Nové chodníky v Praze 2

V současné době dostávají nový povrch další chodníky na území Prahy 2. Jde o opravy financované naší městskou částí. Jak jsme již informovali, Praha 2 letos přispěla Technické správě komunikací (TSK) na opravy chodníků částkou 13 miliónů korun. Za tyto prostředky budou postupně rekonstruovány chodníky v následujících ulicích: Kateřinská (úsek Lípová – Ke Karlovu); Viničná (úsek Kateřinská – Apolinářská napravo); Salmovská (dokončení pravé strany ve směru od Lípové); Karlovo náměstí (úsek od č. 14 k ulici Odborů a úsek od č. 2 po č. 7); Pod Karlovem (podél domů); Balbínova (úsek Vinohradská – Mánesova, obě strany); Mánesova, úsek Španělská – Balbínova vlevo, úsek Budečská – Třebízského vlevo a úsek Třebízského – U Kanálky vlevo); Španělská (úsek Mánesova – Na Smetance podél domů); Budečská (úsek Polská – Mánesova, obě strany); Polská (úsek Budečská – Třebízského podél domů); Uruguayská (úsek Americká – Varšavská napravo).
Představovali jsme si rychlejší realizaci, ale od povodní byla TSK nucena věnovat se výhradně nejpostiženějším městským částem, a tak naše chodníky jsou asi o dva měsíce zpožděny. Podle počasí se provádějící firmy budou snažit co nejvíce jmenovaných úseků předláždit letos, menší část jich však bude dokončena až na jaře.

RNDr. Karel Winkelbauer

Zveřejněno: 09.12.2002 – support@publix.cz