Na oběd do Vratislavovy 13

Jak jsme vás již informovali, novým nájemcem uvolněných prostor v budově Vratislavova 13 se stala Univerzita Karlova. Ta v současné době využívá objekt pro potřeby přírodovědecké fakulty – ve druhém a třetím patře sídlí univerzitní Ústav jazykové a odborné přípravy; v suterénu má univerzita k dispozici prostory školní jídelny a kuchyně, které se souhlasem městské části pronajala soukromému provozovateli stravovacího zařízení. Od pondělí do pátku tady vydávají v době od 11:00 do 14:00 obědy, dopoledne svačiny a další občerstvení. Hlavními strávníky jsou v současné domě studenti soukromého Gymnázia Pod Vyšehradem – cca 80 dětí – jehož první stupeň využívá čtyři učebny (dalšími nájemníky objektu je ZŠ Botičská, které zde městská část ponechala prostory pro fungování Uměleckého studia dětí Vyšehrad a pro Kurz doplňování základního vzdělávání, část prostor slouží Domu dětí a mládeže). Kromě „obyvatel“ Vratislavovy 13 využívá této veřejné jídelny sousední odborné učiliště.

Od poloviny října se tu denně nabízí 15 jídel, od klasických českých omáček po dietní „rýžové“ či „zeleninové“ pokrmy. Jídelna U Sotonů funguje ve Vratislavově ulici pod Vyšehradem teprve krátce, rodina Sotonových se však může pochlubit pestrou gastronomickou minulostí… již čtyři roky provozuje oblíbenou „omáčkovou“ jídelnu v Jaromírově ulici v Nuslích, maminka Sotonová navíc působila dlouhá léta jako vedoucí jídelny v Lucerně. Od ledna 2005 zde budou připravovat i snídaně pro studenty Ústavu jazykové a odborné přípravy UK, který zajišťuje vzdělávání pro cizince a poskytuje jim ubytování ve své budově přes ulici.

len

Zveřejněno: 16.12.2004 – support@publix.cz