Letošní Vinobraní na Grébovce mělo nejvyšší návštěvnost v celé jeho historii

Letošní Vinobraní na Grébovce mělo nejvyšší návštěvnost v celé jeho historii

Jubilejní 10. Vinobraní na Grébovce, které se konalo ve dnech 23. a 24. září 2016, mělo rekordní účast. Návštěvnost se blížila 35 tisícům lidí, což je zhruba o 10 tisíc návštěvníků více než v loňském roce.

Hezké počasí, bohatý kulturní program, jehož magnetem bylo vystoupení hudební legendy Stromboli, a bohatá nabídka jídla i pití přilákala na letošní Vinobraní na Grébovce nebývalý počet lidí. Dorazilo nejvíce lidí v celé dosavadní desetileté historii vinobraní, které pořádá městská část Praha 2 již tradičně nejprve na náměstí Míru a o den později v Havlíčkových sadech (Grébovce).

Rekordní bylo i množství vypitého burčáku a vína. Burčáku se vypilo celkem 27 800 litrů a vína 7 300 litrů. Na vinobraní mělo premiéru i polotmavé lobečské pivo Gruit, které sládci stvořili po vzoru historických receptur, kdy chmel nahradily různé byliny.

Novým trendem je to, že někteří návštěvníci si na ochutnávku vín a burčáku nosili vlastní skleničky a maximálně tak využili možnost porovnávat chuťové odlišnosti jednotlivých vinohradů z Čech a Moravy. Podle vinařů je to signál toho, že Pražané začínají vinobraní chápat i jako vrcholnou gastronomickou událost.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů, tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 26.09.2016 – webadmin@praha2.cz