1 2 
 • Pozvánka na koncert v Korunní


  Klub Dvojka pro přátele kultury srdečně zve na koncert skupiny Symfon Quartet s názvem ,,S písní napříč staletími". Koncert se koná v Kapli v Korunní 60 v úterý 4. 9. 2018 od 18 hodin.
 • Komentovaná vycházka na Větrově alias Na Kosti


  Další komentovaná vycházka dne 10. července byla věnována pověstnému vrchu Větrov, kostelu sv. Apolináře a jeho okolí. Název Na Kosti prý pochází z někdejšího označení kamenitých strání směrem k dnešní univerzitní botanické zahradě.
 • Byty Boženy Němcové málo uváděné – komentovaná vycházka (vloženo video)


  První z letošní letní série komentovaných vycházek po Praze 2 se uskutečnila 27. června. Málo známá místa pobytu Boženy Němcové nám spolu s jejími životními osudy a dílem představil pan Antonín Kopka.
 • Prohlídka budovy Českého rozhlasu u příležitosti jeho 95. narozenin


  V úterý 5. června jsme s klubem Dvojka pro přátele kultury navštívili další zajímavou budovu v Praze 2. Tentokráte to byl legendární Český rozhlas na Vinohradské a v Římské ul., který letos slavil 95 let od prvního vysílání.
 • Prohlídka Divadla na Vinohradech a beseda s Tomášem Töpferem


  Členové klubu Dvojka pro přátele kultury využili 31. května výjimečnou možnost komentované prohlídky budovy Divadla na Vinohradech završené setkáním s ředitelem a hercem Tomášem Töpferem.
 • Komentovaná prohlídka budovy Českého rozhlasu


  Klub Dvojka pro přátele kultury zve své členy na komentovanou prohlídku budovy Českého rozhlasu. Prohlídka se koná 5. června 2018 od 14:00 hodin. Akce je zdarma. Lístky není potřeba si vyzvedávat.
 • Spisovatelka Věra Nosková v Knihovně na Vinohradech


  Druhé květnové setkání klubu Dvojka pro přátele kultury (14. 5. 2018) bylo věnováno literatuře. V Knihovně na Vinohradech se konala beseda s paní Věrou Noskovou, spisovatelkou, novinářkou, nakladatelkou a propagátorkou kritického myšlení.
 • Představení Knoflíček v divadle D21 – příběh fotbalové legendy


  Divadlo D21 v Záhřebské připravilo pro naše kluby (přátele kultury i seniory) zajímavé představení s názvem Knoflíček. Příběh legendárního fotbalisty Ivo Knoflíčka, který dnes žije v Praze 2 nedaleko divadla a byl i hostem večera, zaujal členy souboru natolik, že jej ztvárnili jako divadelní hru, která ve výsledku hranice fotbalu přesahuje.
 • Oscarový film Poznamenaní v kině MAT


  Zhruba po roce jsme s klubem opět navštívili naše nejmenší kino MAT na Karlově náměstí. Na programu byla jedna z „lahůdek“ poválečné kinematografie: americko-švýcarský film Poznamenaní, který v roce 1948 natočil režisér židovského původu Fred Zinnemann (pro zajímavost, režíroval i slavný western V pravé poledne).
 • Autorské čtení v Knihovně na Vinohradech


  Číst a vyprávět nejen o své knize „Závist v Čechách“, ale i o vztahu k Praze 2 bude spisovatelka, novinářka, propagátorka vědy a kritického myšlení Věra Nosková. Autorské čtení je zdarma. Lístky není potřeba si vyzvedávat.
 • Novoměstská radnice s prohlídkou a koncertem Indi Stivína a Alice Springs


  Novoměstské radnice se stala 10. dubna cílem klubu Dvojka pro přátele kultury. Byl připraven program složený ze dvou částí – komentovaná prohlídka a koncert.
 • Komentovaná prohlídka výstavy: Jaroslav J. Alt – ÚČAST


  Klub Dvojka pro přátele kultury navštívil ve středu 11. dubna galerii Novoměstské radnice, kde proběhla komentovaná prohlídka výstavy obrazů a kreseb malíře, grafika a pedagoga Jaroslava J. Alta ÚČAST.
 • Velikonoce na východě v Domě národnostních menšin


  Dům národnostních menšin sídlící ve Vocelově ulici připravil na 28. března pro kluby Dvojka pro přátele kultury a Dvojka pro seniory pořad Velikonoce na východě. Zástupci menšin v něm představili tradice a zvyky slovenské, srbské, ukrajinské a rusínské lidové kultury a velikonoční tradice.
 • Galerie Gema s komentovanou prohlídkou výstavy Jiřího Beránka: Přízraky


  Na třetí březnové akci (22. 3. 2018) klubu Dvojka pro přátele kultury jsme navštívili Galerii Gema v Máchově ul. a prohlédli si výstavu kreseb Jiřího Beránka: Přízraky. Samozřejmě s poutavým výkladem. Na úvod nám činnost etablované galerie, která se na Prahu 2 přestěhovala v r. 2016 a funguje i jako vydavatelství, přiblížila její vedoucí Linda Sedláková.
 • Muzeum Antonína Dvořáka – kulturní velikán Prahy 2 z více úhlů pohledu


