Nové hřiště Na Smetance se začíná stavět, jeho odpůrci se tomu dál snaží zabránit

V těchto dnech začíná výstavba nového sportovního hřiště při ZŠ Na Smetance. Městská část Praha 2 tak plní svůj slib, že učiní toto místo na rozhraní ulic Na Smetance a Italská atraktivním pro školáky a děti z nejbližšího okolí.

Na pozemku o rozloze 2419 metrů čtverečních, který patří městské části Praha 2, vznikne multifunkční sportovní hřiště pro míčové hry. Nové hřiště bude sloužit jako sportovní zázemí při hodinách tělesné výchovy i mimoškolních aktivitách žáků ZŠ Na Smetance. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol v Praze 2. Vstup tam bude mít i veřejnost, a to zejména o víkendech a ve večerních hodinách.

Na výstavbu multifunkčního hřiště je vydáno platné stavební povolení. Stavba měla začít již před několika měsíci, ale realizaci bránily právní obstrukce různých občanských a ekologických aktivit. „Pro mě je naprosto nepochopitelné, jak může někdo vynaložit tolik úsilí ve snaze zabránit školním dětem ve sportování. Zkoušejí všechno možné, naposledy se angažoval jistý spolek vznesením námitky podjatosti celého úřadu městské části i starostky v řízení o povolení kácení dvou javorů klenů a jednoho trnovníku akátu,“ uvedl místostarosta Prahy 2 Michael Grundler.

Stavební práce značně komplikuje fakt, že je třeba se při nich vyhýbat stromům, na jejichž kácení zatím není vydáno povolení. Na financování stavby hřiště městská část využije šestnáctimilionovou investiční dotaci z rozpočtu hlavního města Prahy.

Smetanka - budoucí hřiště

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 25.06.2018 – webadmin@praha2.cz