Městská část Praha 2 nabídne volné byty formou aukce

Městská část Praha 2 nabídne volné byty formou aukce

I v letošním roce pokračuje městská část Praha 2 v prodeji obecních bytů novým vlastníkům formou veřejné soutěže na principu aukce. Záměrem radnice je prodat touto formou do konce letošního roku 45 bytových jednotek novým majitelům. První letošní aukce se koná 12. června v budově Novoměstské radnice na Karlově náměstí.

„Hlavním principem je transparentní a nediskriminační veřejná soutěž. Poprvé jsme tuto formu prodeje zvolili vloni v září, kdy jsme nabídli k odkupu osm volných bytových jednotek. Zájem byl obrovský, byty si celkově prohlédly stovky lidí a desítky se jich účastnily samotné aukce,“ uvedl Michael Grundler, zástupce starostky pro oblast správy majetku.

V nadcházející červnové aukci bude nabídnuto 12 bytů na Vinohradech a Novém Městě. Jedná se o bytové jednotky v ulicích Sokolská, Rubešova, Čelakovského sadech, náměstí Míru a Masarykově nábřeží. Jednotlivé byty budou veřejnosti nabídnuty v rámci stanovených termínů prohlídek. Přehled termínů prohlídek jednotlivých bytů, jednotlivé aukční vyhlášky včetně nejnižšího podání a další informace naleznete na webu městské části, na adrese http://praha2.cz/Prodej-volnych-bytu.

Veřejné soutěže by měly v obdobném režimu pokračovat i v příštím roce.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 22.05.2017 – webadmin@praha2.cz