  Klubová akce v úterý 13. března byla zasvěcena velikánovi české hudby Antonínu Dvořákovi, jehož muzeum sídlí v kouzelné barokní stavbě zvané Michnův letohrádek či Vila Amerika na Novém Městě.
 • Sedmičky Josefa Lady – prohlídka výstavy v Tančícím domě s úžasným komentářem


  Ve středu 7. března jsme s klubem Dvojka pro přátele kultury navštívili výstavu Sedmičky Josefa Lady v Galerii Tančící dům. Název výstavy zahájené na konci loňského roku odkazuje na kulatých 130 let od Ladova narození a 60 let od úmrtí. Světoznámý rodák z Hrusic prožil velkou část svého života v Praze 2 v Podskalí.
 • Vyhodnocení ankety 2018


  Anketa pro členy klubu Dvojka pro přátele kultury 2018 byla realizována v období 23. 1. – 12. 2. 2018. Stejně jako v minulém roce on-line i formou anketních lístků.
 • Akce klubu na březen


  Vážení členové klubu Dvojka pro přátele kultury, dovolte nám Vás informovat o zajímavých akcích, které jsme si pro Vás společně s našimi partnery na březen přichystali.
 • Praha 2 na Seznamu světového dědictví UNESCO


  První z cyklu přednášek uspořádaných v souvislosti s výstavou Stavby století republiky v Praze 2 v ÚMČ byla 8. února věnována loňskému pětadvacátému výročí zápisu historického centra Prahy do Seznamu světového dědictví UNESCO.
 • Exkurze do Knihovny Antonína Švehly


  Klub Dvojka pro přátele kultury navštívil 24. ledna dalšího ze svých partnerů – Knihovnu Antonína Švehly. Knihovna nesoucí jméno významného muže První republiky, spadá pod Ústav zemědělské ekonomiky a informací. Sídlí ve Slezské ulici (roh s Blanickou) v Domě zemědělské osvěty postaveném ve dvacátých letech 20. století podle návrhu architekta Josefa Gočára a ozdobeném plastikou Otty Gutfreunda nad vchodem.
 • Anketa pro členy klubu Dvojka pro přátele kultury


  Milí členové klubu, dovolujeme si vám opět předložit několik zvědavých dotazů k činnosti klubu formou ANKETY. Stejně jako před rokem. Vaše názory a podněty nám pomáhají v přípravách dalších akcí a komunikaci.
 • Komentovaná prohlídka výstavy "Nuselský most včera a dnes" v Muzeu Policie


  První letošní akcí pro klub Dvojka pro přátele kultury byla komentovaná prohlídka výstavy "Nuselský most včera a dnes" v Muzeu Policie ČR, která proběhla 18. ledna. Výstava zapůjčená od Národního technického muzea přibližuje historii a výstavbu této významné technické stavby a moderní architektonické dominanty Prahy 2.
 • Brožura klubu Dvojka pro přátele kultury


  Připravili jsme pro vás celkové shrnutí klubové činnosti v roce 2017 formou malé brožurky, kterou si můžete stáhnout.
 • Akce klubu v roce 2017 a přehled aktuálních partnerů


  Milí členové klubu, připravili jsme pro vás přehled všech klubových akcí, kterých jste se mohli v uplynulém roce zúčastnit. Doufáme, že jste s námi v roce 2017 strávili příjemné chvíle a slibujeme, že se vynasnažíme nezklamat vaši důvěru ani v roce 2018.
 • Křest nové knihy Blanky Kovaříkové o domech slavných v Café AdAstra


  Členové klubu Dvojka pro přátele kultury se zúčastnili křtu nové knihy Blanky Kovaříkové Příběhy domů slavných i zapomenutých, který se uskutečnil 23. listopadu v Café AdAstra v Podskalí.
 • Setkání s herci a hudbou z Prahy 2 v Divadle U Hasičů – S. Postlerová, V. Kratina a Nonet V. Kozla


  V pondělí 20. listopadu jsme se sešli v Divadle U Hasičů na akci pro členy a partnery klubů Dvojka pro přátele kultury i Dvojka pro seniory.
 • Divadlo D21 se klubu představilo hrou Racek od A. P. Čechova


  V rámci akcí klubu jsme 7. listopadu zavítali do Divadla D21 v Záhřebské, které si pro nás nachystalo představení Racek od A. P. Čechova.
 • Klubová prohlídka výstavy fotografií Viléma Strömingera


  Série komentovaných klubových prohlídek pokračovala i v pondělí 23. října 2017 v 1. patře budovy Úřadu MČ Praha 2. Výklad k výstavě fotografií pražského uměleckého a filmového fotografa Viléma Strömingera, od jehož narození uplynulo letos 115 let, podal jeho vnuk a kurátor výstavy Václav Štych.
12