Nabídka klubu Dvojka pro seniory

Klub Dvojka pro seniory

INFORMAČNÍ KOUTEK

je pro vás otevřen každou středu od 8:30 do 11:30 hod. v přízemí budovy ÚMČ Praha 2. Zde se můžete přihlásit do klubu Dvojka pro seniory (nutno předložit občanský průkaz), můžete podávat přihlášky na počítačový kurz a získávat aktuální informace.

BAZÉN

Plaveme a cvičíme v bazénu TJ Sokol Královské Vinohrady každé úterý od 14:00 do 14:45 a ve čtvrtek od 15:45 do 16:30 pod vedením lektorek p. Felgrové a p. Šťastné. Lekce trvá 45 minut a probíhá na vlastní zodpovědnost cvičence.

Je určeno pro občany bez vážnějších zdravotních omezení.

S sebou si vezměte 100 Kč jako zálohu na klíč.

Stále platí, že na jednu kartu obdrží zájemce maximálně dva lístky.

Plavenky se vydávají na začátku měsíce, většinou první pracovní den v přízemí budovy ÚMČ Praha 2.
Přesné datum najdete v Novinách Prahy 2.

JÓGA PRO SENIORY

Každé úterý a čtvrtek od 14:30 do 15:30 hod. v příjemném prostředí ve Studiu Karma Yoga , Korunní 25. Protáhnete si zde celé tělo, zbavíte se stresu, naučíte se správně dýchat.

Po předložení klubové karty Dvojka pro seniory činí poplatek 20 Kč za jednu lekci.

Přihlašuje se před začátkem hodiny ve Studiu Karma Yoga, Korunní 25.

SENIOR FITNESS

ve Studiu Bugifit v Balbínově ulici 6 vždy v úterý od 10:00 do 11:00 hod. a ve čtvrtek od 10:15 do 11:15 hod. Jedná se
o kombinaci rehabilitačního cvičení spolu s lehkou jógou a zdravotním čínským cvičením Čchi-kung. Harmonizačně je působeno cílenými cviky na tělo a jeho systémy.
NOVĚ se cvičí i ve středu od 10:15 do 11:15 hod.
Do pěkného prostředí Studia Bugifit vás srdečně zve cvičitelka Božena Nováková – kontakt: 721 402 056.

Cvičit můžete také v bazénu Olšanka na Olšanském náměstí v Praze 3 nebo v bazénu Podolí v Praze 4, a také v MŠ Na Zbořenci (Na Zbořenci 7, Praha 2).

MŠ Na Zbořenci – Zdravotní cvičení pro seniory s prvky jógy
Cvičení je zaměřené na zlepšení fyzické kondice a stability. Orientuje se na protažení celého těla, uvolnění kloubů, udržení svalové síly i prevenci bolestí zad. Lekce jsou obohaceny o prvky z jógy. Pravidelně procvičuje správné dýchání stimulující bránici. Vždy je zakončené příjemným uvolněním při relaxaci.

Čt: 14:15–15:45 (70,- Kč) každý lichý týden

Marie Bulínová, tel.: +420 725 748 479  e-mail: mariebulinova@seznam.cz

MŠ Na Zbořenci – Zdravotní cvičení pro seniory
Jedná se o zdravotní cvičení v pomalém tempu zaměřené na  protažení celého těla a posílení problematických partií. Vždy je zakončené příjemnou relaxací a uvolněním. Cvičení probíhá při pomalé hudbě a je vhodné pro všechny bez omezení věku.

Po: 14:00–15:00 (40,- Kč)  Čt: 14:00–15:00  (40,- Kč) každý sudý týden

Dana Drmelová, tel.: +420 603 213 124  e-mail: dana.drmelova@seznam.cz

Harmony Body (U Zvonařky 7, Praha 2) – Zdravotní kondiční cvičení při hudbě pro seniory
Hodina se skládá z důkladného zahřátí, posílení důležitých částí vašeho těla, příjemného protažení a relaxace, vše s ohledem na vaše zdraví.Cvičíme s náčiním (velké a malé míče, gumičky, malé činky, židle) i bez náčiní.

St 11:30–12:30 (50,- Kč)

Dagmar Černá, tel.: +420 737 616 023  e-mail: vyziva.dagmar@seznam.cz

Více informací o cvičení a jiných aktivitách, např. o výuce angličtiny, němčiny, o práci na PC a společenské hře bridž, se dočtete na internetových stránkách www.seniorfitnes.cz. Psát  můžete na e-mailovou adresu: seniorfitnes@seznam.cz.

SOLNÁ JESKYNĚ

Pobyt v solné jeskyni je čistě přírodní účinnou metodou posilování zdraví. Odborný název haloterapie je odvozen od řeckého „Halos“ – sůl. Mikroklima vytvářené v jeskyni je srovnatelné s klimatem na volném mořiza silné bouře. Vzduch je prosycen sloučeninami jódu, vápníku, hořčíku, sodíku, brómu, selenu a dalšími. Tyto prvky jsou velice důležité pro správnou činnost organismu a jeho rovnováhu. Díky tomu pobyt v jeskyni příznivě ovlivňuje zdraví, náladu,energii a obranyschopnost již od první návštěvy. Již po několika procedurách (5–10) je možné dosáhnout celkového zlepšení zdraví. Na ozdravné návštěvy do solné jeskyně Krystalka, která se nachází v ulici Balbínova 3, se mohou členové klubu Dvojka pro seniory objednávat na tel.: 222 762 798, 771 773 170.
Z důvodu rekonstrukce je solná jeskyně uzavřena. O zahájení provozu vás budeme informovat.

PROCHÁZKA PRAHOU  S  PIS

Až do konce roku můžete podnikat s Pražskou informační službou malé výpravy za poznáváním Prahy. Opět pro vás máme na každý měsíc připravenou procházku na nějaké zajímavé místo.

KNIHOVNA NA VINOHRADECH

Vinohradská 69, vás zve na oblíbené kurzy trénování paměti, které jsou pro vás pořádány zdarma.

Hlásit se můžete přímo na tel.: 222 513 900.

PC KURZY

se i nadále konají v budově SPŠE, která se nachází v Ječné ulici č. 30. Kurz je pro členy klubu bezplatný a hlásit se můžete během celého roku. Přihlášky naleznete v poličkách Infokoutku v přízemí budovy úřadu městské části Praha 2 a v Informační kanceláři úřadu městské části Prahy 2 v Jaromírově ulici č. 23.

Vyplněné přihlášky můžete odevzdat v Informační kanceláři v přízemí budovy ÚMČ Praha 2, dále v Informační kanceláři v Jaromírově ulici, nebo osobně kteroukoliv středu od 9:30 do 11:30 hod. v infokoutku. Nezapomeňte na přihlášku uvést telefonní číslo, na základě kterého vás budeme moci kontaktovat a domluvit s vámi termín kurzu.

KONTAKTNÍ ADRESAKlub Dvojka pro seniory

Klub Dvojka pro seniory