Nové hřiště Na Rybníčku přivítalo první děti

 

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

 

Nové hřiště Na Rybníčku přivítalo první děti

 

 

Nové dětské hřiště s moderními hracími prvky dnes slavnostně otevřela městská část Praha 2 v lokalitě Na Rybníčku poblíž kostela sv. Štěpána. Hřiště je veřejně přístupné a je určeno zejména dětem od tří do dvanácti let.

 

Je to již desáté dětské hřiště na území městské části Praha 2. „Hřiště Na Rybníčku se nachází v klidné lokalitě jinak rušné části centra města, kde moc příležitostí k dětským hrám není. Zařídili jsme ho s respektem k jeho umístění v historickém jádru Prahy, tomu odpovídá kovové oplocení ve stejném designu, jaký má plot u kostela sv. Štěpána, a část povrchu z pražské žulové kostky,“ říká místostarosta Prahy 2 Václav Vondrášek, v jehož kompetenci je územní rozvoj.

 

Městská část Praha 2 vynaložila na stavební práce necelých 3,5 milionu korun. Děti mohou využívat různé herní prvky, např. kolotoč, hrad, kreslicí tabule, pérové houpačky „tykadla“ a „autíčko“ nebo technickou průlezku. Městská část v rámci rekonstrukce nechala doplnit trávník i nízké keře a opravila lavičky. Nové hřiště u kostela sv. Štěpána nahradilo původní hrací plochu, která je nyní součástí nově otevřených jeslí Na Rybníčku.

Nové hřiště Na Rybníčku přivítalo první děti

Nové hřiště Na Rybníčku přivítalo první děti

Nové hřiště Na Rybníčku přivítalo první děti 

Hřiště Na Rybníčku je nyní otevřeno od 8:30 do 19 hodin, od 1. května do 30. září bude přístupné od 8 do 21 hodin. Na noc se bude zamykat.

 

Lokalita Na Rybníčku získala svůj název podle starodávné osady, která se rozkládala kolem nynějšího kostela sv. Štěpána. Původní farní kostel byl nahrazen gotickým chrámem, s jehož stavbou bylo započato v roce 1367. Kostel je doplněn samostatnou zvonicí. Lokalita je významná i románskou rotundou sv. Longina.

 

 


 

 

 

 

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 02.10.2018 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout