Klíč od Prahy 2 - 3. ročník (2014 - 2015)

Klíč od Prahy 2 - 3. ročník

Základní vycházky

Číslo vycházky

Téma
 1.
17.9.2014
 Výprava za tajemstvím chodníkové mozaiky.
Projdeme se stromořadími kolem náměstí Míru a budeme hledat zajímavé detaily nejen na domech, ale i na chodnících. Z vycházky se vrátíme jako znalci pražské chodníkové mozaiky a několika architektonických prvků.
 2.
24.9.2014
 Výprava za tajemným stromem gingo.
Podíváme se do Riegrových sadů, budeme si všímat toho, jaké tu rostou stromy, jaké tu najdeme pomníky a na řadu přijde i jedna tajemná zahrada. Z vycházky se vrátíme jako znalci krásných výhledů.
 3.
1.10.2014
 Výprava za vinohradským zvěřincem.
Povíme si, čím se vyznačuje secesní sloh, a podíváme se na řadu pěkných příkladů secesních domů v Praze 2. A právě na nich objevíme celý zvěřinec! Z vycházky se vrátíme jako znalci secese.
 4.
8.10.2014
 Výprava na nábřeží.
Ukážeme si, jaké nevšední stavby a pomníky zdobí vltavské nábřeží v Praze 2 a pořádně si prohlédneme přilehlé mosty. Jeden z nich je dokonce trojbarevný! Z vycházky se vrátíme jako znalci moderní architektury v Praze 2.
 5.
15.10.2014
 Výprava z vládcem moří do Grébovky.
Podíváme se, jaké poklady skrývá horní část parku Grébovka. Z vycházky se vrátíme jako znalci grotty a jejího okolí.
 6.

15.4.2015
 Výprava za vinohradským poustevníkem.
Podíváme se do míst, kde kdysi žil poustevník a cestou si povímě něco o tom, jak to dříve vypadalo na Vinohradech. Cestou se naučíme poznávat několik dalších zajímavých architektonických prvků. Z vycházky se vrátíme jako znalci nejstarší stavby na Vinohradech.
 7.
22.4.2015
 Výprava k Botiči.
Podíváme se do míst, kde teče známý pražský potok, a povíme si několik pověstí, které se k němu váží. Z vycházky se vrátíme jako znalci parku Folimanka.
 8.
29.4.2015
 Výprava do Kateřinské zahrady.
Prohlédneme si dobře utajenou zahradu a uvidíme dva kostely, které založil Karel IV. Vrátíme se jako znalci okolí Apolinářské ulice.
 9.
6.5.2015
Výprava na Bastion.
Vydáme se na hradby středověkého města a povíme si, proč bylo opevnění pro město tak důležité. Z vycházky se vrátíme jako znalci stavby Nového Města pražského.
 10.
13.5.2015
Výprava do zahrady Ztracenka.
Podíváme se do zahrady Ztracenka, prozkoumáme, co v ní roste, a povíme si, jaké legendy se k této části Prahy 2 váží. Z vycházky se vrátíme jako znalci pověstí o Praze 2.
Zveřejněno: 10.09.2015 – webadmin@praha2.cz