OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Podchody hlavní nádraží (Radovan Beťák 19.1.2018 11:56)
  Dobrý den, z tisku jsem se dozvěděl o chystané výstavbě vyústění podchodů z hlavního nádraží na východní stranu (Žižkov, Vinohrady) a chodníku podél magistrály. V jakém stádiu příprav se tyto stavby nyní nacházejí? Můžete jejich aktuální plánovanou podobu popsat blíže, případně uvést, kde jsou tyto projekty prezentovány veřejnosti? Budou všechna tato nová propojení bezbariérová? Děkuji za odpovědi.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 22.1.2018 9:03)

   Dobrý den,

   investorem není město ani městská část a nemá k dispozici žádnou prezentaci pro veřejnost. Podrobnější informace lze získat u investora, kterým je Správa železniční a dopravní cesty. Za SŽDC se jednáních týkajících se propojení hl. n. zúčastňoval  Ing. J. Bazgier, tel. 727827272 (bazgier@szdc.cz).

   Je vydáno územní rozhodnutí (ÚR) na konzolovou lávku od Vinohradské ulice k Fantově budově nádraží. V tomtéž ÚR je prodloužen severní podchod až za krajní východní kolej, pak pokračuje chodník směrem na sever, a pokračuje výtahem a průchodem mezi plánovanými budovami C a D skupiny investorů (SUDOP, České dráhy, Penta) do Italské ulice resp. k náměstí W. Chrchilla. Na stavbu uvedených budov v dolní části Italské ul. je také vydáno ÚR a na budovu D i stavební povolení (rozestavěno). Jelikož do akce vstoupil nový investor (Penta), je požádáno o několik změn jak ÚR, tak SP. Všechny cesty budou bezbariérové.

   Ing. arch. Václav Vondrášek

   místostarosta

 • Otázka: Absence chodníku (Martin Holý 7.1.2018 15:06)
  Dobrý den,
  mezi ulicemi Na Folimance a Fričova býval chodník co pamatuju. Nyní je chodník ze dvou třetin vyježděný, bez řádného označení.
  Mohu Vás poprosit o nápravu? Denně tudy chodím se synem do školky a už tam na mě i troubila auta ...
  Byl bych velmi nerad, aby se někomu něco stalo a proto Vás tímto žádám o neprodlenou nápravu. Děkuji!

  S pozdravem
  Martin Holý
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 10.1.2018 11:36)

   Dobrý den,

   máte patrně na mysli chybějící přechod pro chodce. Pokud je již nezřetelný, pak požádáme TSK hl. m. Prahy, a. s., o obnovení vodorovného značení.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Parkování v Jaromírově ulici (Pavel Tomášek 22.12.2017 1:48)
  Dobrý den, mám otázku na zamýšlený režim parkování v oblasti za provizorním ostrůvkem tramvajové zastávky Svatoplukova ve směru z centra - viz foto. Vybudováním tohoto ostrůvku zde vznikl prostor pro pohodlné parkování pro cca 15 vozidel (cca 6-ti, kdyby se eliminovalo kolmé stání), čehož řidiči logicky začali okamžitě využívat, protože parkující vozidla nijak neomezují průjezd (je limitován ostrůvkem) a najít parkovací místo pozdě večer je i v této oblasti čím dál tím větší problém. Tato část Jaromírovy ulice však, jako jediný úsek celé ulice, není ošetřena dopravní značkou určující režim parkování a tak je zde parkování problematické. Domnívám se, že je tento úsek logickým pokračováním oblasti PA: 2000023 (P2-0285) - smíšená oblast, ale za ostrůvkem již není oblast vyznačena.

  Předem děkuji za odpověď a přeji všem klidné prožití vánočních svátků.

