Kam s listím kaštanů napadených klíněnkou jírovcovou

Stejně jako vloni zajistilo hl. m. Praha ve spolupráci se svozovými společnostmi a městskými částmi bezplatnou možnost likvidace listí z jírovce maďalu (koňského kaštanu) napadeného klíněnkou jírovcovou.
Výdej pytlů, který je zdarma, je možný v pracovní dny od 8:00 do 14:00 na adrese KOMWAG, podnik čistoty a údržby města a. s., Varšavská 12, tel. 22 51 87 10 (odpovědná osoba pí. Novotná).
Pytle s napadeným listím odevzdané v pracovní dny od 7:00 do 15:30 v Perucké 4, budou opět zneškodňovány ve spalovně v Malešicích nebo v kompostárně v Praze - Kbely. Pravidelné a důsledné hrabání a odstraňování listí je zatím nejúčinnější ochranou před klíněnkou, protože hmyz se líhne na jaře z kukel přezimujících ve spadaném listí pod stromy. Rovněž zalévání a přihnojení stromů pomůže nemocným dřevinám snadněji přežít zimní období.

Ing. Olga Součková, OŽP

Zveřejněno: 03.10.2001 – support@publix.cz