Dvojka srdcem

Nadační fond Dvojka srdcem si dává za cíl chytře spojovat obyvatele Prahy 2, kteří pomoc potřebují, s těmi, kterým filantropie není cizí, ale nechtějí přispívat tam, kde se obávají, že jejich darované peníze se nedostanou na to správné místo.

Nyní bude snadné, aby tyto dvě skupiny osob o sobě navzájem věděly. Roli takového prostředníka může krásně plnit právě nadační fond, navíc jednoduchost spočívá v tom, že často stačí jednorázová pomoc k překlenutí nenadálé životní situace. Většinu těchto situací nelze řešit na úrovni státu bez znalosti konkrétního případu, veřejný sektor umí pokrýt pouze to, co spadá do „šuplíčku“ stejného tvaru, proto se obec ve snaze pomáhat na místech, kde sehrála roli zejména obrovská smůla, spojila se svými rezidenty. Zdá se, že je to už poslední chybějící střípek, který zapadá do velmi různorodé mozaiky pomoci realizované v Praze 2.

Nadační fond bude mít své vlastní webové stránky, kde se dozvíte o lidech, kteří se dostali do svízelné životní situace většinou souhrou několika nepříznivých okolností a z různých důvodů propadli záchrannou sociální sítí nebo jim pomoc již poskytovaná nemůže pokrýt zvýšené životní náklady např. z důvodu závažného onemocnění.

Pro všechny tyto situace je tu Nadační fond Dvojka srdcem. Dvojka srdcem je nedávno založený fond, který má před sebou další krok, aby mohl právně vzniknout a zahájit tak činnost. Těšte se na další novinky po jeho zápisu do nadačního rejstříku.

dvojka srdcemNa stránce se pracuje
Zveřejněno: 22.03.2018 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout