CO NÁS PÁLÍ - Doprava v Praze 2

Vážení čtenáři,
v těchto dnech vyvstává jako aktuální problém školství v Praze 2, a sice v souvislosti se záměrem optimalizace sítě škol zřízených MČ – v tomto měsíci o tom budou jednat zastupitelé. Proto do tohoto čísla zařazujeme téma optimalizace školství namísto ohlášeného diskusního tématu doprava v klidu, doprava v pohybu. Věnovat se mu budeme v příštích číslech – konkrétně v listopadu to bude parkování. Máte tedy stále možnost posílat svoje názory na tuto problematiku, a to zhruba do poloviny října. Připomínáme základní otázky spojené s parkováním a dopravou v naší městské části:
• ?Jaké jsou Vaše zkušenosti s parkováním v Praze 2 a co byste navrhovali pro zlepšení situace?
• ?Mělo by se za parkování platit (tzv. zóny placeného stání)?
• ?Myslíte si, že by městská část měla mít větší kompetence při řešení dopravních problémů v Praze 2?
• ?Máte dojem, že vše záleží především na slušnosti a ohleduplnosti účastníků silničního provozu, nebo by se měly novelizovat příslušné zákony (vyhlášky)?
• ?Zlepšilo se podle Vás v poslední době něco v dopravní situaci či v možnostech parkování?
• ?Využíváte namísto osobního vozu MHD?
• ?A je MHD na takové úrovni, aby to stálo za to?
Co si o tom myslíte Vy? Své odpovědi, názory a náměty posílejte redakci; můžete také vést diskusi na internetové stránce www.praha2.cz. Nejzajímavější příspěvky odměníme Knihou o Praze 2.

Zveřejněno: 07.10.2003 – support@publix.cz