Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  další
  • Praha 2 opět děkovala bezpečnostním složkám

18.12. 2018
    Je tradicí, že městská část pořádá předvánoční slavnostní večer, kdy se na Novoměstské radnici setkávají zástupci samosprávy Prahy 2, policistů, městských strážníků a odnedávna také hasičů.
  • Parkování v Praze 2 po dobu vánočních svátků

17.12. 2018
    Od 22. 12. 2018 do 2. 1. 2019 bude ve smíšených/fialových a návštěvnických/oranžových parkovacích úsecích omezena maximální cena za den stání v Praze 2 na 40 Kč/den a návštěvník si může předplatit až na 5 dnů (změna se netýká rezidentních/modrých parkovacích úseků). Cenové zvýhodnění platí pouze u fialových zón – úseků, které nemají provozní dobu v celotýdenním režimu.
  • Adventní posezení s klienty humanitního odboru

12.12. 2018
    Každým rokem zve humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 své klienty na předvánoční pohoštění, a ani tentokrát neudělal výjimku. Prostor opět poskytla Restaurace v Korunní ulici na Vinohradech, pro každého z téměř sedmdesáti příchozích bylo přichystáno bohaté menu. Klienty humanitního odboru přišli pozdravit nejen jeho pracovníci, ale samozřejmě také místostarostka Prahy 2 pro sociální oblast, Alexandra Udženija.
  • Vojáci poděkovali za obrázky od školáků Prahy 2

10.12. 2018
    Již čtvrtým rokem se letos konala oslava Dne válečných veteránů na náměstí Míru. Děti z mateřských a základních škol Prahy 2 byly zapojeny nejen do celodenního programu, ale již tradičně také malovaly obrázky pro české vojáky na zahraničních misích. Od českých vojáků v Bagramu přišlo minulý týden dětem v ZŠ Kladská za kresby velmi milé poděkování, o které se s radostí dělíme.
  • Polévka na adventním zastavení Pražanům chutnala (vložena videa)

14.12. 2018
    V příjemné atmosféře a radostné náladě proběhlo 2. prosince Adventní zastavení u Ludmily, pořádané městskou částí Praha 2. Bývá každoročním zpestřením vánočních trhů na náměstí Míru, o nichž se mezi Pražany traduje, že jsou nejkrásnější v Praze.
  • TSK po kritice veřejnosti i Prahy 2 dláždí chodník v Resslově ulici

30.11. 2018
    Chodník před kostelem sv. Cyrila a Metoděje s Národním památníkem hrdinů heydrichiády v Resslově ulici se v nejbližších dnech opět objeví v plné kráse. Na místo asfaltového pásu, který zde zůstal po výkopových pracích, se vrací pražská mozaika, typická pro dláždění v historickém centru metropole.
  • Děti soutěží o nejkrásnější vánoční stromek (vloženo video)

06.12. 2018
    Adventní zdobení dnes přivedlo na náměstí Míru desítky malých i velkých dětí ze škol v Praze 2. Vlastnoručně vyrobenými ozdobami z různých materiálů zkrášlovaly devatenáct stromků, které pro tento účel zakoupila městská část Praha 2 a nechala je v květináčích převézt do spodní části náměstí Míru.
  • Praha 2 pomáhá psím útulkům (vloženo video)

03.12. 2018
    Městská část Praha 2 se v úterý 27. listopadu v 11:00 hodin zapojila do charitatvní akce – světového svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday. Slaví se vždy první úterý následující po Dni díkůvzdání a účastní se ho tisíce osob, firem a organizací ze 150 zemí. Praha 2 je první městskou částí, která se rozhodla tento projekt podpořit.

Aktuálně z úřadu

1 2 3 4 5  další