• Literární setkání v Knihovně na Vinohradech


  Ve středu 19. dubna se konala již sedmá akce pořádaná klubem Dvojka pro přátele kultury. Tentokrát jsme se po malířském, architektonickém a filmovém světě přesunuli do světa literárního a hereckého. Konalo se totiž Literární setkání s herečkou Evou Hruškovou a hercem Janem Přeučilem v knihovně na Vinohradech s podtitulem – Knihy jako součást moderního života.
 • Komentovaná prohlídka Novoměstské radnice a klavírní koncert


  Klub Dvojka pro přátele kultury zve své členy na „Komentovanou prohlídku celého objektu Novoměstské radnice a klavírní koncert ve velkém sále“. Máte možnost se účastnit obou, ale i pouze jedné akce. Akce se koná ve čtvrtek 11. května 2017.
 • Studenti Létající akademie úspěšně zakončili studium


  Ve středu 5. dubna se v Náprstkově muzeu konalo slavností zakončení studia Univerzity třetího věku Létající akademie. Účastníky kurzu byli členové klubu Dvojka pro seniory a Dvojka pro přátele kultury.
 • Komentovaná prohlídka expozice Muzea Policie ČR


  Muzeum Policie ČR připravilo pro členy klubu Dvojka pro přátele kultury komentovanou prohlídku stálé expozice muzea. V neděli 26. února ve 14.00 hodin přivítala průvodkyně více než dvacet návštěvníků.
 • První přátelské setkání se vydařilo


  Ve středu 30. listopadu se v prostorách Nové Galerie v Balbínově 26 uskutečnilo První přátelské setkání partnerů a členů klubu Dvojka pro přátele kultury.
 • Členové klubu si na výstavě obrazů a kreseb Michala Tomka pohovořili s autorem


  Komentovaná prohlídka v galerii na Novoměstské radnici dne 23. února byla letošní první akcí pořádanou klubem Dvojka pro přátele kultury pro jeho členy.
 • Nekonečno Jana Kaplického s poutavým výkladem


  Díky vstřícnosti Galerie Tančící dům si členové klubu Dvojka pro přátele kultury mohli prohlédnout výstavu Nekonečno Jana Kaplického, a to několik dní před jejím ukončením. Navíc s velmi poutavým a zasvěceným výkladem výtvarníka Alana Záruby, který s Kaplickým od roku 2003 spolupracoval a je jedním z kurátorů výstavy.
 • Výlet do renesanční Florencie a galerie Ufizzi v kině MAT


  Členové klubu Dvojka pro přátele kultury měli 20. března možnost navštívit Florencii a galerii Ufizzi a prohlédnout si vrcholná díla italských renesančních mistrů jako Brunelleschi, Donatello, Da Vinci, Botticelli, Michelangelo, Vassari a řady dalších. Z nevšední blízkosti, téměř na dotek, s poutavým výkladem kustoda v roli Lorenza Medicejského.