       
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 22.12.2017 9:36)

   Dobrý den,

   na vozovce ul. Jaromírova je příslušným silničním správním úřadem odbor dopravních agend MHMP, kterému jsem Váš podnět předal. V tomto provizorním stavu zde skutečně režim parkování není řešen dopravním značením, proto doporučujeme stanovení místní úpravy provozu až do doby, kdy nastane finální s rekonstrukcí ul. Jaromírova.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Chodník mezi podél magistrály k HN (Martin Káninský 21.12.2017 11:17)
  Zdravím vás,
  chtěl bych se zeptat, zda je výhledově v plánu vybudovat chodník mezi Muzeem (zastávka tramvaje) a Hlavním nádraží podel magistrály nad (nebo vedle) kolejemi. Mám okna přímo na magistrálu a vídám tam denně spoustu lidí, možná by bylo vhodné tuto lokalitu nějak upravit, spousta lidí by nemuselo chodit podél silnice když spěchají.

  S pozdravem,

  Martin Káninský
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.12.2017 15:32)

   Dobrý den,

   je to dlouhodobý požadavek městské části Praha 2.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: tramvajová zastávka Svatoplukova/ přechod pro chodce (Hana Kunzlová 20.12.2017 15:57)
  Dobrý den, můj dotaz navazuje na otázku paní Harapesové z 6.12. Při zřizování provizorní tramvajové zastávky Svatoplukova někdo zapomněl také na zřízení přechodu pro chodce. V tuto chvíli jsou nejbližší přechody pro chodce na obě strany cca 100 metrů vzdáleny od tramvajové zastávky. Když bylo možné vybudovat provizorní zastávku nebylo by možné nakreslit i provizorní přechod pro chodce ? Oblast tramvajových zastávek Svatoplukova je v tuto chvíli hlavně pro děti poměrně nebezpečná.

  Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.12.2017 7:49)

   Dobrý den,

   přechod pro chodce zde bude zřízen až po stavebních úpravách ulice včetně zastávek, kdy to bude díky jejich vstřícné poloze možné. V současném stavu by přechod bez řízení světelnou signalizací přes dva jízdní pruhy a tramvajové těleso nevyhovoval bezpečnosti provozu a proto zůstává stav nezměněný, tedy jako před rekonstrukcí tramvajové trati. Lze využít stávající světelně řízené přechody pro chodce.

    

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: tramvajová zástavka Svatoplukova (N. Harapesová 6.12.2017 20:02)
  Dobrý den,

  v současné době končí oprava tramvajové tratě v Nuselském údoli, při které byla odstraněna původní zastávka tramvaje Svatoplukova směr Vršovice a byla nahrazena provizorním násypem. Zajímalo by mě kdy se plánuje stavba nové? Pokud dotaz směruji špatně, na koho jiného se obrátit?

  Děkuji za odpověd
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.12.2017 10:35)

   Dobrý den,

   zastávka bude v provizorním stavu až do rekonstrukce povrchů, kterou bude provádět Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s. Termín realizace zatím neznáme, věc je momentálně ve fázi před vydáním stavebního povolení.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Mundl (Richard 9.12.2017 17:30)
  Dobrý den, připojuji se zde k lidem, co jsou nespokojeni se změnou pravidel parkování na Praze 2. Situace se zde výrazně zhoršila a to zejména ve večerních hodinách, kdy opravdu nalezení parkovacího místa trvá často desítky minut a není výjimkou že jezdím bloky přes půl hodiny. Zároveň se rapidně zvýšil provoz na Praze 2, nová volná parkovací místa zřejmě přilákala do centra mnoho nových aut. Prosím aby radnice vrátila situaci do původního stavu, či jinak zařídila nápravu, např. jednáním s magistrátem. Děkuju.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.12.2017 10:33)

   Dobrý den,

   městská část Praha 2 má omezené možnosti, protože není zřizovatelem a provozovatelem systému ZPS, tím je hlavní město Praha. Nicméně s Magistrátem hl. m. Prahy jednáme nepřetržitě, výsledkem je úprava provozní doby fialové zóny v oblasti přilehlé k Praze 10, kde se situace zhoršila nejvíce. Tato úprava bude realizována během nejbližších dní a provozní doba fialové zóny zde bude od pondělí do pátku 0:00–24:00 hod, tedy již žádné volné parkování v nočních hodinách. Další oblasti budou následovat, jakmile nám budou od TSK hl. m. Prahy, a. s., (správce ZPS) zaslána relevantní data o obsazenosti a respektovanosti ZPS na území Prahy 2. Na tomto opatření se usnesla rada MČ Praha 2.

