Co je „Hemokult 99“?

Všichni obyvatelé Městské části Praha 2 narození v letech 1944 až 1946 nacházejí v současné době ve svých poštovních schránkách pozvání na vyšetření trávícího ústrojí - tlustého střeva. Pro ty z vás, kterých se to týká, několik řádek na vysvětlenou:
Jedná se o zdravotně preventivní program, kterým nabízíme vyšetření nejrizikovější věkové skupině obyvatel za účelem včasného zjištění závažného onemocnění - rakoviny tlustého střeva, které je u nás na jednom z prvních míst ve statistice příčin úmrtí. Je-li však zjištěno včas, dá se úspěšně léčit. Vzhledem k tomu, že zdravotní pojišťovny ve většině případů toto vyšetření nehradí, uvolnila M. č. Praha 2 ze svého rozpočtu částku 164 000 Kč na úhradu nákladů s ním spojených pro 3000 svých obyvatel, kteří se narodili v letech 1944 až 1946. Pro vás je tedy vyšetření zcela bezplatné.
Pokud nedojde ke změně úhrady vyšetření ze strany zdravotních pojišťoven, chtěli bychom v realizaci programu „Hemokult 99“ pokračovat i v budoucnu tak, aby všichni obyvatelé Prahy 2 v určitém věku měli možnost vyšetření podstoupit.
Vy, kteří nespadáte do uvedené věkové kategorie, máte samozřejmě možnost obrátit se na svého praktického lékaře s tím, že není-li vyšetření nutné z hlediska zdravotních obtíží, uhradíte si jeho náklady z vlastních prostředků. Jeho cena se pohybuje pod částkou 100 Kč. Vy, kteří spadáte do věkové kategorie narozených ve výše uvedených letech a pozvánku jste z jakéhokoliv důvodu neobdrželi, máte možnost vyzvednout si ji v informační kanceláři ObÚ M. č. Praha 2 na náměstí Míru 20. Informace můžete získat i telefonicky u Mgr. Karasové: 2251 8765.
Těm z vás, kteří se rozhořčují nad tím, že byli k vyšetření pozváni, opakuji, že se pouze o nabídku. Zda ji využijete či ne, záleží pouze na vás.
Závěrem chci ještě upozornit, že smlouva s Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze 2, která vyšetření provádí, je pro letošní rok uzavřena na období 17. 1. až 30. 6. 2000. Po tomto datu již nebude možné se v rámci programu „Hemokult 99“ pro tento rok nechat vyšetřit.
Přeji všem, kteří využijí naší vstřícné nabídky negativní výsledek vyšetření!

Mgr. Jarmila Cechnerová, zástupce starosty M. č. P

Zveřejněno: 04.05.2000 – support@publix.cz
Vytisknout