OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Autobusové nádraží Praha - Sady svatopluka čecha (Marcel 24.4.2018 16:00)
  Dobrý den, prosíme, řešte problém na vinohradské ulici u čechových sadů.
  Blízká taiwanská jídelna si vozí hosty autobusy a ty pak parkují před našim domem na modré zóně, zabírají parkovací místa, způsobují problémy v dopravě, lámou větve stromům, nastupující turisté nám poškozují zaparkovaná auta a my máme plné byty výfukových plynů. Když zavoláte Městskou polici, většinou do té půl hodiny, kterou průměrně autobus před domem stojí, nedorazí. A za nějakou dobu tam stojí jiný, a toto se opakuje několikrát za den.
  Prosíme o řešení problému.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 25.4.2018 9:02)

   Dobrý den,

   danou problematiku může řešit pouze městská policie. Váš podnět jsme MP předali a požádali o zvýšený dohled v této lokalitě. Dále sděluji, že na vozovce ul. Vinohradská je příslušným silničním správním úřadem odbor dopravních agend MHMP.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy
 • Otázka: Zmena smeru jednosmerne ulice Cermakova (Tereza Jindrova 4.4.2018 19:03)
  Dobry den,
  bylo by mozne prehodnotit orientaci jednosmerky v ulici Cermakova? Aktualne tvori system jednosmerek v okoli pomerne velky okruh nelogicky vyjezd z oblasti ve smeru Francouzska. Obzvlaste obtizna je situace v horni casti ulice Na kozacce, ktera je zde obousmerna, ale diky oboustrannemu parkovani uzka na to, aby umoznovala prujezd proti sobe jedoucich vozidel.
  Situace je podstatne horsi nyni, kdy probiha rekonstrukce vodovodu v okolnich ulicich a rada ridicu ulice projizdi v protismeru (celkem logicky, ale nebezpecne)
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 10.4.2018 14:17)

   Dobrý den,

   trvale není změna ustáleného systému jednosměrek v lokalitě uvažována, avšak momentálně se stavbou a s Policií ČR prověřujeme změnu dopravního režimu v ul. Máchova dočasně po dobu rekonstrukce vodovodního řadu v ul. Šmilovského.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Synchronizace světel přechodu v Rumunské (Dan Richter 4.4.2018 12:57)
  Vážení,
  rád bych Vás požádal, zda by bylo možné synchronizovat světla přechodu pro chodce v Rumunské se světelnou signalizací křižovatky Rumunská/Legerova.
  Poté, co na zmíněné křižovatce dostanou řidiči zelenou, musí v zápětí zastavit přes světly přechodu pro chodce.
  Snížení emisí a hluku by pomohlo, aby dostali chodci na přechodu zelenou s několikasekundovým zpožděním, v závislosti na světlech křižovatky Rumunská/Legerova a auta tak mohla plynule projet Rumunskou ulicí, děkuji.

     
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 4.4.2018 13:36)
   Vážený pane Richtře,

   tuto problematiku neřeší MČ Praha 2. Obraťte se, prosím, se svým podnětem, na

   ODA, oddělení silničního správního úřadu, specialistu silničního správního úřadu-telematické systémy, +420 236 00 4241

   Hezký den,

   Petr Tomíšek,
   webadmin

 • Otázka: uzavírka Šmilovského a okolí (Jakub Troníček 4.4.2018 10:17)
  Dobrý den, včera byla bez jakýchkoliv doprovodných informací uzavřena ulice Šmilovského a části přilehlých ulic. Už po prvním dnu je zjevné, že uzavírka působí poměrně značné problémy jak místním, tak i projíždějícím (parkování, špatná dopravní obslužnost, nejasná objížďka atd.). Na stránkách Ropid jsem nakonec našel informaci, že tato uzavírka má trvat do 31. října. Jde skutečně o relevantní údaj? Co se bude po tuto dobu v uzavřené oblasti provádět a skutečně není možné tyto úpravy provést rychleji? Doufal jsem, že např. po neuvěřitelně dlouho zavřené Londýnské nebo Záhřebské ulici se již bude městská část snažit omezovat kvalitu bydlení i dopravní obslužnosti na výrazně kratší období, než jakým je sedm (!) měsíců trvající uzavírka. Děkuji za odpověď, Jakub Troníček
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 4.4.2018 11:28)

   Dobrý den,

   na místě byly dle zákona umístěny dopravní značky B28 zakazující zastavení vozidel 7 dní před započetím prací. Uzavírka je pak v souladu se zákonem zanesena v Centrální evidenci uzavírek (http://www.dopravniinfo.cz/)a objízdná trasa je v místě vyznačena. Zábor je navíc nad rámec zákona zveřejněn i na webových stránkách MČ Praha 2: http://www.praha2.cz/Povolene-zabory-verejneho-prostranstvi.

