Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  další
  • Lidé stále neumí třídit odpad

22.08. 2019
    Praha 2 se snaží stále zlepšovat podmínky pro třídění odpadů. Čím dál tím více obyvatel dvojky svůj odpad třídí, přesto jsou lidé, kteří na místo se sběrnými nádobami odloží cokoliv.
  • Vzpomínka na Bohumila Siřínka

21.08. 2019
    Na Hotelu Beránek na Bělehradské třídě je nainstalována pamětní deska upomínající na nešťastnou smrt teprve čtrnáctiletého chlapce Bohumila Siřínka při protestech k prvnímu výročí okupace v srpnu 1969, kterého zasáhla kulka Lidových milicí.
  • Pietní akt u Českého rozhlasu

21.08. 2019
    Jako každoročně, i letos vzpomněli na oběti sovětské invaze z 21. srpna 1968 při pietním aktu u Českého rozhlasu představitelé Prahy 2. Věnec za městskou část položili starostka Jana Černochová, místostarostové Jaroslav Šolc a Jan Kolář a radní Renáta Kašická.
  • Obyvatelé Prahy 2 sdílené elektrokoloběžky nechtějí (vloženo video)

22.08. 2019
    Městská část Praha 2 uzavřela anketu o dopravě, v níž zjišťovala názor svých obyvatel na to, zda chtějí či nechtějí na území dvojky sdílené elektrokoloběžky. Výsledek hlasování je jednoznačný: obyvatelé Prahy 2 na území dvojky elektrokoloběžky nechtějí. Potvrdilo se tak, že postoj městské části, která společnosti Lime neustupuje, se shoduje s názorem většiny obyvatel Prahy 2.
  • Stanice metra B na Karlově náměstí je opět v provozu

16.08. 2019
    Slavnostní otevření vstupu do stanice metra Karlovo náměstí ze strany Resslovy ulice proběhlo v pátek 16. srpna 2019 v 9 hodin. Od 11 hodin byl obnoven běžný provoz.
  • Rekonstrukce plynovodu omezí dopravu

12.08. 2019
    V souvislosti s plánovanou rekonstrukcí plynovodu v Rumunské ulici a v přilehlém okolí (Praha 2, Vinohrady), bude od 13. do 30. srpna 2019 průjezdný pouze jeden jízdní pruh Rumunské u křižovatky s Londýnskou ulicí.
  • Fotografujte s Vinobraním na Grébovce

02.08. 2019
    Městská část Praha 2 chystá letošní Vinobraní na Grébovce ve dnech 20. a 21. září v tanečním rytmu. Jeho podtitul zní Roztančená dvojka a pod stejným názvem vyhlašujeme pro všechny příznivce vinobraní fotografickou soutěž.
  • Na Novoměstské radnici proběhlo po šesti stech letech "vyoknění" (vloženo video)

31.07. 2019
    Před 600 lety to byla krvavá neděle, tentokrát slunečné úterý s jednou bouřkou. Městská část Praha 2 po 600 letech uskutečnila rekonstrukci První pražské defenestrace, která proběhla na autentickém místě, Novoměstské radnici.

Aktuálně z úřadu

1 2 3 4 5  další