OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Dotace na kondenzačni plynový kotal (Zuzana Nováková 25.7.2018 16:17)
  Dobrý den,
  bydlím v najemním bytě v ulici Jana Masaryka 47, Praha 2. Nechali jsme vyměnit starý plynový kotel za kondenzační a chceme požádat o dotaci na tento nový kotel. Nevím ale, kam a komu na MČ Praha 2 žádost o dotaci zaslat ke schválení. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 26.7.2018 8:54)

   Dobrý den, paní Nováková,

   dotace na výměnu starého plynového kotle za nový kondenzační plynový kotel poskytuje MHMP hl. m. Prahy oddělení udržitelné energetiky, Jiří Doubrava, tel. 236 004314, e-mail: jiri.doubrava@praha.eu. Toto  se děje v rámci programu Čistá energie. Formulář najdete na portálu Životní prostředí hl.m. Prahy 

   http://portalzp.praha.eu/jnp/cz/energetika_a_doprava/index.html

   S přáním hezého dne

   Jiří Hartman

   refernet odboru životního prostředí
 • Otázka: přizvání spolubydlících do obecního bytu (Michala Přečková 29.6.2018 9:59)
  Dobrý den,
  prosím o informaci, zdali může moje teta, která má řadu let NÁJEMNÍ smlouvu s městem (MČP2)do tohoto bytu přihlásit další lidi z širšího rodinného okruhu (nikoli dceru/syna)? Nejedná se v tomto případě o žádný podnájem či komerční využití bytu, ale pouze o rozšíření osob, které budou byt využívat spolu s ní. Mohou být tyto osoby v takovém bytě hlášeny trvale? Děkuji zdvořile za odpověď. Přečková
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 29.6.2018 13:00)

   Dobrý den,

   k Vašemu dotazu sdělujeme, že nájemce může vést společnou domácnost s další osobou/osobami, pakliže je řádně přihlásí k platbám za služby. Doporučuji proto dostavit se na  Správu nemovitostí Praha 2, a. s.,  se sídlem Sokolská 18/1869, Praha 2, a to v úředních hodinách: pondělí a středa 8-12, 13-17,30 hod. Po připsání osob do evidenčního listu  bude navýšena platba záloh na služby. Zda budou tyto osoby přihlášeny i k trvalému pobytu záleží pouze na rozhodnutí nájemce. Doporučuji však tento krok důkladně zvážit.

   Oddělení bytové

 • Otázka: Aukcni jistina (Mullerova 14.6.2018 12:39)
  Dobry den, bud jse ucastnit aukce bytu 20.6 a chtela bych jse zeptat, v pripade neuspechu za jak dlouho vratite aukcni jistinu. V podminkach je 60 dni ,ale jaka je standrdni doba? to Dekuji
  • Odpověď: (Veronika Trčová (Admin_P2) 19.6.2018 11:10)

   Dobrý den,
   Standardní doba pro vrácení kauce je opravdu 60 dní a dále zasílám odpověď od našeho technika ze SNP2

   Pravděpodobně by mělo jít o topení, jiné informace technici k těmto trubkám nemají.

   S pozdravem

   Ing. Petra Vágnerová

   odbor majetku a investic

    

 • Otázka: topení v červnu (Olga Švédová 15.6.2018 9:05)
  Dobrý den, dnes tj. 15.6. se v bytech topí. Otopné období skončilo 31. 5. Proč a kdo to zaplatí ? Olga Švédová Bělehradská 96 Praha 2
  • Odpověď: (Veronika Trčová (Admin_P2) 19.6.2018 9:06)

   Vážená paní Švédová,

   dodavatel tepla provedl kontrolu v kotelně v sobotu v 10.00 h ráno. V kotelně se netopilo, čerpadla i ventily byly uzavřené. S pozdravem

   Skalická, odbor majetku a investic

 • Otázka: Dotaz (Horvathová 24.4.2018 19:10)
  Dobrý den,
  Pred časem jsem umč Vyhrala jsem soutez v aukci bytů, Můj dotaz zní po jaké době je-li to možné mohu soutěžit znovu? A zda je nutné před další soutěží již vylosovaný byt odevzdat či ne? Dekuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 26.4.2018 9:40)

   Dobrý den,

   dle platných Pravidel veřejné soutěže o nájem obecních bytů, tzv. aukce, se účastník soutěže, který se stal vítězem některé z minulých aukcí, může další soutěže aktivně zúčastnit až po uplynutí 6 měsíců od aukce, ve které se stal vítězem. V opačném případě Rada městské části Praha 2 neudělí souhlas s uzavřením nájemní smlouvy k nově vysoutěženému bytu.

   V případě, že má účastník s městskou částí Praha 2 již uzavřenou nájemní smlouvu k jinému bytu, musí nejpozději při podpisu nájemní smlouvy uzavřít Dohodu o ukončení nájmu takového bytu.

   Tyto a další informace k samotné soutěži dohledáte ve výše uvedených pravidlech, která jsou dostupná na našich webových stránkách - www.praha2.cz – v rubrice „volné byty“.

