Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  další
  • 77 let od popravy generála Aloise Eliáše

20.06. 2019
    V rámci vzpomínek na parašutisty, padlé 18. 6. 1942, jako by se někdy zapomínalo na českého generála a ministerského předsedu Aloise Eliáše, popraveného nacisty o den později. Praha 2 však nezapomíná! I letos jsme jeho vlastenectví a odvahu uctili zavěšením věnce k pamětní desce na jeho rodném domě, na rohu ulic Francouzská a Jana Masaryka. Čest jeho památce!
  • Pietní akt v Resslově ulici (vloženo video)

19.06. 2019
    Desítky lidí v úterý 18. června dopoledne přihlížely pietnímu aktu před pravoslavným chrámem sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici. Připomněl 77. výročí boje parašutistů s nacisty, po útoku na zastupujícího říšského protektora v Čechách a na Moravě Reinharda Heydricha.
  • Ve Václavské ulici se propadla silnice

18.06. 2019
    Před domem s orientačním číslem 16 ve Václavské ulici se propadla silnice. Část ulice je neprůjezdná, a to v úseku mezi Trojanovou a Jenštejnskou. Garáže ve Václavské jsou přístupné z Resslovy ulice, silnice je v této části obousměrně průjezdná.
  • 10. ročník FEST Michael na náměstí Míru

13.06. 2019
    Včerejšího slavnostního zahájení 10. ročníku prestižní přehlídky nejlepších studentských prací školy Michael – FESTMICHAEL na náměstí Míru se zúčastnil místostarosta Jaroslav Šolc. Výstava prací studentů SŠ a Akademie Michael oborů Grafický design, Design interiéru a Fotografická tvorba bude na náměstí umístěna do 10. 7. 2019.
  • Zádušní mše za Adolfa Liebschera v kostele sv. Ludmily

12.06. 2019
    Kdysi slavný, dnes možná pozapomenutý malířAdolf Liebscher, s jehož díly se můžete setkat i v Národním domě na Vinohradech, Gröbeho vile či Zemské porodnici a leckde po celé republice. V den stého výročí jeho úmrtí, 11. června 2019, za něj byla sloužena zádušní mše v kostele sv. Ludmily.

Aktuálně z úřadu

1 2 3 4 5  další