Adventní koncerty v kostelích Prahy 2 vyvrcholily v kostele sv. Ludmily (video)

Adventní koncerty v kostelích Prahy 2 pořádala městská část jako symbolický vánoční dárek letos již počtvrté. Ve čtvrtek 21. prosince vyvrcholily závěrečným koncertem v kostele sv. Ludmily na náměstí Míru. S programem složeným převážně z děl barokních mistrů vystoupil komorní smyčcový orchestr Harmonia Praga s uměleckým vedoucím Miroslavem Vilímcem a dirigentem Štefanem Britvíkem. Pro nižší teplotu v kostele byla sice příznačná část Zima z Vivaldiho koncertu Čtvero ročních období, ale koncert zahřál u srdce všechny posluchače, kteří se na chvíli odpoutali od předvánočního shonu a přišli na chvíli s hudbou rozjímat, jak se na advent patří. Koncert byl do kostela sv. Ludmily situován i s ohledem na 130. výročí jeho založení, které připadá na příští „osmičkový“ rok. Sv. Ludmile byla věnována i nejnovější brožura z ediční řady publikací o kostelích Prahy 2, kterou si posluchači mohli z koncertu odnést jako další dárek od městské části.

Text: jaš
Foto: vin