OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: tramvajová zástavka Svatoplukova (N. Harapesová 6.12.2017 20:02)
  Dobrý den,

  v současné době končí oprava tramvajové tratě v Nuselském údoli, při které byla odstraněna původní zastávka tramvaje Svatoplukova směr Vršovice a byla nahrazena provizorním násypem. Zajímalo by mě kdy se plánuje stavba nové? Pokud dotaz směruji špatně, na koho jiného se obrátit?

  Děkuji za odpověd
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.12.2017 10:35)

   Dobrý den,

   zastávka bude v provizorním stavu až do rekonstrukce povrchů, kterou bude provádět Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s. Termín realizace zatím neznáme, věc je momentálně ve fázi před vydáním stavebního povolení.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Mundl (Richard 9.12.2017 17:30)
  Dobrý den, připojuji se zde k lidem, co jsou nespokojeni se změnou pravidel parkování na Praze 2. Situace se zde výrazně zhoršila a to zejména ve večerních hodinách, kdy opravdu nalezení parkovacího místa trvá často desítky minut a není výjimkou že jezdím bloky přes půl hodiny. Zároveň se rapidně zvýšil provoz na Praze 2, nová volná parkovací místa zřejmě přilákala do centra mnoho nových aut. Prosím aby radnice vrátila situaci do původního stavu, či jinak zařídila nápravu, např. jednáním s magistrátem. Děkuju.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.12.2017 10:33)

   Dobrý den,

   městská část Praha 2 má omezené možnosti, protože není zřizovatelem a provozovatelem systému ZPS, tím je hlavní město Praha. Nicméně s Magistrátem hl. m. Prahy jednáme nepřetržitě, výsledkem je úprava provozní doby fialové zóny v oblasti přilehlé k Praze 10, kde se situace zhoršila nejvíce. Tato úprava bude realizována během nejbližších dní a provozní doba fialové zóny zde bude od pondělí do pátku 0:00–24:00 hod, tedy již žádné volné parkování v nočních hodinách. Další oblasti budou následovat, jakmile nám budou od TSK hl. m. Prahy, a. s., (správce ZPS) zaslána relevantní data o obsazenosti a respektovanosti ZPS na území Prahy 2. Na tomto opatření se usnesla rada MČ Praha 2.

   Radnice bohužel nemůže vrátit situaci zcela do původního stavu z důvodů uvedených výše, ale dělá vše pro to, aby stávající systém byl efektivní a funkční více než doposud.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: vyplnění zeminy kolem stromů (Fanda Vnoucek 21.11.2017 10:29)
  Dobrý den
  Můžete prosím doplnit zatlačenou hlínu auty kolem stromů? Starši stromy již nemají kolem sebe kovovou ochranu a tak auta parkují těsně u nich a vyjížění stvající zeminu. Pokud se prohlubně vyplní kačírkem zmenší se stávající utužení a kořeny vydrží delší dobu.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 5.12.2017 11:59)

   Vážený pane Vnoučku,

   děkujeme za Váš podnět týkající se doplnění zeminy do stromových rabátek v uličních stromořadích. K Vašemu dotazu si dovoluji sdělit následující informace.

   V úvodu bych Vás ráda informovala, že městská část Praha 2 nespravuje uliční stromořadí; má ve své správě pouze zeleň v parcích a na vybraných menších plochách. Uliční stromořadí na Praze 2 spravují  dva správci, a to Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s., a Lesy hl. m. Prahy, kteří se starají jak o zeleň v uličních stromořadí, tak i o stromová rabátka. Správci v takovýchto případech rabátka upravují, na daná místa doplňují zeminu. Problematická jsou samozřejmě místa, kde nejsou kovové chráničky a zvláště, pokud auta v tomto ročním období najedou do rabátka, mohlo by k doplňování zeminy docházet neustále. Pokud máte konkrétní případ v dané ulici, dejte nám prosím vědět, abychom mohli apelovat na správce.

   Děkuji.

