Jaroslav Hutka a jeho písně v Gröbeho vile

Praha 2 uspořádala 24. října v Gröbeho vile další ze série koncertů věnovaných svým novým čestným občanům. Tentokráte se představil uznávaný písničkář Jaroslav Hutka.
V úvodním rozhovoru s radním Jaroslavem Šolcem osvětlil mj. svůj vztah k Praze 2, kde nejen dříve tvořil v oblíbené kavárně na náměstí Míru a rád vystupuje v Balbínově poetické hospůdce, ale vystřídal zde během života vícero adres, než zakotvil v Dittrichově ulici. Ve více než dvouhodinovém programu představil své písně z různých období – ze 70. let, z období po návratu do vlasti i písně před pár lety natočené s Radimem Hladíkem či ty nejnovější z alba Sto let, ve kterém způsobem jemu vlastním reaguje na dění ve společnosti.
Písně prokládal poutavým vyprávěním přibližujícím dobu a myšlenky vztahující se k písním. Například z doby působení sdružení Šafrán a jak se stal nepohodlným písničkářem pro komunistický režim (písně Kamna, Havlíčku, Havle), nebo jak se vrátil 25. listopadu do vlasti a zazpíval na slavné demonstraci na Letenské pláni (Náměšť). Nechyběly ani nestárnoucí hity (Velryba a nula, Tango o Praze nebo Slunečnice), nadšené publikum si vyžádalo dva přídavky.
Úžasný koncert Jaroslava Hutky by příjemným žánrovým zpestřením koncertů v Grébovce a potvrdil, že plodný umělec má v našich řadách množství věrných fanoušků, má stále co říci a umí strhnout svými písněmi i šarmem.

Text: jaš
Foto: vin


Zveřejněno: 25.10.2018 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout