1 2 
 • Autorské čtení v Knihovně na Vinohradech


  Číst a vyprávět nejen o své knize „Závist v Čechách“, ale i o vztahu k Praze 2 bude spisovatelka, novinářka, propagátorka vědy a kritického myšlení Věra Nosková. Autorské čtení je zdarma. Lístky není potřeba si vyzvedávat.
 • Novoměstská radnice s prohlídkou a koncertem Indi Stivína a Alice Springs


  Novoměstské radnice se stala 10. dubna cílem klubu Dvojka pro přátele kultury. Byl připraven program složený ze dvou částí – komentovaná prohlídka a koncert.
 • Komentovaná prohlídka výstavy: Jaroslav J. Alt – ÚČAST


  Klub Dvojka pro přátele kultury navštívil ve středu 11. dubna galerii Novoměstské radnice, kde proběhla komentovaná prohlídka výstavy obrazů a kreseb malíře, grafika a pedagoga Jaroslava J. Alta ÚČAST.
 • Velikonoce na východě v Domě národnostních menšin


  Dům národnostních menšin sídlící ve Vocelově ulici připravil na 28. března pro kluby Dvojka pro přátele kultury a Dvojka pro seniory pořad Velikonoce na východě. Zástupci menšin v něm představili tradice a zvyky slovenské, srbské, ukrajinské a rusínské lidové kultury a velikonoční tradice.
 • Divadelní představení „Knoflíček“ v Divadle D21


  Klub Dvojka pro přátele kultury zve své členy na Divadelní představení „Knoflíček“ v Divadle D21. Představení se koná ve středu 2. května 2018 od 18:30 hodin. Po představení se uskuteční diskuze s herci a panem Ivem Knoflíčkem.
 • Galerie Gema s komentovanou prohlídkou výstavy Jiřího Beránka: Přízraky


  Na třetí březnové akci (22. 3. 2018) klubu Dvojka pro přátele kultury jsme navštívili Galerii Gema v Máchově ul. a prohlédli si výstavu kreseb Jiřího Beránka: Přízraky. Samozřejmě s poutavým výkladem. Na úvod nám činnost etablované galerie, která se na Prahu 2 přestěhovala v r. 2016 a funguje i jako vydavatelství, přiblížila její vedoucí Linda Sedláková.
 • Muzeum Antonína Dvořáka – kulturní velikán Prahy 2 z více úhlů pohledu


  Klubová akce v úterý 13. března byla zasvěcena velikánovi české hudby Antonínu Dvořákovi, jehož muzeum sídlí v kouzelné barokní stavbě zvané Michnův letohrádek či Vila Amerika na Novém Městě.
 • Sedmičky Josefa Lady – prohlídka výstavy v Tančícím domě s úžasným komentářem


  Ve středu 7. března jsme s klubem Dvojka pro přátele kultury navštívili výstavu Sedmičky Josefa Lady v Galerii Tančící dům. Název výstavy zahájené na konci loňského roku odkazuje na kulatých 130 let od Ladova narození a 60 let od úmrtí. Světoznámý rodák z Hrusic prožil velkou část svého života v Praze 2 v Podskalí.
 • Vyhodnocení ankety 2018


  Anketa pro členy klubu Dvojka pro přátele kultury 2018 byla realizována v období 23. 1. – 12. 2. 2018. Stejně jako v minulém roce on-line i formou anketních lístků.
 • Akce klubu na březen


  Vážení členové klubu Dvojka pro přátele kultury, dovolte nám Vás informovat o zajímavých akcích, které jsme si pro Vás společně s našimi partnery na březen přichystali.
 • Praha 2 na Seznamu světového dědictví UNESCO


  První z cyklu přednášek uspořádaných v souvislosti s výstavou Stavby století republiky v Praze 2 v ÚMČ byla 8. února věnována loňskému pětadvacátému výročí zápisu historického centra Prahy do Seznamu světového dědictví UNESCO.
 • Exkurze do Knihovny Antonína Švehly


  Klub Dvojka pro přátele kultury navštívil 24. ledna dalšího ze svých partnerů – Knihovnu Antonína Švehly. Knihovna nesoucí jméno významného muže První republiky, spadá pod Ústav zemědělské ekonomiky a informací. Sídlí ve Slezské ulici (roh s Blanickou) v Domě zemědělské osvěty postaveném ve dvacátých letech 20. století podle návrhu architekta Josefa Gočára a ozdobeném plastikou Otty Gutfreunda nad vchodem.
 • Anketa pro členy klubu Dvojka pro přátele kultury


  Milí členové klubu, dovolujeme si vám opět předložit několik zvědavých dotazů k činnosti klubu formou ANKETY. Stejně jako před rokem. Vaše názory a podněty nám pomáhají v přípravách dalších akcí a komunikaci.
 • Komentovaná prohlídka výstavy "Nuselský most včera a dnes" v Muzeu Policie


  První letošní akcí pro klub Dvojka pro přátele kultury byla komentovaná prohlídka výstavy "Nuselský most včera a dnes" v Muzeu Policie ČR, která proběhla 18. ledna. Výstava zapůjčená od Národního technického muzea přibližuje historii a výstavbu této významné technické stavby a moderní architektonické dominanty Prahy 2.
 • Brožura klubu Dvojka pro přátele kultury