   S pozdravem
   Ing. Tereza Hauftová
 • Otázka: parkování na chodnících (Robert Anděl 30.11.2017 9:50)
  Dobrý den, prosím aby městská policie důsledněji pokutovala řidiče co jezdí a parkují na chodnících. Dnes sem se musel na frekventované části vinohradské protáhnout asi půlmetrovou mezerou kterou nám zanechal řidič dodávky mezi autem a domem. A toto je v posledních měsících standartní obráz. Auto na chodníku a strážník nikde. Nedávno jsem cestou pěšky do práce takto zaparkovaných automobilů napočítal přes dvacet. Občas si tu připadám jak v nějaké bývalé sovětské republice.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 30.11.2017 10:08)

   Dobrý den,

   váš dotaz byl předán na Městskou policii a PČR, neboť se jedná o dopravní přestupek, který je v kompetenci řešení obou policií s prosbou o důslednější kontrolu. Nicméně, městská část Praha 2 není zřizovatelem ani jedné z policií a ani je neřídíme, z těchto důvodů můžeme pouze žádat jako každý jiný občan, nikoliv nařizovat.

    

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: rekonstrukce nusle (Petr Osička 27.11.2017 12:15)
  V Nuslích na ulici Jaromírova, Svatoplukova, Oldřichova a Nezamyslova bude PRE provádět obnovu elektrického vedení. Chtěl jsem se zeptat, zdali bude tato činnost koordinována s TSK aby v rámci stavebních prací rovnou došlo k obnově povrchů. Připadlo by mi zcela alarmující, pokud by po půl roce probíhala obnova tramvajové tratě, následně se chodníky rozkopou kvůli elektřině a následně zase kvůli něčemu jinému? Prosím MČ o aktivní přístup, který jako správní stavební orgán má. Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.11.2017 17:04)

   Dobrý den,

   obnova, resp. výměna elektrického vedení dle zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu, ve znění pozdějších předpisů (stavební zákon) vyžaduje územní rozhodnutí, které vydává stavební úřad (tj. odbor výstavby ÚMČ Prahy 2). Před vydáním každého územního rozhodnutí, ale i jakéhokoli jiného rozhodnutí, jehož předmětem je zásah do chodníku/vozovky je doloženo vyjádření TSK hl. m. Prahy, a. s., ke stavbě, včetně koordinačního vyjádření TSK hl. m. Prahy, a. s.

   S pozdravem

   Ing. arch. Martin Mach

   Referent odboru výstavby Úřadu městské části Praha 2

 • Otázka: rekonstrukce elektrického vedení Jaromírova (Lukáš Klučka 26.11.2017 9:53)
  Dobrý den,

  byl jsem informován o záměru opravy kNN a kVN v ulicích Jaromírova, Oldřichova a ostatních. Má otázka směřuje k tomu, zdali zadá městská část v podmínkách této akce i rekonstrukci povrchů chodníků, zejména na ulici Oldřichova. Také by mě zajímalo, zdali při akci dojde k zásahu do nyní rekonstruovaného tělesa TT. Předem děkuji za odpovědi.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.11.2017 13:00)

   Dobrý den,

   oprava kNN a kVN v této lokalitě je možná pouze za předpokladu, že bude důsledně koordinována s dalšími stavebními akcemi či rekonstrukcemi povrchů komunikací tak, aby nedocházelo k opakovaným výkopům či záborům veřejného prostranství a stavební práce proběhly pokud možno najednou. Oprava chodníků v ul. Oldřichova je zařazena do chodníkového programu. Do tělesa tramvaje by stavba zasáhnout neměla.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Rekonstrukce TT Albertov - Otakarova (Vlasta Trnková 26.10.2017 16:53)
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda se počítá s rozšířením chodníků ke kolejím v místě zastávek tramvají Ostrčilovo nám. a kdy. Dnes jsem viděla nové dopravní značení v zastávkách tramvají, takže to nevypadá, že by to bylo součástí této rekonstrukce. Ptám se proč? Nejen že tu bydlí spousta starých lidí, kterým dělá problém nastoupit do tramvaje (i do nízkopodlažní), ale při rekonstrukcích TT v posledních letech se obrubníky posouvaly k trati (např. Chodovská, Albertov, Bruselská, Pod nuselskými schody atd.).
  Děkuji
  Vlasta Trnková
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.10.2017 10:31)

   Dobrý den,

   stav, který popisujete, je dán tím, že ideálně rekonstrukce tramvajových tratí probíhají v koordinaci se stavebními úpravami vozovky a chodníků. Zde se však i přes požadavek MČ Praha 2 tohoto ideálu dosáhnout nepodařilo, takže nyní Dopravní podnik hl. m. Prahy provádí pouze RTT a upravuje osovou vzdálenost kolejí tak, aby bylo následně možné realizovat zastávky formou mysů. S těmi se počítá, ovšem bude je realizovat Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s., a zatím nám není znám přesný termín. Nyní se TSK podařilo připravit pouze první etapu v ul. Na Slupi v úseku Svobodova – Ostrčilovo náměstí a ul. Jaromírova bude následovat.