   V místě probíhá rekonstrukce vodovodních řadů, která nepochybně na řadu let zlepší kvalitu života v lokalitě a z hlediska takového časového horizontu je dopravní omezení do konce října únosné. Stejně jako v případě ulice Londýnské není investorem akce MČ Praha 2, avšak v obou případech byly práce naplánovány tak, aby trvaly co možná nejkratší dobu. Ani investor nemá zájem své investiční akce zbytečně prodlužovat a délka trvání odpovídá realisticky nastavenému harmonogramu. Díky zřízení výhyben a míst pro otáčení vozidel byla zachována dopravní obslužnost i v přilehlých ulicích.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Chybí značení na přechodu Varšavská / Jana Masaryka (Ondřej Aksamít 27.3.2018 12:19)
  Dobrý den,
  již delší dobu je téměř neviditelné vodorovné dopravní značení na přechodu křižovatky ulic Varšavská a Jana Masaryka. Nejprve zcela zmizelo značení "zebra" před přechodem, což jednak podnítilo řidiče parkovat těsně před přechodem a tím se zvýšilo riziko při přecházení, a také to prakticky znamenalo konec pokutování takto parkujících vozidel - dokonce v protisměru (viz připojený obrázek). Nyní již není téměř vidět ani značení na samotném přechodu, a tak mnoho řidičů stojí polovinou vozidla i přímo na přechodu. Je možné značení pokud možno rychle obnovit? Děkuji.

   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.3.2018 12:30)

   Dobrý den,

   předáváme Váš podnět správci komunikací k okamžité nápravě.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Černá (Lucie 13.3.2018 16:03)
  Dobrý den,
  nešlo by zařídit aby oznámení o udělení pokuty za parkování chodila lidem i na email? Do systému parkovacích hodin se při provádění platby emailová adresa zadává tak nechápu proč o udělení pokuty systém taky neinformuje. Když využívám auto z autopůjčovny tak pokuta dorazí přímo k nim a ti si k ní připočtou 25 EUR správní poplatek. Ráda bych byla schopná pokutu zaplatit přímo polici nebo magistrátu a bez zbytečných dalších přirážek...děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 14.3.2018 16:08)

   Dobrý den,

   e-mail se zadává výhradně pro potřeby správy vlastního parkovacího oprávnění (registrace do osobních stránek uživatele, příjem upozornění na končící platnost oprávnění). Agenda přestupků je v kompetenci městské policie, resp. správního orgánu, který výzvu zasílá vždy provozovateli vozidla. Provozovatel vozidla a držitel parkovacího oprávnění tedy mohou být dva různé subjekty. Z výše uvedených důvodů není možné zasílat oznámení o udělení pokuty na e-mail držitele parkovacího oprávnění.  

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Parkování na chodníku (Dan Richter 10.3.2018 12:12)
  Bylo by možné zvýšit v době konání farmářských trhů na náplavce kontrolu parkování jejich návštěvníků v přilehlých ulicích? Návštěvníci běžně parkují na chodnících v blízkosti přechodů pro chodce. Fotografie z 10.3.2018 10:56 roh Rašínova nábřeží a Trojické ulice.
     
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.3.2018 8:22)

   Dobrý den,

   Váš podnět předáváme městské policii s žádostí o kontrolu. Upozorňuji, že městská část není zřizovatelem městské policie a proto ji může pouze požádat stejně jako každý občan, nemůžeme však žádným způsobem úkolovat.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Redukce rychlosti na ulice Sumavska (Benoit Jamet 2.3.2018 17:19)
  Dobry den,
  (Ja jsem Francouz ale bydlim na Vinohradech uz 11 let tak zkusim napsat tu otazku v cestine. Jestli nemuzete rozumet, muzu v anglictine pres emailu).
  Od roku 2006 bydlime v ulicich Luzicka (blok mezi Sumavskou a Chodskou ulici). Moje otazka je vic a vic dulezita protoze je naseho dcery prave 3 roky a pul a vic a vic chodi po ulici.

