OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: doprava (dagmar vrbová 8.3.2017 13:32)
  Dobrý den, každodenně jsem svědkem toho, že na zastávce Albertov ve směru do Nuslí řidiči aut nezastaví v zastávce a najíždějí do vystupujících z tramvaje. Je otázkou času, kdy se zde stane nějaké neštěstí. Nemohlo by se zde přijmout nějaké opatření? ( výrazné dopravní značení, v ideálním případě semafor?) Děkuji za odpověď. D. Vrbová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 8.3.2017 13:58)

   Dobrý den,

   předávám na odbor dopravních agend MHMP k přímému vyřízení, který je v této věci příslušným silničním úřadem.

   S pozdravem

   Josef Gál,
   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: zábor (František Moravec 1.3.2017 8:50)
  Dobrý den, od minulého týdne se pracuje v Salmovské ulici. Nelze tam parkovat. Na webu MČ Praha 2 jsem nenašel povolený zábor ani žádné informace k této pracovní činnosti. Je to práce na černo?
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 1.3.2017 10:05)

   Dobrý den,

   jedná se o pravidelnou údržbu a opravu chodníků. Povolení bylo vydáno na všeobecné dopravně inženýrské rozhodnutí vlastníkovi pozemních komunikací hl. m. Praze, resp. Technické správě komunikací hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: auto na chodníku Na rybníčku 12 (Vácha 1.2.2017 19:36)
  Již více než týden stojí na rohu na chodníku u domu Na rybníčku 12 auto s nasazenou botičkou. Jak je to možné ???????To už se neodtahuje nebo si může kdokoli dát auto an chdonímka to tam pak může jen tak s botičkou stát třeba rok ?
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 2.2.2017 8:00)

   Dobrý den, Vaše otázka by měla směřovat k MP Praha 2.

   Hezký den,

   Josef Gál

   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Umisteni zrcadla ve Skretove & Rimske ulici (Sarka Slamova 15.11.2016 12:06)
  Dobry den, chci se zeptat ohledne dopravy ve Skretove ulici podel trasy tramvajove linky - pri chodci, kteri prochazi podloubim smerem k Panorama Business centru nevidi, zda kolem domu s podloubim projizdi nejake auto. Bylo by mozne na vozovku umistit zrcadlo? Dekuji za odpoved, Sarka S.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 22.11.2016 15:32)

   Dobrý den,

   před přechodem pro chodce je zpomalovací příčný práh a zrcadlo je v zatáčce umístěno.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje
   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: zapomenuté zařízení staveniště f. Čermák a Hrachovec (Hana Maixnerová 14.11.2016 7:19)
  Dobrý den,
  proč je stále na Vinohradské ulici na rohu s Blanickou ohrada zařízení staveniště f. Čermák a Hrachovec. Ohrada je na levé straně Vinohradské směrem k Václavskému náměstí již několik let. Při výjezdu z Blanické na Vinohradskou směrem k Václavskému náměstí obrovsky brání výhledu řidičům. Řidič musí vyjet do jízdního pruhu Vinohradské ulice aby viděl auta a tramvaj tak, že křižuje jak jízdní pruh pro auta, tak i pro tramvaje - je to velmi kolizní místo. A navíc do ohrady zařízení staveniště nikdo již dlouho nechodí, je opuštěná, plná listí a je zbytečná. Firma Čermák a Hrachovec má v blízkosti spoustu dalších záborů jak komunikací, tak i chodníků a tento zábor by bylo žádoucí !!!! již zbourat. Proč takové opuštěné zábory nikdo neřeší???? Navíc se k záboru ještě "přílípne" občas nějaké osobní auto bez parkovací karty - to také nikdo neřeší !!!! Děkuji za odpověď a vysvětlení.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 14.11.2016 8:01)

   Dobrý den,

   Váš dotaz předáváme k přímému vyřízení na odbor dopravních agend MHMP. který je příslušným silničním úřadem v dané věci.

   S pozdravem

   Josef Gál
   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Změny na Ostrčilově náměstí (Dana Kociánová 20.9.2016 19:42)
  Dobrý den, doslechla jsem se, že má být zrušena travnatá plocha na Ostrčiliově náměstí a má vzniknout prostor pro farmářské trhy. Kde najdu k této záležitosti plán a vůbec bližší informace o tomto záměru? Na webu MČ to nikde nevidím. Předem děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.10.2016 13:29)
   Dobrý den,

   byla vypracována studie řešení rekonstrukce vozovky a chodníků v ulicích Na Slupi, Jaromírova a Křesomyslova od ulice Svobodova (Praha 2) po ulici Bělehradská (Praha 4).

   Součástí studie je návrh úpravy Ostrčilova náměstí týkající se úprav řešení parkování, doplnění stromořadí a zeleně, zpevněné plochy kolem objektu bistra a úpravy zelené (travnaté) plochy. Současné parkoviště návštěvnická zóna, by mělo sloužit pro pořádání různých akcí a vozidla budou parkovat v ul. Sekaninova. Investorem je Technická správa komunikací hl. m. Prahy.

