Kurty Na Smetance budou patřit vyšehradským volejbalistům

Na rohu ulic Na Smetance a Italská stávala školní budova, která v závěru druhé světové války při bombardování vzala za své. Pozemek, na němž stála, byl využit pro vytvoření sportovního zázemí. Svého času ho dostala do pronájmu TJ Spartak Potrubí, respektive její oddíl odbíjené. Tým se zařadil mezi nejlepší v republice a na kurtech Na Smetance se tak hrával jak vrcholový, tak rekreační volejbal. Malý areál byl v neustálém provozu až do doby, kdy se vrcholné soutěže volejbalu, stejně jako házené a dalších sportů, přestěhovaly pod střechu, do hal. TJ Potrubí bez halového zázemí ztratila postupně své postavení a zřejmě i příliv nových tváří do členské základny. Jako nájemce areálu si do konce minulého roku „odbydlovala“ investice, které do něj dříve vložila. Pronájem TJ Potrubí byl v roce 2001 ukončen a městská část se rozhodla vypsat soutěž na nového nájemce. Vítězem se stal odbíjenkářský oddíl Sokola Vyšehrad, který vzhledem k úpravám areálu národní kulturní památky Vyšehrad přišel o své dosavadní působiště. Přejeme si, aby se volejbalistům dařilo i v novém působišti a aby areál kurtů Na Smetance opět ožil jako v dobách své slávy a sloužil také veřejnosti! Jako více než plnohodnotná náhrada pro potřeby základní a mateřské školy Na Smetance, které areál částečně využívaly, začne ještě letos sloužit nově vybudované hřiště ve dvoře školy.

Mgr. Michal Basch, starosta

Zveřejněno: 27.02.2002 – support@publix.cz