Beseda na téma OČKOVÁNÍ DĚTÍ

V pondělí 19. října se v zasedací místnosti Úřadu městské části Praha 2 konala beseda na téma „Očkování dětí“.  Zajímavé a především poučné povídání připravil nejen pro své členy klub Dvojka pro děti a rodiče společně s místostarostkou Alexandrou Udženija. Přítomné besedou provázela dětská praktická lékařka MUDr. Hana Cabrnochová. Pro maminky bylo nachystané drobné občerstvení a po celou dobu také hlídání dětí zdarma agenturou Zebra hlídá děti. Na začátku besedy Hana Cabrnochová všem upřesnila, která očkování jsou v České republice povinná a která pouze doporučená. Potom už podrobně hovořila o jednotlivých vakcínách, jejich účincích, kladech a záporech. Také měla pro posluchače připraveny podrobné statistiky o výskytu nemocí a jejich „proočkovanosti“ napříč světovými kontinenty. Maminky se během besedy mohly kdykoliv na cokoliv zeptat. Ožehavým tématem pak byla bezprostřední reakce na očkování a případná rizika s ním spojená – drtivou většinu z nich však doktorka Cabrnochová vyloučila. Ke konci se diskuze stočila k možnostem cestování s malými dětmi, hrozbám nákazy miminek při cestování a maminky starších dívek zase zajímala vakcinace proti rakovině děložního čípku. Celý program skončil vzniknuvším debatním kroužkem návštěvníků akce. Všechny důležité informace o povinném i nepovinném očkování naleznete na webových stránkách ministerstva zdravotnictví nebo na www.vakcinace.eu.