   Josef Gál
   vedoucí odboru
   dopravy a územního rozvoje
 • Otázka: Semafory Legerova (Pavel Novotný 14.9.2016 21:02)
  Dobrý den,
  v posledních dnech svítí na semaforech Legerova/Wenzigova daleko častěji červená, takže se v prvním bloku Legerovy ulice (úsek Boženy Němcové-Wenzigova) neustále po celý den den až do nočních hodin tvoří stojící kolona vozidel, která se táhne již od poloviny Nuselského mostu. Bylo by možno semafory opět nastavit tak, aby měla vozidla na magistrále delší dobu volno k průjezdu? Nedá se tu již dýchat ani otevřít okna. Když se most opravoval a byly v provozu jen 2 pruhy, ještě se to dalo vydržet, ale toto je již neúnosné.
  Děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 22.9.2016 8:33)

   Dobrý den,

   světelnou signalizaci na Legerově ulici řídí odbor dopravních agend MHMP, kterému jsme předali Váš podnět k vyřízení.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje
   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Linka č.4 (Richard Hladík 18.8.2016 15:44)
  Dobrý den, v souvislosti se změnou tram linek, jsem se chtěl zeptat, proč do oblasti Francouzské ulice bude tram č.4 jezdit jen do 18:00, vždyť linka 22 nezvládá nápor ani po 20:00 hod. Vím, že Praha 2 není organizátorem MHD, ale nedá se s tím ještě něco dělat?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.8.2016 11:01)

   Dobrý den,
   tento dotaz, prosím, směřujte na Regionálního organizátora pražské dopravy (Ropid).

   S pozdravem

   Ivana Blažková,
   Odbor dopravy a územního rozvoje ÚMČ Praha 2

 • Otázka: Zařízení pro řízení dopravy (Havlíček 17.8.2016 22:55)
  Dobrý den,

  chtěl bych tímto poděkovat Praze 2 a Praze 1, že budují semafor na přechodu pro chodce přes příproudou dálnici v ulici Žitná. Doufejme že přibude semafor s čidlem pro auta vyjíždějící i z ulice V Tůních, protože přejet automobilem z Tůní do Smeček je ve špičce docela problém.

  Nějak jsem ale nepochopil ceduli s SSZ 1.037 Žitná. O co se tedy prosím jedná? Na ceduli zařízení o řízení dopravy - semafor? V rozhodnutí ani zmíňka http://85.207.99.7:8080/eDeska/eDeskaDetail.jsp?detailId=7846
  Tady něco nehraje.

  Děkuji Havlíček

     
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 18.8.2016 14:48)

   Dobrý den,  
   rozhodnutí na akci  SSZ 1.037 ul. Žitná vydával jako příslušný silniční správní úřad, Odbor dopravních agend MHMP. S Vašim dotazem se proto obraťte na tento příslušný úřad.

   S pozdravem
   Ivana Blažková, Odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Návrh na změnu jízdních pruhů (Tereza 18.8.2016 12:14)
  Dobrý den. Denně jezdím ulicí Italská ze směru od VŠE na Náměstí Míru. Na křižovatce s ul. Vinohradskou jsou velmi nešikovně rozvržené pruhy tak, že pravý pruh je jen pro vozidla, která odbočují doprava, a levý pruh je pro ty, kdo jedou rovně a odbočují doleva. Bylo by mnohem rozumnější udělat pravý pruh pro ty, kdo odbočují doprava nebo jednou rovně, a levý nechat jen pro ty, kdo odbočují doleva. Auta jedoucí rovně si musí najet doprava, protože ulice za křižovatkou pokračuje tak, že je posunutá více doprava, a kdyby jel řidič rovně, jede přímo proti protijedoucím vozidlům. Tím se mohou otřít o auta odbočující doprava, když si najede moc brzo - kříží se jim dráhy. Přitom aut odbočujících doprava je vždy mnohem méně než těch jedoucích rovně, takže nepotřebují svůj vlastní pruh. Když se ti, co jedou rovně, dělí o pruh s odbočujícími doleva, jednak musí nešikovně kličkovat, jednak třeba rovně ani neprojedou, protože musejí čekat, až ten odbočující doleva projede, což mu může trvat, protože ten dává přednost protijedoucím. Rovně tak projedou třeba jen dvě auta a zbytek čeká na další zelenou.... Nedává to absolutně žádný smysl, aby ty pruhy byly rozvržené takhle. Když budou jedoucí rovně jezdit z pravého pruhu, bude doprava mnohem plynulejší, rychlejší a bezpečnější. Prosím jeďte si to tam 5-6x projet a uvidíte sami.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 18.8.2016 14:04)

   Dobrý den,
   vozovku komunikace Italská spravuje jako příslušný silniční správní úřad Odbor dopravních agend MHMP. S Vaším požadavkem se obraťte proto na tento příslušný úřad.

   S pozdravem

   Ivana Blažková,
   Odbor dopravy a územního rozvoje