Děti z „Legerky“ mají kamarádku v Africe

Základní škola Legerova zorganizovala letos v dubnu setkání s koordinátory projektu Adopce afrických dětí na dálku. Jejich návštěva, zkušenosti a vyprávění žáky natolik oslovilo a zaujalo, že se rozhodli k „adopci“ jednoho z dětí. Rodiče a zaměstnanci školy se připojili.
Adopce afrických dětí na dálku je mezinárodní projekt, v jehož rámci se lidé z Evropy a Afriky snaží vytvořit řetěz vzájemné pomoci a přispět k uspokojení základních lidských potřeb v některých zemích Afriky. Je to forma pomoci a průběžné podpory, která „adoptovanému“ dítěti dává možnost chodit do školy, a tím i naději na lepší život, zatímco zůstává ve své rodné zemi a ve své rodině.
Nová kamarádka dětí z Legerovy, čtrnáctiletá Nellius Wangare, je z Keni a žije se svojí matkou v Nairobi. Díky „adopci“ bude moci chodit do školy a získat základní vzdělání. Její možnosti uplatnit se v dalším životě se vzděláním rozšíří. Doufáme, že s touto dívkou budeme časem v bližším kontaktu, budeme si s ní dopisovat a stane se kamarádkou našich dětí.
Jsme přesvědčeni o tom, že adopce afrických dětí na dálku je mnohem víc, než jen jednoduchá ekonomická výpomoc, neboť vytváří pouto solidarity, porozumění a vzájemné náklonnosti mezi různými národy a kulturami. Je to znak konkrétního spojení lidí i národů, jehož, jak dnes můžeme vidět, je velmi zapotřebí.

Ing. I. Svobodová, učitelka a organizátorka;Mgr. B

Zveřejněno: 10.06.2004 – support@publix.cz
Vytisknout