Fejeton : E-mail, pes, zavináč, klec

S jistým uklidněním jsem si v denním tisku přečetl informaci o omezení psích práv (a trochu i lidských).
Psa zajisté naše rodina má. Je to jezevčík - zabiják. Má na svědomí řadu nemluvňat, srnek, divočáků a bačkor. Je to šlechtic ze slavného rodu a má proto i právo první noci, když nějaká fena hárá. Je lhostejno, jde - li o pitbulku nebo vlkodavici. Právo je právo. Je na jeho straně. Do světové literatury vstoupil pod jménem Dog of Baskerville. Sám je řádně veden. Na vycházky je vozen v pojízdné kleci se zabudovaným suchým WC. Klec je vybudována podle Cousteauových plánů, které brání žralokům sežrat potápěče. Pro případ, že by z klece bylo ukápnuto, nosíme savý papír a sprej značky Oceán nebo Four Roses k zakrytí pachu.
I v kleci je vybaven košíkem, pro možný únik, neboť čert ani třídní nepřítel nikdy nespí, kteréžto heslo převzala i moje banka. (My bank never sleeps!). Je to přece hned po čivavách nejhorší zabiják. Pro případ, že by přesto se nějakým způsobem dostal ven, má polystyrénové botičky, aby nepoškrábal chodník. Celá klecová souprava je tažena na kovovém řetízku o délce 1,27 m. Vyšlo se z ideálního metru v Paříži. Starosti nám dělá pouze zimní období s mrazy, kdy, jak známo, se délky kovových řetízků mění podle minus stupňů. Městská policie si prý na matfyz fakultě UK nechává vypočítat příslušné tabulky.
Poukazování na staré babičky a jejich pejsky je pouhá demagogie. Zdražení je neohrozí, neboť jak známo, si v západočeském pohraničí přivydělávají jako striptérky nebo pilotky vozů formule jedna. Západoněmečtí nekrofilové je najdou na adrese: http//www.euromädel.cz. Protože finanční úřady nedostaly ani jedno podobné přiznání, lze zde vidět jasný daňový únik. Registrační pokladny jsou prostě nezbytné!
Další vyhláška by se měla týkat i ostatních tvorů žijících v městských domácnostech. Příkladmo lze uvést sprostě mluvící papoušky, kteří jsou vystavováni v klecích v oknech přízemních bytů a kazí tak naše nevinné týnejdžry. Vyhláškou lze upravit vzdálenost klece od okna jakož i hlasitost projevů nezvedeného ptactva. Městská policie by měla být vybavena decibelovými detektory a speciálními pokutovými bloky s vyobrazením primátora a dotyčného ptáka.
Poslanecká sněmovna pak stojí před zákonnou úpravou pěstování králíků na balkonech paneláků. Jsou to zvířata neobyčejně sexuálně aktivní a nepůsobí tak výchovně na nezletilce. Stačí pornočasopisy a paní Bochníčková v Evropském parlamentu. To přece křesťanské poslance nemůže nechat lhostejnými. Řešit to jedině legislativní nouzí! I Sókrates musil za zkažení mládeže vypít číši jedu. Obecní úřady by se měly věnovat i chovatelům želv, neboť jejich pomalý pohyb ukazuje rychlost ČR na cestě do EU.
Ono i na kanárky se něco najde! Co by také naši zástupci lidu dělali. Studijními pobyty na Kanárech nebo v Karibiku možno zjistit, jak to dělají tam. Právní úprava psí problematiky na Bahamách, díky našemu rodákovi, je příkladná.   

P. S. ...a nevirtuální realita: Vyděšené stařenky budou vodit své krysaříky s náhubkem a na vodítku, zatímco zakomplexovaní zbohatlíci nechají svá bojová plemena vesele pobíhat po dětských hřištích.

-drH-

Zveřejněno: 10.05.2004 – support@publix.cz
Vytisknout