Jednou větou

- Na pondělí 5. července připadá státní svátek Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje a na úterý 6. července státní svátek Den upálení mistra Jana Husa.
- Vyučování ve školním roce 2004/2005 začne ve středu 1. září; jarní prázdniny v délce jednoho týdne budou mít děti ze škol v Praze 2 od 14. do 30. března 2005.
- V prostorách polikliniky Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí bylo ve čtvrtek 17. června slavnostně otevřeno nové Centrum preventivní kardiologie, které je určeno nejen pacientům po infarktu, ale i lidem s vrozenou náchylností ke vzniku srdečně cévních onemocnění; tyto choroby mají u nás na svědomí 58 % všech úmrtí.
- Rada MČ Praha 2 na svém zasedání 29. 6. jmenovala Mgr. Kateřinu Vávrovou k 1. srpnu 2004 novou ředitelkou ZŠ Kladská 1; s návrhem na její jmenování vyslovil souhlas odbor školství pražského magistrátu.
- Městské zastupitelstvo projednalo 24. 6. návrh na zřízení zón placeného stání (ZPS) v centru metropole: uložilo radě hl. m. vypracovat koncepci parkování a zřizování placených zón i jednotný styl ZPS do konce ledna 2005.
- Dne 4. června bylo otevřeno nové stanoviště záchranné služby v Poliklinice Prosek, Lovosická 40/440; nyní je Pražanům v tísni k dispozici 31 výjezdových skupin na 21 strategicky umístěných stanovištích a vrtulník Letecké záchranné služby.
- O víkendu 5. – 6. června se na Vltavě utkaly skify v 91. ročníku Pražských primátorek; tradičně vyhrála osmiveslice armádního klubu pražské Dukly, která tento nejslavnější český závod vyhrála popětadvacáté za sebou.
- V sobotu 12. června byl slavnostně pro veřejnost otevřen skleník Fata Morgana v Botanické zahradě hl. m. Prahy; je zde otevřena expozice nazvaná Tropickou přírodou kolem světa, která obsahuje tři různé klimatické části – procestovat svět zde lze během hodinové prohlídky.
- Ve středu 23. června byl v bytovém odboru na nám. F. Kafky 1 v Praze 1 otevřen první dětský koutek v budově pražského magistrátu.
- V pátek 25. června byl slavnostně otevřen ve stanici Ládví nový úsek metra IV. C1 Nádraží Holešovice – Ládví.
- Již je tomu 200 let, co byl park Stromovka otevřen pro veřejnost; toto jubileum si Pražané připomněli na slavnosti v pátek 25. června: v rámci oslav bylo otevřeno dětské hřiště Kaštánek, nové rozárium a zahradní restaurace.
- Praha bude mít své zpravodajské rádio: licenci na projekt Info Radio získal prezident celoplošných stanic Evropa 2 a Frekvence 1 M. Fleischmann; o možnost vysílat na kmitočtu Praha - Vinohrady 89.0 MHz se utkalo devět žadatelů.
- Telefonické informační středisko Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) využilo v květnu 9300 Pražanů; informace získáte na nepřetržité lince 840 111 112 (v prac. dny od 7:00 do 19:00 kompletní služba a servis informací, od 19:00 a o víkendu informace o haváriích vody a kanalizace) a na internetu: www.pvk.cz nebo www.spoluproprahu.cz.
- Od začátku června lze na internetové stránce www.odrogach.cz, kterou provozuje nezisková organizace SANANIM, zdarma využít interaktivní výukový program pro školy zaměřený na primární prevenci – navazuje na akci Internet do škol; k dispozici jsou mj. informace pro pedagogy, skupinové a individuální testy (i pro rodiče) a chat s odborníkem.
- Hlavnímu městu poskytlo na druhé čtvrtletí 2004 Ministerstvo kultury ČR účelovou neinvestiční dotaci ve výši 930 tisíc Kč, určenou na provoz Městské knihovny a jejích poboček v městských částech.
- V červenci se narodilo mnoho významných osobností, mj. filmový a divadelní herec J. Plachta (1. 7. 1899); nejlepší československý brankář všech dob Fr. Plánička (2. 7. 1904); skladatel L. Janáček (3. 7. 1854); spisovatel a novinář J. Neruda (9. 7. 1834); malíř a karikaturista J. Winter - Neprakta (12. 7. 1924); zpěvák K. Gott (14. 7. 1939) a mnoho dalších.   

van

Zveřejněno: 08.07.2004 – support@publix.cz
Vytisknout