Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  další
  • Generál Eliáš má pamětní desku v sokolovně

22.01. 2020
    V úterý 21. ledna 2020 byla ve vstupní hale sokolovny TJ Sokol Královské Vinohrady odhalena pamětní deska členu jednoty sokolské arm. gen. i. m. Aloisi Eliášovi, ministerskému předsedovi protektorátní vlády a přednímu představiteli domácího protinacistického odboje.
  • Praha 2 je Město pro byznys (vloženo video)

21.01. 2020
    Za posledních deset let získala Praha 2 čtyřikrát titul Město pro byznys. Loni na konci roku obdržela titul Město pro byznys desetiletí, který je oceněním mnohaleté práce celého Úřadu městské části Praha 2, a také titul Chytré město 2019 v kategorii do 100 tisíc obyvatel.
  • Praha 2 bruslí (vloženo video)

20.01. 2020
    Obyvatelé Prahy 2 mají nyní v zimních měsících možnost si venku zasportovat. Zdejší radnice letos zřídila dvě venkovní kluziště na multifunkčním hřišti u ZŠ Na Smetance a v Havlíčkových sadech v Růžové zahradě za Gröbeho vilou a Pavilonem.
  • Začala soutěž Tři klíče k poznání měst

17.01. 2020
    Tři klíče k poznání měst je soutěž, kterou organizuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.
    Principem soutěže je najít pomocí nápovědy – jedné fotografie, jednoho slova a umístění na slepé mapě – konkrétní město.
  • Komentované prohlídky Novoměstské radnice (vloženo video)

17.01. 2020
    Komentované prohlídky s poutavým výkladem odkrývají návštěvníkům kus historie národní kulturní památky, která vznikla brzy po založení Nového Města Karlem IV. Během komentovaných prohlídek návštěvníci nahlédnou i do prostor, které nejsou veřejnosti běžně přístupné. Prohlídky jsou vhodné i pro děti a v roce 2020 se jich koná dvanáct.
  • Klub Dvojka pro přátele kultury navštívil kryt na Folimance (vloženo video)

16.01. 2020
    První letošní vlastní akcí klubu Dvojka pro přátele kultury byla prohlídka bunkru, resp. krytu Folimanka, dne 14. ledna. Jde o zajímavou stavbu v útrobách kopce mezi Karlovem a Bělehradskou ulicí, která byla vybudována pro účely civilní ochrany ve 2. polovině 50. let.
  • 51 let od sebeobětování Jana Palacha

16.01. 2020
    Starostka Prahy 2 Jana Černochová i letos vzpomněla na Jana Palacha, studenta, který obětoval svůj život, aby vyburcoval národ. Učinila tak u stříbrné medaile ve tvaru Palachových rtů, již zhotovil medailér Otakar Dušek podle posmrtné masky sňaté Olbramem Zoubkem.
  • Aktuální informace k projektu Nový domov (vloženo video)

13.01. 2020
    Jak jsme již několikrát avizovali, Praha 2 plánuje výstavbu moderního pobytového domu pro seniory a lidi s Alzheimerovou chorobou s kapacitou 100 lůžek. Ten bude vybudován místo stávajících tenisových kurtů mezi ulicemi Italská, Lichnická, Španělská a Kunětická. V současné době probíhá výběrové řízení na projektovou dokumentaci.

Aktuálně z úřadu

1 2 3 4 5  další
  • Místní poplatek z pobytu

08.01. 2020
    Od 1. ledna 2020 nabývá účinnosti novela zákona č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů a v souvislosti s touto novelou také obecně závažná vyhláška č. 18/2019 Sb. hl. m. Prahy, kterou se v Praze zavádí místní poplatek z pobytu.
  • Parkování držitelů průkazu ZTP (ZTP/P) s parkovacím průkazem v zóně placeného stání (ZPS)

25.06. 2018
    Upozorňujeme držitele průkazu ZTP (ZTP/P) s parkovacím průkazem, že tyto průkazy opravňují k zastavení a stání pouze na sdružených vyhrazených stání pro ZTP.
  • V pondělí 2. 12. 2019 se v 15 hodin sejdou zastupitelé

21.11. 2019
    Starostka městské části Praha 2 svolává 5. řádné zasedání Zastupitelstva městské části Praha 2. Zasedání proběhne v pondělí 2. prosince v místnostzi 614 v 6. patře ÚMČ Praha 2 na náměstí Míru od 15 hodin.
  • Obvodní soud pro Prahu 2 potřebuje nové přísedící

09.07. 2019
    Přísedící obvodního soudu pro Prahu 2 volí na svém zasedání Zastupitelstvo městské části Praha 2 na dobu 4 let. Po svém zvolení skládá přísedící slib do rukou předsedy soudu a je zařazen k výkonu funkce do konkrétního soudního senátu.