Nejsilnější kulturní zážitek

Lidé, kteří sami v oblasti kultury aktivně působí, mívají přeplněné diáře. Zeptali jsme se některých z nich, jaký je jejich nejsilnější kulturní zážitek, pořízený v poslední době na území Prahy 2.
M. Havelková, ředitelka NKP Vyšehrad
Intenzivní umělecký zážitek mi opět poskytlo sugestivní představení Tragická historie doktora Fausta, které se v podzemním sále Gorlici hraje od roku 2001. Pak také účinkování rytmického souboru studentů z Jedličkova ústavu The TAP TAP pod taktovkou Šimona Ornesta při zahajovacím koncertu Festivalu divadla a hudby Vyšehraní v květnu. A nečekaným kulturním zážitkem byla dychtivost návštěvníků po poznání a zájem o první Muzejní noc v Praze.
V. Větvička, ředitel Botanické zahrady
Asi výstava sochaře Ivana Jilemnického v Botanické zahradě. Byla malá, komorní, jen pět plastik, zato monumentálních – a splnil se mi tak dlouholetý sen, spojit botaniku s výtvarným uměním. Jinak za kulturní počin pokládám rekonstrukci radnice MČ Praha 2, třebaže teprve začala.
J. Koubková, jazzová zpěvačka
Vzhledem k tomu, že sama se snažím „vyrábět“ kulturní zážitky, nemám už čas na kulturní zážitky jiné, kterých je v Praze 2 opravdu spousta. Spíš vnímám, co krásného kolem mě vzniká, jako třeba úprava Grébovky včetně altánku nebo vznik Malého Vinohradského divadla v Záhřebské. A taky mě potěšil „Koncert pro starý páky“ 29. května v Riegrových sadech.

Zveřejněno: 20.09.2004 – support@publix.cz
Vytisknout