Aktuálně z klubu Dvojka pro seniory

Klub Dvojka pro seniory

AKTUÁLNĚ Z KLUBU | SRPEN 2017

BAZÉN TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY

Plavat a cvičit v bazénu se opět začne v měsíci září, a to od úterý 12. září a čtvrtka 14. září. Výdej plavenek je naplánován na pondělí 4. září od 8:00 hodin na informacích v přízemí budovy radnice. Na jednu členskou kartu klubu obdrží zájemce maximálně dva lístky.

CESTA K RADOSTNÉ DLOUHOVĚKOSTI S TRADIČNÍ ČÍNSKOU MEDICÍNOU

Témata z čínské medicíny jako např. energie čchi, teorie pěti prvků, diagnostika obličeje a další. Nejen to je pro vás připraveno v rámci 10 přednášek. Zahájení bude v úterý 10. října, ukončení 12. prosince, doba trvání 9:30 – 11:00 hod, místo Centrum celostní medicíny – Čínský lékař, Rašínovo nábřeží 56, Praha 2. Kurzovné 600 Kč za osobu za 10 přednášek včetně cvičení se bude hradit v den konání první přednášky. Kapacita je omezena. Rezervace od 1. srpna u pí Ivany Procházkové, tel.: 724 102 328, e-mail: ivana.prochazkova@praha2.cz.

DEN SENIORŮ
Dne 2. října od 14:00 hodin se bude konat koncert na Novoměstské radnici pod názvem Veď mě dál, cesto má…… s podtitulem ze zlatého fondu české národní kultury zpěváka a klavíristy Jana Jareše s doprovodem zkušených instrumentalistů. 5. října od 16:00 hodin komentovaná projížďka parníkem po Vltavě, nástup od Právnické fakulty, poté přesun do Tančícího domu, komentovaná prohlídka probíhající výstavy zakončená pohoštěním. Nutná rezervace u pí. Ivany Procházkové, tel.: 724 102 328, e-mail: ivana.prochazkova@praha2.cz.

JÓGA NA  VYŠEHRADĚ

Přes léto je pro vás připraveno ve spolupráci s institucí Dům jógy Jana Masaryka, která sídlí na Praze 2, venkovní cvičení jógy, a to na Vyšehradě.
Každé úterý v období od 4. července do 29. srpna máte možnost si zdarma zacvičit jógu pod vedením zkušeného lektora v čase od 18:00 do 19:00 hod. Jelikož se některé pozice budou provádět na zemi, je nutné mít s sebou vlastní podložku nebo ručník. Neváhejte a přijďte si protáhnout tělo na čerstvém vzduchu. Vstupné zdarma. Rezervace není nutná. Místo setkání: Vyšehrad (park bazilika), u studny po levé straně od baziliky sv. Petra a Pavla.

KADEŘNICTVÍ
Od září se můžete nechat ostříhat, nabarvit, popřípadě poradit se o účesu za velmi výhodné ceny v salónu v Žitné 13, kde se vám budou věnovat žáci 2. ročníku SŠ Copth. Při předložení klubové karty sleva 20%. Rezervace na místě nebo na tel.: 222 230 825.

KNIHOVNA NA VINOHRADECH – VINOHRADSKÁ 69

Členové klubu se zde mohou zaregistrovat za polovinu, tj. 40 Kč na rok, a využívat služeb knihovny včetně tréninků paměti.

Prázdninová otevírací doba:

Pondělí a středa   10:00 – 18:00 hod.

Úterý   12:00 – 18:00 hod.

Čtvrtek   10:00 – 16:00 hod.

Pátek   12:00 – 15:00 hod.

PÉTANQUE
Od 3. října si můžete vyzkoušet tréninky pétanque s profesionály, organizované ve spolupráci s občanským sdružením Pétanque pro Vás. Tréninky probíhají každé úterý od 14:45 hod. do 16:15 hod, ve studiu – klubovně (dolní sál) PROSOTR8, Šmilovského 8,  Praha 2.Co si představit pod profesionálním tréninkem?Rozcvičení na začátku každého tréninku a protažení po jeho skončení, část věnovaná technice (trénink jednotlivých hodů), část věnovaná taktice, zápas, zábavné hry pétanque. To vše v pohodové, ale sportovní atmosféře. Účastnící se postupně seznámí i s historií a vývojem pétanque až do současnosti jak v České republice, tak ve světě. Dále i s různými modely vedení turnajů a dalšími možnostmi, které pétanque nabízí nejen seniorům (Liga pétanque pro seniory, turnaje v České republice a v okolí, sportovní dny). S sebou pohodlné oblečení a přezůvky. Nutná rezervace  u pí. Ivany Procházkové, tel.: 724 102 328, e-mail: ivana.prochazkova@praha2.cz.

PC KURZY
Budou zahájeny od měsíce října.

PROCHÁZKA PRAHOU S PIS
Oblíbené procházky Prahou pokračují v měsíci září.

STYLOVÉ VEČERY 2017
Pokračující cyklus koncertů ze Stylových večerů bude zahájen v říjnu.

PROSTOR8
Jóga pro seniory pod vedením Evy Horynové začne 14. září a poté každý čtvrtek v čase od 14:00 hod. do 15:15 hod. Tyto lekce jsou zpoplatněny částkou 50 Kč. Přihlašování na lekci: eva@yogawithevahorynova.cz nebo mobil 737 848 627. Při přihlášení je nutné uvést číslo členské karty klubu Dvojka pro seniory.
VÝLETY
Rezervaci výletů na měsíc srpen můžete provádět od 8. srpna v pracovních dnech mezi 9. a 11. hodinou na tel.: 724102328.  Ve dnech 17. a 22. srpna vás čeká prohlídka hradu a gelerie Klenová a dále příjemná procházka k vodopádu Bílá strž. Následná registrace a platba bude ve čtvrtek 10. srpna od 13:00 do 15:00 hod. v Informačním koutku pro seniory v přízemí ÚMČ Praha 2, nám. Míru 20. Každý člen klubu se může přihlásit pouze na jeden výlet v daném měsíci, přičemž upřednostněn je ten, kdo se nezúčastnil žádného z výletů v tomto roce.

ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ
Opět se začíná v září.