Na Bastion se vrátil jazz (vloženo video)

Bastion na karlovských hradbách nabízí úchvatný výhled na Prahu a Vyšehrad. Do tamní restaurace se nyní vrátily jazzové koncerty. Poctivý jazz posluchačům nabídla kapela Roman Pokorný Trio.

V rámci série koncertů, které se konají buď v prostorách restaurace nebo venku před ní, tentokrát vzdali hudebníci čest slavnému jazzmanovi Dukeu Ellingtonovi. A jak bylo vidět, kulturní zážitek už lidem na hradbách chyběl.

Dneska zahajujeme přerušený cyklus koncertů Hudba na hradbách. Jde o jazzové koncerty, které každý měsíc pořádá
městská část Praha 2 tady na Bastionu,
“ představuje koncertní návrat na karlovské hradby místostarosta pro kulturu a sport Jaroslav Šolc.

Kromě hudby se mohou návštěvníci restaurace Bastion těšit i na výtvarnou expozici, která je volně přístupná. „Na Bastionu se každým rokem obměňuje expozice a teď velmi čerstvě loňskou expozici plastik Oty Janečka vystřídala tvorba mladého umělce Jana Dostála. Jak jsem byl poučen, tak je to instalace připravená na míru přesně pro tyto prostory,“ uzavírá místostarosta.

Výstava se jmenuje Linie a jde skutečně o liniové prvky, uspořádané do různých skrumáží. Přijďte se podívat, výstava
potrvá celý rok.

Jazz na Bastionu