Aktuálně z klubu Dvojka pro seniory

Klub Dvojka pro seniory

AKTUÁLNĚ Z KLUBU | ČERVENEC 2017

BAZÉN TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY

Plavat a cvičit v bazénu se opět začne v měsíci září, a to od úterý 12. září a čtvrtka 14. září. Výdej plavenek je naplánován na pondělí 4. září od 8:00 hodin na informacích v přízemí budovy radnice. Na jednu členskou kartu klubu obdrží zájemce maximálně dva lístky.

CESTA K RADOSTNÉ DLOUHOVĚKOSTI S TRADIČNÍ ČÍNSKOU MEDICÍNOU

Témata z čínské medicíny, např.: energie čchi, teorie pěti prvků, diagnostika obličeje a spousta dalšího. Toto vše je pro vás připraveno v rámci 10 přednášek. Zahájení bude v úterý 10. října, ukončení 12. prosince, doba trvání 9:30–11:00 hod, místo Centrum celostní medicíny – Čínský lékař, Rašínovo nábřeží 56, Praha 2. Kurzovné 600 Kč za osobu za 10 přednášek včetně cvičení se bude hradit v den konání první přednášky. Kapacita je omezena. Rezervace od 1. srpna u paní Ivany Procházkové, tel.: 724 102 328, e-mail: ivana.prochazkova@praha2.cz.

DEN SENIORŮ
Dne 2. října se bude konat koncert na Novoměstské radnici, dne 5. října komentovaná projížďka parníkem po Vltavě, komentovaná výstava v Tančícím domě zakončená pohoštěním. Podrobnosti se dozvíte v srpnovém čísle novin Prahy 2.

JÓGA NA  VYŠEHRADĚ

Cvičení jógy ve studiu Karma Yoga sice o letních prázdninách není, ale my jsme pro vás, zájemce o tento druh cvičení, přes léto připravili ve spolupráci s institucí Dům jógy Jana Masaryka, která sídlí v Praze 2, venkovní cvičení jógy na Vyšehradě.
Každé úterý v období od 4. července do 29. srpna máte možnost si zdarma zacvičit jógu pod vedením zkušeného lektora v čase od 18:00 do 19:00 hod. Jelikož se některé pozice budou provádět na zemi, je nutné mít s sebou vlastní podložku nebo ručník. Neváhejte a přijďte si protáhnout tělo na čerstvém vzduchu. Vstupné zdarma. Rezervace není nutná. Místo setkání: Vyšehrad (park vedle Štulcovy ulice vpravo od baziliky sv. Petra a Pavla u studny).

KADEŘNICTVÍ
Ostříhat, nabarvit, popřípadě poradit se o účesu za velmi výhodné ceny můžete v salónu v Žitné 13, kde se vám budou věnovat žáci 2. ročníku SŠ Copth. Při předložení klubové karty sleva 20 %. Rezervace na místě nebo na tel.: 222 230 825.

KNIHOVNA NA VINOHRADECH – VINOHRADSKÁ 69

Členové klubu se zde mohou zaregistrovat za polovinu, tj. 40 Kč na rok, a využívat služeb knihovny včetně tréninků paměti.

Prázdninová otevírací doba:

Pondělí a středa   10:00–18:00 hod.
Úterý   12:00–18:00 hod.
Čtvrtek   10:00–16:00 hod.
Pátek   12:00–15:00 hod.

PC KURZY
Budou zahájeny od měsíce října.

PROCHÁZKA PRAHOU S PIS
Oblíbené procházky Prahou pokračují v měsíci září.

STYLOVÉ VEČERY 2017
Pokračující cyklus koncertů ze Stylových večerů bude zahájen v říjnu.

VÝLETY
Rezervaci
výletů na měsíc červenec můžete provádět od 4. července v pracovních dnech mezi 9. a 11. hodinou na telefonním čísle 724 102 328.  Ve dnech 25. a 27. července vás čeká prohlídka kláštera Teplá, návštěva města Mariánské Lázně a prohlídka zámku Bezdružice. Následná registrace a platba bude ve čtvrtek 20. července od 13:00 do 15:00 hod. v Informačním koutku pro seniory v přízemí ÚMČ Praha 2, nám. Míru 20. Každý člen klubu se může přihlásit pouze na jeden výlet v daném měsíci, přičemž upřednostněn je ten, kdo se nezúčastnil žádného z výletů v tomto roce.

ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ
Opět se začíná v září.