 • Otázka: aukce (Nová 10.4.2018 11:06)
  Dobrý den, proč je v aukci stále více bytů zařazeno do jednokolové soutěže? Obyvatelé Prahy 2 s dlouhodobým trvalým pobytem nejsou už vůbec upřednostněni, narůstá krátkodobý pronájem,hluk a nepořádek.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 10.4.2018 13:23)

   Dobrý den,

   o zařazení volných bytů do jednokolové nebo dvoukolové soutěže rozhoduje rada MČ.

   Konkrétní kritéria nejsou nyní pravidly stanovena, ale vliv má řada faktorů, např. velikost, kvalita bytu, výše nákladů rekonstrukce bytu, množství a složení bytů zařazených do aukčního dne, ale také poptávka, resp. účast soutěžících na minulých aukčních dnech. Snahou je jak uspokojení bytových potřeb rezidentů, tak i občanů, kteří nesplňují kritéria pro rezidenty, tak také dosažení  co nejlepšího výnosu z pronájmu obecního majetku.

    

   Ing. Petr Grametbauer,
   vedoucí odboru majetku a investic

 • Otázka: Booking.com apod (Tejnora 16.3.2018 19:27)
  Dobrý den, navazuji na četné dotazy ohledně rušení stálých obyvatel Prahy 2 krátkodobými hosty ubytovaných přes Booking.com, RnB apod. Zajímá mě, který odbor MČ Prahy 2 dohlíží a vymáhá místní poplatky za ubytování, případně rekreační poplatek a plnění ohlašovací povinosti?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.3.2018 11:48)
   Dobrý den,

   zde je kontakt na oddělení, které má na starosti poplatky apod.:

   Oddělení správy a vymáhání místních poplatků
   vedoucí oddělení: Ing. Tereza Štaflová
   tel.: 236 044 231236 044 187
   e-mail: tereza.staflova@praha2.cz

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Bělská (Helena 12.3.2018 11:50)
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na možnost zúčastnit se aukce bytů v případě, že nemám v současné době trvalý pobyt na Praze 2 ??? Byla jsem zde trvale hlášena do r. 2012 Děkuji za odpověd´, Bělská.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.3.2018 14:04)

   Dobrý den paní Bělská,

    

   k Vašemu dotazu sdělujeme, že veřejné soutěže o nájem obecních bytů za smluvní nájemné, tzv. aukce, se mohou účastnit všichni občané České republiky a občané ostatních členských států Evropské unie a států, které jsou smluvními stranami Dohody o Evropském hospodářském prostoru a Švýcarské konfederace, kteří prokáží trvalý pobyt na území ČR po dobu minimálně 2 let (podmínka délky trvalého pobytu není splněna, došlo-li v rozhodné době před konáním soutěže k jeho přerušení).

   Pro Vaši informaci sdělujeme, že ti, kteří prokáží trvalý pobyt na území městské části Praha 2 po dobu minimálně 2 let, mohou soutěžit o všechny nabízené byty v jednom soutěžním dni, tj. o byty zařazené do dvoukolové i jednokolové soutěže. Ostatní, kteří trvalý pobyt na území městské části Praha 2 nemají, mohou soutěžit o byty zařazené do jednokolové soutěže a zároveň o byty, které nebyly vysoutěženy v prvním kole dvoukolové soutěže.

   Hezký den,

   Zdena Szabová
   vedoucí bytového oddělení
 • Otázka: Datum dalších aukcí (Kristýna Benešová 14.2.2018 13:18)
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kdy budou další nabídky aukcí?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 14.2.2018 16:05)

   Dobrý den,

   k Vašemu dotazu sdělujeme, že k dnešnímu dni ještě nebyl stanoven termín konání další soutěže (předpokládá se v měsíci březnu). Sledujte proto, prosím, webové stránky – http://urad.praha2.cz/Volne-byty.

   Hezký den,

   Odbor majetku a investic

 • Otázka: Byt vyhraný formou aukce2 (Vojta 22.1.2018 10:52)
  Ano to máte pravdu ale, když nastane situace, že půjde do prodeje jako se to stalo u mého známého. Tak je nějaká možnost to napsat na oba ten byt? Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 22.1.2018 13:56)

   Dobrý den,

   na Váš dotaz sdělujeme, že do veřejné soutěže o nájem obecních bytů, tzv. aukce, jsou od roku 2012 zařazovány byty nacházející se v domech, které nejsou určeny k prodeji, což je také uvedeno v samotné nabídce a současně je tato skutečnost potvrzena i podpisem žadatele v přihlášce do soutěže.

   Jelikož jste ke své osobně neuvedl bližší informace, nevíme, k jakému bytu máte uzavřenou nájemní smlouvu. V každém případě, dle pravidel prodeje bytových domů a bytových jednotek, není Vaše přítelkyně oprávněnou osobou k odkoupení bytové jednotky. Společný nájem v domech, které nejsou určeny k prodeji, je vyloučen vzhledem k tomu, že nejste manželé.

   Jednalo-li by se o dům určený k prodeji, pak se musí, dle pravidel, jednat o osobu blízkou.

   odbor majetku a investi