  Připravili jsme pro vás celkové shrnutí klubové činnosti v roce 2017 formou malé brožurky, kterou si můžete stáhnout.
 • Akce klubu v roce 2017 a přehled aktuálních partnerů


  Milí členové klubu, připravili jsme pro vás přehled všech klubových akcí, kterých jste se mohli v uplynulém roce zúčastnit. Doufáme, že jste s námi v roce 2017 strávili příjemné chvíle a slibujeme, že se vynasnažíme nezklamat vaši důvěru ani v roce 2018.
 • Křest nové knihy Blanky Kovaříkové o domech slavných v Café AdAstra


  Členové klubu Dvojka pro přátele kultury se zúčastnili křtu nové knihy Blanky Kovaříkové Příběhy domů slavných i zapomenutých, který se uskutečnil 23. listopadu v Café AdAstra v Podskalí.
 • Setkání s herci a hudbou z Prahy 2 v Divadle U Hasičů – S. Postlerová, V. Kratina a Nonet V. Kozla


  V pondělí 20. listopadu jsme se sešli v Divadle U Hasičů na akci pro členy a partnery klubů Dvojka pro přátele kultury i Dvojka pro seniory.
 • Divadlo D21 se klubu představilo hrou Racek od A. P. Čechova


  V rámci akcí klubu jsme 7. listopadu zavítali do Divadla D21 v Záhřebské, které si pro nás nachystalo představení Racek od A. P. Čechova.
 • Klubová prohlídka výstavy fotografií Viléma Strömingera


  Série komentovaných klubových prohlídek pokračovala i v pondělí 23. října 2017 v 1. patře budovy Úřadu MČ Praha 2. Výklad k výstavě fotografií pražského uměleckého a filmového fotografa Viléma Strömingera, od jehož narození uplynulo letos 115 let, podal jeho vnuk a kurátor výstavy Václav Štych.
 • Komentovaná prohlídka Muzea Policie ČR


  Ve středu 18. 10. 2017 se členové klubů Dvojka pro přátele kultury a Dvojka pro seniory vydali na další komentovanou prohlídku, tentokráte do Muzea Policie ČR, které je partnerem kulturního klubu. Na začátku výkladu paní Květy Kůsové, pracovnice muzea, se přítomní mohli seznámit s historií budovy muzea sahající až do doby Karla IV.
 • Členové klubu si prohlédli výstavu 13 komnat První republiky v Galerii Tančící dům


  Členové klubu Dvojka pro přátele kultury navštívili 12. října Galerii Tančící dům a prohlédli si zajímavou výstavu 13 komnat První republiky. Zájem byl veliký, proto jsme utvořili dvě skupiny, kterým se postupně s odborným výkladem věnoval Petr Stančík, autor textů výstavy.
 • Vzpomínkový koncert pro Rudolfa Rokla


  V úterý 26. září se konal na Novoměstské radnici vzpomínkový koncert k uctění památky fenomenálního klavíristy Rudolfa Rokla, čestného občana Prahy 2, od jehož úmrtí (†55) uplynulo právě dvacet let.
 • Klubová vycházka za Božehrobci na Zderaz


  Dne 26. září se uskutečnila poslední z letošní série komentovaných vycházek pro členy klubů Dvojka pro přátele kultury a Dvojka pro seniory. Byla věnována oblasti bývalé osady Zderaz a vzpomínce na působení rytířského řádu Křižovníků s červeným křížem, tzv. Božehrobců, strážců božího hrobu v Jeruzalémě.
 • Představení Aladin na Lodi Tajemství


  V sobotu dopoledne 16. září navštívili členové klubu Dvojka pro přátele kultury a Dvojka pro seniory zdarma divadelní představení Aladin od režiséra Matěje Formana, které se konalo na Lodi Tajemství, jež kotví celé léto u náplavky.
 • Klubová vycházka Na noblesní Vinohrady za známými osobnostmi a architekturou


  Zářijová poznávací vycházka (5.9.) pro členy klubů Dvojka pro přátele kultury a Dvojka pro seniory byla věnována Vinohradům. Bez ohledu na jejich umělé rozdělení v roce 1960 mezi několik městských částí.
 • Klubová vycházka – Role Ječné ulice v české hudbě


  ématem srpnové komentované vycházky (29. 8.), již čtvrté z letošního cyklu pro členy klubů Dvojka pro přátele kultury a Dvojka pro seniory, byla historie Ječné ulice a okolí, zejména její role v české hudbě.
 • Aladin na Lodi Tajemství


  Představení pro členy klubů Dvojka pro přátele kultury a Dvojka pro seniory.
 • Klubová vycházka po Novém Městě a Karlově


  Třetí z cyklu komentovaných vycházek pro členy klubů Dvojka pro přátele kultury a Dvojka pro seniory byla 18. 7. zaměřena na Nové Město pražské a Karlov.
 • Klubová vycházka zaniklým Podskalím


  V úterý 27. června se opět sešli příznivci kultury Prahy 2 k již druhé komentované prohlídce. Tentokrát průvodkyně Dr. Jiřina Chrastilová zavedla členy klubů Dvojka pro přátele kultury a Dvojka pro seniory do míst zaniklého Podskalí a do muzea v Podskalské celnici na Výtoni, kde se právě koná výstava Zaniklé Podskalí a život na Vltavě.
12