  Ta krizovatka Sumavska - Luzicka je moc nebezpecna. Prechod zebry jsou v prave (smer stanice Jana Masaryka). Auta prijedou jenom od stanici Sumavsky (nebo z Moravsky a do leva do Sumavsky).

  Problem: Kdyz auta prijedou na krizovatce, ty prechod zebry vypadaji jenom jak hry pro dite pro ridici. Ty ridici maji zajem JENOM na přednostně právo pro auta ktere prijedou z luzicky (smer Chodsky). Casto auto pojede vic na 50km / hod. Projit pruchod je moc nebezpecny i pro dospele tak muzete rozumet jak rodice se baji pro dite. (jiny problem je ze auta jsou parkovany na obe strany ulici Sumavsky a ridici taky nemuzou videt jestli lide chteji projit pruchod nebo ne.)

  Moje otazka: proc MC Praha 2 nemuze instalovat redukce rychlosti (stroj.jpg) pred krizovatkou Sumavska / Luzicka (redukce_rychlosti.jpg).
  Takove jsou instalovany na ulice Kladska (Nerozumim proc tam ale vic bezpecnosti je lepsi. Moje byli moc havarii pred tim)?

  Mam auto a nejsem proti auta v meste ale myslim si ze ta krizovatka je nejnebezpecny v bloku pro chodci. Ostatni krizovatky nemaji takove problem s pruchodem a prioritou

  Dekuju na odpovedet'

  S pozdravem
  Benoit JAMET
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 5.3.2018 9:13)

   Dobrý den, situaci prověříme s PČR.

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Podchody hlavní nádraží (Radovan Beťák 19.1.2018 11:56)
  Dobrý den, z tisku jsem se dozvěděl o chystané výstavbě vyústění podchodů z hlavního nádraží na východní stranu (Žižkov, Vinohrady) a chodníku podél magistrály. V jakém stádiu příprav se tyto stavby nyní nacházejí? Můžete jejich aktuální plánovanou podobu popsat blíže, případně uvést, kde jsou tyto projekty prezentovány veřejnosti? Budou všechna tato nová propojení bezbariérová? Děkuji za odpovědi.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 22.1.2018 9:03)

   Dobrý den,

   investorem není město ani městská část a nemá k dispozici žádnou prezentaci pro veřejnost. Podrobnější informace lze získat u investora, kterým je Správa železniční a dopravní cesty. Za SŽDC se jednáních týkajících se propojení hl. n. zúčastňoval  Ing. J. Bazgier, tel. 727827272 (bazgier@szdc.cz).

   Je vydáno územní rozhodnutí (ÚR) na konzolovou lávku od Vinohradské ulice k Fantově budově nádraží. V tomtéž ÚR je prodloužen severní podchod až za krajní východní kolej, pak pokračuje chodník směrem na sever, a pokračuje výtahem a průchodem mezi plánovanými budovami C a D skupiny investorů (SUDOP, České dráhy, Penta) do Italské ulice resp. k náměstí W. Chrchilla. Na stavbu uvedených budov v dolní části Italské ul. je také vydáno ÚR a na budovu D i stavební povolení (rozestavěno). Jelikož do akce vstoupil nový investor (Penta), je požádáno o několik změn jak ÚR, tak SP. Všechny cesty budou bezbariérové.

   Ing. arch. Václav Vondrášek

   místostarosta

 • Otázka: Absence chodníku (Martin Holý 7.1.2018 15:06)
  Dobrý den,
  mezi ulicemi Na Folimance a Fričova býval chodník co pamatuju. Nyní je chodník ze dvou třetin vyježděný, bez řádného označení.
  Mohu Vás poprosit o nápravu? Denně tudy chodím se synem do školky a už tam na mě i troubila auta ...
  Byl bych velmi nerad, aby se někomu něco stalo a proto Vás tímto žádám o neprodlenou nápravu. Děkuji!

  S pozdravem
  Martin Holý
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 10.1.2018 11:36)

   Dobrý den,

   máte patrně na mysli chybějící přechod pro chodce. Pokud je již nezřetelný, pak požádáme TSK hl. m. Prahy, a. s., o obnovení vodorovného značení.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy