Kulturní tipy

NKP Vyšehrad
GALERIE VYŠEHRAD (Nad Libušinou lázní): Vánoční zastavení (od 3. do 22. prosince): prodejní výstava obrázků, keramiky, malby na hedvábí a krajky M. Valtrové, D. Dostálkové, A. Balvínové, O. Šeflové, J. Perény aj.; slavnostní zahájení vánočním programem 4. prosince ve 14:00: účinkuje dětský sbor pod vedením L. Bendové. V lednu a v únoru bude Galerie Vyšehrad uzavřena. l  STÁLÉ EXPOZICE: Pevnost Vyšehrad v dějinách pražského opevnění; vstup do kasemat a podzemního sálu Gorlice, kde je umístěno šest originálních soch z Karlova mostu; otevřeno denně: 9:30 – 18:00. Vyšehradský hřbitov se Slavínem, otevřeno denně: 8:00 – 17:00. l Internet: www.praha-vysehrad.cz.

Adventní koncert v „Americe“
Občanské sdružení Fidelio pořádá 18. prosince od 18:00 adventní koncert v Muzeu Antonína Dvořáka(vila Amerika). Na programu jsou české a evropské koledy, zazní mj. hudba Ch. Gounoda, J. S. Bacha a G. F. Haendla v podání souboru Musica Per Tibia.

Betlémy a loutky z Jaboku
V Novoměstské radnici se od 3. do 20. prosince koná výjimečná výstava výtvarné tvorby studentů Vyšší odborné sociálně pedagogické a teologické školy Jabok, sídlící v Salmovské 8. Výstava prezentuje řadu betlémů vyrobených z nejrůznějších materiálů a různými technikami.

Vinohradský podzim s poezií
Ve čtvrtek 9. prosince se v kavárně Souterrain, Bělehradská 82, koná další z večerů festivalu Vinohradský podzim s poezií, který za podpory MČ Praha 2 pořádá občanské sdružení Neraweb (www.neraweb.cz). Večer věnovaný Svatopluku Čechovi začíná v 19:00.

Vánoční koledy se zastupiteli

Přijďte si zazpívat o třetí adventní neděli, 12. prosince v 15:00 vánoční koledy ke kostelu sv. Ludmily.

Za doprovodu Černovické dechovky a jejích sólistů zazpívají také členové Zastupitelstva MČ Praha 2.

Bio Illusion v prosinci nabízí řadu filmových lahůdek
Bio Illusion uvádí český poetický animovaný snímek režisérky L. Sunkové Pelargonie podle námětu J. Suchého. Klasik francouzské filmové komedie C. Zidi natočil po dvaceti letech pokračování úspěšného filmu o policajtech: v nové komedii Superprohnilí ((Ripoux 3) svěřil hlavní roli opět P. Noiretovi. V úterý 14. prosince uvede DS Scéna Montmartre fiktivní dialog A. a J. Čermákových o A. Dvořákovi Jedna a jedna jsou tři, který napsal V. Procházka. Megafilm USA/Nového Zélandu Pán Prstenů: Návrat Krále (The Lord of the Ring: The Return of the King) režiséra P. Jacksona uzavírá tolkienovskou trilogii velkolepou podívanou. Zábavu pro celou rodinu představuje americká animovaná komedie Úžasňákovi (The Incredibles) ze studia Pixar. Po celosvětovém úspěchu natočil režisér B. Kidron další film o osudech plnoštíhlé americké dívky v komedii Bridget Jonesová: S rozumem v koncích (B. Jones: The Edge of Reason). Svého pokračování se dočkala i animovaná komedie o zlobrovi Shrekovi.    van

 

Zveřejněno: 16.12.2004 – support@publix.cz
Vytisknout