Chytrá lavička na náměstí Míru

V půli července se na náměstí Míru, nedaleko kostela sv. Ludmily (před stánkem s květinami) objevila tzv. chytrá lavička. Na pozemku Prahy 2 ji jako pilotní projekt instalovalo hlavní město Praha ve spolupráci s vývojáři zařízení, firmou Ability Group, s. r. o. Lavička je v majetku hlavního města a spravuje ji městská společnost Operátor ICT, a. s., která je zodpovědná za její funkčnost i případné poruchy.

Máte-li telefon s bezdrátovým nabíjením, je zde možnost nabít telefon bez kabelu. Pro ostatní jsou pak k dispozici dva kabely (1x microUSB + 1x Apple konektor) a čtyři USB konektory. Přes vysokorychlostní LTE se lze připojit k webu (název wifi je Smart-Prague-Free). A také jsou pro případ nouze na lavičce umístěna dvě tlačítka „SOS“. Kromě těchto služeb lavička sbírá data o kvalitě ovzduší, teplotě, atmosférickém tlaku a vlhkosti.

Její obliba u veřejnosti bude vyhodnocena přibližně za půl roku.

Text: kav
Foto: pos