Dobrá věc se podařila

I když jsem v závěru článku v minulém čísle „O jedné zmizelé pumpě v Belgické ulici“ nevěřil, že by se mohla žlutá pumpa vrátit zpět na svoje místo, opak se stal skutečností.
Pražské vodovody a kanalizace vrátily zpět odstraněnou žlutou pumpu. Opět bude zajímavá secesní pumpa obzvláštňovat naše cesty Belgickou ulicí. Příběh jedné odstraněné a vrácené pumpy dokazuje, že se vždy vyplatí sledovat, co se okolo nás děje a nepodléhat fatálnímu „stejně s tím nic nezmůžu“. Každý s různými nešvary v okolí může něco udělat, stačí chtít a nalézt dobré partnery pro spolupráci. Já jsem je v případě žluté pumpy našel na úřadě Městské části Praha 2 a v odboru památkové péče magistrátu hl. města Prahy. Jen s jejich pomocí se nám společně podařilo vrátit starou pumpu na místo.
Pokud zjistíte, že se v blízkosti vašeho bydliště dějí věci, se kterými nesouhlasíte nebo se kterými si nevíte rady, rádi pomůžeme nebo pokud to bude v naší moci i poradíme, jak postupovat. Jako zastupitelé v Praze 2 jsme tady od toho, abychom se o naši městskou část starali.

Radim Perlín, zastupitel za ODA

Zveřejněno: 04.05.2000 – support@publix.cz
Vytisknout