Knihovna na Vinohradech slaví 10 let (přidáno video)

V pondělí 15. května 2017 uplynulo deset let od chvíle, kdy městská část Praha 2 otevřela nově zrekonstruované prostory na Vinohradské 69. Tehdy se z Korunní 15 přemístil celý knižní fond a personál Knihovny na Vinohradech, která je příspěvkovou organizací městské části.

Na výroční den přichystala knihovna velkolepou oslavu a program plný zábavy i ponaučení pro všechny generace čtenářů. Přesně v 10:00 hodin byla symbolicky přestřižena páska a knihovna „znovu“ otevřela. Slavnosti k desátým narozeninám se účastnila starostka Prahy 2 Jana Černochová, místostarostka Alexandra Udženija a radní Jaroslav Šolc.

„Za deset let v moderních prostorách urazila Knihovna na Vinohradech pěkný kus cesty a pořád se rozvíjí. Narozeninová oslava je příležitostí seznámit se zblízka s jejím fungováním a s aktivitami, které tu knihovnice s velkou vynalézavostí organizují pro všechny generace čtenářů. A protože je to kulaté výročí, nesmí chybět přípitek a speciální donutový dort,“ uvedla starostka Jana Černochová.

I na odpoledne bylo připraveno několik lahůdek. Ve 13:00 to byla Jóga smíchu s instruktorkou Danou Mikšíkovou, ve 14:00 Hry (nejen) pro seniory se specialistkou na hry rozvíjející činnost mozku Mirkou Kročkovou. Od 15:30 se malovaly mandaly a nakonec jsme se od básnířky a výtvarnice Marie Šťastné dozvěděli, jak vznikají šperky i poezie. Po celý den se četly ukázky z knížek, které stojí za přečtení, nabízely knižní novinky, byla tu výstava originálních šperků a tvůrčí aktivity pro děti.

Text: len
Foto: len, vinZveřejnil: webadmin@praha2.cz   |   Aktualizováno: 16.05.2017
Vytisknout