Do muzea za poznáním, zábavou i uměním

Návštěva Muzea Policie České republiky na Karlově nabízí několik druhů zážitků. Dokonce je zde možné získat řidičský průkaz, i když „pouze“ na jízdní kolo.
Právě s takovým cílem se do muzea před koncem školního roku vypravila skupina žáků Speciální základní školy při Fakultní nemocnici v Praze 2. Uvítali je četník a policista z dob první republiky.
Po promítání krátkého instruktážního filmu o bezpečné jízdě na kole v silničním provozu se děti odebraly na dopravní hřiště, a tam už pod odborným dohledem strážníků městské policie absolvovaly jízdu na kole, případně koloběžce; vyplnily také testy nutné k vydání řidičského průkazu. Povedlo se. Všech pětadvacet žáků získalo vytouženou zalaminovanou kartičku, opravňující k řízení kola, koloběžky a tříkolky. Dětské dopravní hřiště v Muzeu policie funguje i pro veřejnost, a sice každý čtvrtek od 13:00 do 14:00, o víkendech od 10:00 do 11:00 a od 14:00 do 15:00 (v ostatních hodinách na objednávky pro školy).
Kdo nemá vlastní kolo ani koloběžku, může si je na místě půjčit. Půlhodina jízdy stojí pouhých 10 korun. Informace o dalších programech pro děti a případné objednávky na telefonu: 974 824 862 nebo na: www.mvcr.cz/policie/muzeum.htm.
V muzeu na Karlově si ale v těchto letních dnech přijdou na své i milovníci výtvarného umění. Stačí, když to miluješ… to je motto výstavy olejových pláten, malých obrázků i veršů Jany Sigmundové, umístěné v přízemním sále hned u vchodu do muzea; architekt Karel Stránský vystavuje své obrazy a kresby v hale v prvním patře. Obě expozice můžete navštívit až do konce srpna, a to denně kromě pondělí.    

len

Zveřejněno: 11.08.2003 – support@publix.cz
Vytisknout