Dobrá zpráva... ZŠ Sázavská má nové hřiště

Dvě moderní sportoviště mají nyní k dispozici žáci ZŠ Sázavská. Ve čtvrtek 23. května byla slavnostně otevřena po téměř roční rekonstrukci, do níž naše městská část investovala necelé 3 mil. Kč. Ve vnitrobloku školy září novotou multifunkční hřiště na volejbal, basketbal či malou kopanou a dětské hřiště s prolézačkami, které bude využívat především školní družina.
Původní nevyhovující betonový povrch nahradil umělý trávník, prolézačky v dětském hřišti jsou navíc zasazeny do mulčovací kůry, což snižuje pravděpodobnost úrazu. Výhodou umělého povrchu je snadná údržba umožňující celoroční provoz. „Je to velmi kvalitní provedení, nesrovnatelně lepší než původní hřiště. Díky masivnímu pojetí je nyní také podstatně nižší možnost poničení,” poznamenal na adresu kroměřížské firmy Renosport, která rekonstrukci prováděla, ředitel základní školy Michal Voldřich. Ten předpokládá, že obě hřiště budou přístupná i pro veřejnost, a to ve všední dny od 17:30 do 20:00 a o víkendech.
Naše městská část věnuje dlouhodobě nemalé prostředky na opravy školních budov a školních hřišť, na jejich vybavení a na provoz základních i mateřských škol a školních jídelen. Jen v letošním roce na tuto oblast vyčlenila z rozpočtu 101 mil. Kč. Hřiště s umělým povrchem už byla vybudována v základních školách Botičská, Jana Masaryka, Kladská, Legerova, Resslova a Slezská.

len

Zveřejněno: 06.06.2002 – support@publix.cz