Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  další
  • Na Karlově náměstí se slavil Mezinárodní den jógy

22.06. 2017
    Mezinárodní den jógy pod záštitou Velvyslanectví Indie v ČR a starostky MČ Prahy 2 Jany Černochové oslavila nezisková organizace Jóga v denním životě na Karlově náměstí ukázkami cvičení jógy, které si zde mohl vyzkoušet kdokoliv z kolemjdoucích.
  • Michael Fest po osmé (vloženo video)

21.06. 2017
    Na náměstí Míru stojí od včerejška třicet panelů s pracemi studentů Střední a Vyšší odborné školy Michael. Výstavu zahájila v horkém podvečeru starostka Jana Černochová spolu s ředitelkou školy Monikou Hrubešovou. Nechyběl ani radní pro kulturu Prahy 2 Jaroslav Šolc, který spolu se starostkou převzal nad výstavou záštitu.
  • Praha 2 si opět připomněla památku generála Eliáše

19.06. 2017
    Nemělo by ve stínu 75. výročí Operace Anthropoid zapadnout, že pouhý den po bojích parašutistů s nacisty v kryptě kostela sv. Cyrila a Metoděje byl popraven vinohradský rodák, brigádní generál Alois Eliáš. Byl jediným premiérem okupované země, který se aktivně účastnil domácího protinacistického odboje, a také jediným premiérem, který byl za svou činnost během války popraven. A to právě 19. 6. 1942. Praha 2 i letos opět uctila památku Aloise Eliáše zavěšením smutečního věnce pod pamětní desku na domě ve Francouzské ulici.
  • Muži odplaty po 75 letech na Karlově náměstí

18.06. 2017
    O víkendu 17. a 18. června se Karlovo náměstí stalo součástí historie staré tři čtvrtě století. Městská část Praha 2 tu ve spolupráci s Rotou Nazdar a Československou obcí legionářskou uspořádala akci k poctě 75. výročí vojenské operace Anthropoid, jejímž cílem byla likvidace nejnebezpečnějšího muže nacistické mašinérie. Vyvrcholila bojem sedmi statečných československých parašutistů kousek odtud, v kryptě chrámu sv. Cyrila Metoděje, kde téměř sedm hodin odolávali přesile esesmanů.

• Městská část Praha 2 uctila památku hrdinných obyvatel

19.06. 2017
    Minutou ticha, zapálenou svíčkou, květinami a pietní vzpomínkou uctila městská část Praha 2 v sobotu 17. června památku dvou rodin, které v době heydrichiády pomáhaly československým parašutistům.
  • Čtyři měsíce už vězni uklízejí Prahu 2 (vloženo video)

20.06. 2017
    V pátek 16. června se v areálu Komwagu v Perucké ulici hodnotil pilotní projekt zaměstnávání vězňů při úklidu hlavního města, který iniciovala starostka Jana Černochová a vznikl ve spolupráci s Vězeňskou službou ČR a úklidovou společností Komwag. Po čtvrt roce fungování představili výsledky projektu generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal, starostka městské části Jana Černochová a ředitel společnosti Komwag, a. s., Jaroslav Stružka.
  • Plážový volejbal v Zítkových sadech

19.06. 2017
    Od pátku 16. do neděle 18. června probíhal v Zítkových sadech pod záštitou místostarostky Alexandry Udženija turnaj v plážovém volejbalu Cool Super Cup.
  • Děti si užily v parku na Folimance branný den

16.06. 2017
    Na 400 dětí ze čtvrtých, pátých a šestých tříd základních škol zřizovaných městskou částí Praha 2 si v pátek 16. června si užilo branný den, který pro ně v parku na Folimance připravili pracovníci Muzea civilní obrany z Ústí nad Labem.

Aktuálně z úřadu

1 2 3 4 5  další