Bio Illusion znovu promítá


V polovině dubna získali filmoví diváci zpět tradiční vinohradské Bio Illusion, které přestalo promítat vloni v červnu v souvislosti se zánikem Filmového podniku hl. m. Prahy. Jeho nový provozovatel, režisér dokumentárních filmů a scénárista Miloslav Šmídmajer, slavnostně zahájil provoz kina 17. 4. po rekonstrukci, na kterou přispěla půl milionem korun také naše městská část. Stejnou částku vyčlenila v letošním rozpočtu pro případ, že provoz kina bude ztrátový.
Zčásti zvědavost, ale především lákavá nabídka přilákaly do nově opraveného kinosálu v prvním týdnu stovky diváků. Tvůrci filmu Rok ďábla, režisér Petr Zelenka a producent Pavel Strnad a Karel Holas z Čechomoru, se osobně zúčastnili premiérového promítání Bia Illusion. Návštěva Petra Zelenky a uvedení jeho filmu v tomto kině byly symbolické: jeho prvotina – Knoflíkáři – se kdysi hrála exkluzivně právě v Illusionu a bylo to naposledy, kdy kino doslova praskalo ve švech. Zatímco Andělská tvář přilákala jen ženy, které milují romantické podívané, a Hartova válka naopak spíše muže (film se odehrává za války v zajateckém táboře), o poznání více diváků zaznamenal film M. Šteindlera Perníková věž – a zejména český film Babí léto. Díky mimořádnému úspěchu Roku ďábla a Babího léta budou moci diváci, kteří tyto filmy zatím neviděli, zajít do Bia Illusion poslední červencový týden, kdy budou reprízovány. Nejmenší úspěch vedle zmíněné Hartovy války kupodivu zaznamenal film věhlasného M. Formana Muž na Měsíci, přestože jde o velice kvalitní snímek. Velmi malý zájem je o odpolední představení od 15:00 a o dětská představení. Proto podzimní schéma počítá s odpoledními projekcemi pouze v pátek, sobotu a neděli. Všední dny budou jednou týdně zaměřeny na důchodce, jednou na školní družiny. Naopak na sklonku léta vyzkouší dramaturgie kina noční projekce od 22:00, a sice v pátek a v sobotu.
Výraznou programovou změnou bude zařazování českých filmů hned od prvního dne celostátní premiéry. Již v srpnu tak diváci uvidí v Biu Illusion premiérové uvedení filmu A. Sedláčkové Musím tě svést s Janem Krausem a Ivanou Chýlkovou (film budou zároveň uvádět i multikina, ale za podstatně vyšší vstupné). Provozovatelé Bia Illusion slibovali i různé přehlídky a filmové události. První z nich se diváci dočkali již poslední květnový víkend, kdy kino pořádalo Mezinárodní festival leteckých filmů. Perspektivně se uvažuje o přehlídkách věnovaných významným osobnostem české kinematografie, mj. tvorbě Miloše Formana, Jiřího Menzela či Miroslava Ondříčka. Program Bia Illusion najdete na www.praha2.cz.   

len

Zveřejněno: 19.08.2002 – support@publix.cz
Vytisknout