Na radnici Prahy 2 je nový defibrilátor

Na radnici Prahy 2 je nový defibrilátor

V recepci ve vstupní hale za vchodem z náměstí Míru byl 11. prosince 2017 umístěn nový automatický externí defibrilátor (AED). Jeho použití výrazně zvyšuje šanci na záchranu lidského života v případě zástavy srdce a poskytnutí první pomoci.

Nový AED v recepci za vchodem z náměstí Míru je umístěn v originální závěsné skříňce připevněné na zdi. Skříňka je nezamykatelná a umožňuje tak okamžitý přístup k AED.

Srozumitelné piktogramy slouží jako návodk otevření skříňky a poskytnutí první pomoci.

Tento přístroj, plným názvem ZOLL AED PLUS, pomáhá hlasovými pokyny vést zachránce při důležité činnosti masáže srdce. Zabudovaný senzor v elektrodách kontroluje správnou frekvenci 100x za minutu a správnou hloubku masáže a kontroluje použití správné síly při masáži hrudníku v rozmezí 5-6 cm.

V polovině ledna bylo proškoleno 30 osob, především lidé pracující v recepci (ostraha) a lidé z  „halových provozů“ v přízemí úřadu.

Přístroj ZOLL AED PLUS

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz

Zveřejněno: 19.01.2018 – webadmin@praha2.cz