    

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Rekonstrukce ulice Na Slupi (Havlíček 25.10.2017 15:07)
  Dobrý den,

  rád bych se zeptal proč byla zúžena v rámci stále probíhající rekonstukce tramvajového tělesa, mimochodem logisticky, dispozičně a časově absolutně nezvládnuté, ulice Na Slupi v Nuslích viz. přiložené foto. Umsítění obrubníku tomu napovídá, technickou dokumentaci jsem na internetu nenašel.

  Provoz na této ulici byl ve směru do Nuslí již v roce 2010 pro automobilovou dopravu usměrněn plastovými sloupky na tramvajový pás, vpravo byl totiž vyhrazen pruh pro cyklisty. Nyní to vypadá že budou tramvaje, automobily a dokonce i cyklisté jezdit v jednom společném pruhu.

  Prosím o vyjádření zda tuto změnu navrhnul magistrátní odbor IPRP a proč se k této změně (v rámci rekonsrtukce) Praha 2 nevyjádřila pro lepší a bezpečnější dopravní obslužnost Nuslí?

  Děkuji Havlíček

   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 25.10.2017 17:16)

   Dobrý den,

   jedná se o stavební akci TSK hl. m. Prahy, a. s. Dle projektové dokumentace se stav oproti současnému zásadně nemění, nadále zde povede cyklotrasa A23, která vede odděleně od hlavního dopravního prostoru; zde je oddělení patrné obrubníkem. Vozidla i nadále budou projíždět tramvajové těleso.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: bezpečnost na refýži (Tereza Cachová 18.10.2017 23:25)
  Dobrý den. Ráda bych se zeptala, zda plánujete rozšířit ostrůvek tramvajové zastávky Štěpánská ve směru na I. P. Pavlova. Protější chodník je dost široký na to, aby mohl být za tímto účelem zúžen. Proč tu není alespoň zábradlí? Zastávka je opravdu frekventovaná a mimořádně nebezpečná, kdykoli tu může někdo z davu lidí spadnout pod auto. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.10.2017 8:21)
   Dobrý den,

   Váš dotaz prosím směrujte na Magistrát hl. m. Prahy, odbor dopravy. Silnici má ve správě. Refýž spravuje Dopravní podnik hl. m. Prahy, který je akciovou společností vlastněnou hl. m. Praha.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Parkování v ulici Oldřichova (Martin Vtípil 11.10.2017 11:00)
  Dobrý den,

  po tom co se rozkopalo, zneprůjezdnilo celé Nuselské údolí a připravilo rezidenty o x desítek parkovacích míst jsem doufal, že se najde alespoň nějaké dočasné řešení, např. v podobě částečného stání na chodníku. Bohužel. Radnice můj dotaz ignorovala a na místo teď vysílá MP, které horlivě odtahuje a botičkuje. Nejen, že za 1200 nemáte ve večerních hodinách šanci nikde zaparkovat, ale když už jste nuceni alespoň pro vykládku a nakládku věcí zaparkovat na zmíněném chodníku, agilní MP vám auto obohatí botičkou. Nevím v čí režii ona rekostrukce je, ale z pohledu dopravní situace je absolutně nezvládnutá, bez jakéhokoli respektu k rezidentům. Jen doufám, že v následujících volbách to rezidenti osazenstvu radnice nezapomenou...
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 11.10.2017 11:49)

   Dobrý den,

   akce je v režii hl. m. Prahy a DP hl. m. Prahy, městská část ve svých připomínkách prosadila, aby za vyparkovaná místa vznikla nová parkovací místa pro rezidenty v ul. Sekaninova a pod Nuselským mostem. Městská část Praha 2 není zřizovatelem Městské policie a tudíž nemůže nic Městské policii nařizovat.

   Jen pro informaci, chodník již ze zákona slouží chodcům a pokud není nijak upraveno dopravními značkami, vozidla na chodník nesmí. Pod povrchem chodníků vedou ve většině případech inženýrské sítě a jejich poškození vjetím na chodník vozidly, by se ještě více mohla zhoršit již tak tíživá situace pro občany Nuselského údolí.

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje