Květinový den 2002

Liga proti rakovině Praha pořádá letos pošesté Květinový den, a to ve středu 15. května. Symbolem tohoto ročníku je žlutý květ měsíčku lékařského, tentokrát s bílou stužkou. Celkem 800 tisíc květin a leták upozorňující na nebezpečí kolorektálního karcinomu (rakoviny tlustého střeva a konečníku – v této diagnóze, bohužel, drží Česká republika nezáviděníhodný světový primát) bude občanům nabízet za dobrovolný příspěvek pět tisíc dvojic studentů, členů dobrovolných onkologických organizací, Junáka a Českého svazu žen. Je možné, že se nepodaří všem, kteří by rádi přispěli, potkat některou z dvojic nabízejících květinu a leták: proto lze 15. 5. získat květinu také ve všech pobočkách ČSOB.
Květinový den bude slavnostně ukončen Květinovým koncertem ve Valdštejnské zahradě (od 19:00). Účinkovat bude Traditional jazz orchestr Pavla Smetáčka. Vstupné na koncert je dobrovolné. Každý návštěvník tak bude mít možnost prohlédnout si nově zrekonstruovanou nejkrásnější pražskou zahradu, event. získat ještě večer za dobrovolný příspěvek žlutý květ.
Vloni sbírka vynesla 17,3 mil. Kč. A kam směřují vybrané peníze? Na nádorovou prevenci, na zlepšení života onkologických pacientů a na podporu onkologického výzkumu.

van

Zveřejněno: 22.05.2002 – support@publix.cz
Vytisknout