Historie Knihovny na Vinohradech

• Knihovna byla založena v roce 1885 pracovníky bývalého Pražského ředitelství pošt a telegrafů.
  • Po roce 1918 získala název Knihovna poštovních konceptních úředníků v Praze.
  • V době okupace Československa byla jedním z center odboje.
  • Od roku 1945 nesla název Bezručova knihovna poštovních zaměstnanců.
  • V letech 1954 – 1959 sídlila, opět přejmenovaná, Bezručova knihovna Závodního klubu spojařů v Radiopaláci na Vinohradské ulici.
  • Roku 1959 byla sloučena s knihovnou Ústředního kulturního domu pracujících na železnici a v dopravě Praha. Pod názvem Bezručova knihovna ÚKDDS (ÚKDŽ) pak působila v prostorách Národního domu na Vinohradech na náměstí Míru.
  • od r. 1996 sídlila, již jako Knihovna na Vinohradech v Korunní ulici.
  • 15. května 2007 byla slavnostně znovuotevřena na adrese Vinohradská 69. Nové, modernější prostory nabízejí bezbariérový přístup, samostatnou studovnu-čítárnu s denním tiskem, časopisy, třemi počítači s přístupem na internet, tiskárnou pro tisk výstupů z internetu a kopírkou. Další počítače s přístupem na internet a elektronickým katalogem knih jsou instalovány v oddělení pro děti. Knihovna má cca 55 273 knihovních jednotek.

Zveřejněno: 17.09.2009 – support@publix.cz