Desítky nových stromů zkrášlí parky a hřiště na dvojce

Desítky nových stromů zkrášlí parky a hřiště na dvojce

Desítky okrasných stromů a keřů nechá vysadit druhá městská část ve veřejných parcích na území Prahy 2. Rozhodli o tom na svém dnešním zasedání radní Prahy 2. Nové stromy se objeví i na dětských hřištích v Lumírových a Riegrových sadech.

Celkem se jedná o 49 kusů dřevin různých druhů, které v šestnácti lokalitách vysadí vítěz elektronické aukce na tuto zakázku, společnost Gartensta Plus. „Nová výsadba nahradí stromy, které byly pokáceny nebo poničeny vandaly či vichřicí. Nejvíce nových stromů se objeví na Folimance, v Grébovce, v Riegrových sadech a na Karlovském předmostí,“ vypočítává místostarosta Prahy 2 Václav Vondrášek, v jehož gesci je oblast životního prostředí.

Mezi novou výsadbou se objeví například javory, lípy, hlohy, svitele, jírovce, ale také hrušně nebo moruše. V řadě případů se jedná o vícekmeny, kdy z kořenového systému vyrůstá 3 až 5 kmenů, které je složitější vypěstovat. Společnost Gartensta Plus rovněž zajistí následnou péči o všechny nově vysazené dřeviny po dobu pěti let.

Do elektronické aukce se přihlásilo osm uchazečů. Jediným hodnotícím kritériem byla nejnižší nabídková cena. Společnost Gartensta Plus zvítězila s cenou přes 630 tisíc korun bez DPH.

Městská část Praha 2 chce kromě toho ještě doplnit chybějící stromy v uličních stromořadích. Do tohoto typu výsadby investuje 2 miliony korun ze svého rozpočtu. S výsadbou se začne co nejdříve, tedy ještě letos na jaře.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 09.04.2018 – webadmin@praha2.cz