   Radnice bohužel nemůže vrátit situaci zcela do původního stavu z důvodů uvedených výše, ale dělá vše pro to, aby stávající systém byl efektivní a funkční více než doposud.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: vyplnění zeminy kolem stromů (Fanda Vnoucek 21.11.2017 10:29)
  Dobrý den
  Můžete prosím doplnit zatlačenou hlínu auty kolem stromů? Starši stromy již nemají kolem sebe kovovou ochranu a tak auta parkují těsně u nich a vyjížění stvající zeminu. Pokud se prohlubně vyplní kačírkem zmenší se stávající utužení a kořeny vydrží delší dobu.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 5.12.2017 11:59)

   Vážený pane Vnoučku,

   děkujeme za Váš podnět týkající se doplnění zeminy do stromových rabátek v uličních stromořadích. K Vašemu dotazu si dovoluji sdělit následující informace.

   V úvodu bych Vás ráda informovala, že městská část Praha 2 nespravuje uliční stromořadí; má ve své správě pouze zeleň v parcích a na vybraných menších plochách. Uliční stromořadí na Praze 2 spravují  dva správci, a to Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s., a Lesy hl. m. Prahy, kteří se starají jak o zeleň v uličních stromořadí, tak i o stromová rabátka. Správci v takovýchto případech rabátka upravují, na daná místa doplňují zeminu. Problematická jsou samozřejmě místa, kde nejsou kovové chráničky a zvláště, pokud auta v tomto ročním období najedou do rabátka, mohlo by k doplňování zeminy docházet neustále. Pokud máte konkrétní případ v dané ulici, dejte nám prosím vědět, abychom mohli apelovat na správce.

   Děkuji.

   S pozdravem
   Ing. Tereza Hauftová
 • Otázka: parkování na chodnících (Robert Anděl 30.11.2017 9:50)
  Dobrý den, prosím aby městská policie důsledněji pokutovala řidiče co jezdí a parkují na chodnících. Dnes sem se musel na frekventované části vinohradské protáhnout asi půlmetrovou mezerou kterou nám zanechal řidič dodávky mezi autem a domem. A toto je v posledních měsících standartní obráz. Auto na chodníku a strážník nikde. Nedávno jsem cestou pěšky do práce takto zaparkovaných automobilů napočítal přes dvacet. Občas si tu připadám jak v nějaké bývalé sovětské republice.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 30.11.2017 10:08)

   Dobrý den,

   váš dotaz byl předán na Městskou policii a PČR, neboť se jedná o dopravní přestupek, který je v kompetenci řešení obou policií s prosbou o důslednější kontrolu. Nicméně, městská část Praha 2 není zřizovatelem ani jedné z policií a ani je neřídíme, z těchto důvodů můžeme pouze žádat jako každý jiný občan, nikoliv nařizovat.

    

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: rekonstrukce nusle (Petr Osička 27.11.2017 12:15)
  V Nuslích na ulici Jaromírova, Svatoplukova, Oldřichova a Nezamyslova bude PRE provádět obnovu elektrického vedení. Chtěl jsem se zeptat, zdali bude tato činnost koordinována s TSK aby v rámci stavebních prací rovnou došlo k obnově povrchů. Připadlo by mi zcela alarmující, pokud by po půl roce probíhala obnova tramvajové tratě, následně se chodníky rozkopou kvůli elektřině a následně zase kvůli něčemu jinému? Prosím MČ o aktivní přístup, který jako správní stavební orgán má. Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.11.2017 17:04)

   Dobrý den,

   obnova, resp. výměna elektrického vedení dle zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu, ve znění pozdějších předpisů (stavební zákon) vyžaduje územní rozhodnutí, které vydává stavební úřad (tj. odbor výstavby ÚMČ Prahy 2). Před vydáním každého územního rozhodnutí, ale i jakéhokoli jiného rozhodnutí, jehož předmětem je zásah do chodníku/vozovky je doloženo vyjádření TSK hl. m. Prahy, a. s., ke stavbě, včetně koordinačního vyjádření TSK hl. m. Prahy, a. s.

   S pozdravem

   Ing. arch. Martin Mach

   Referent odboru výstavby Úřadu městské části Praha 2