Novoměstská radnice opět středem pozornosti

Od počátku května je opět pro veřejnost otevřena věž Novoměstské radnice. Navštívit ji můžete do 30. září denně (kromě pondělí) od 10 do 18 hodin.
2. května se uskutečnila malá slavnost: byla pokřtěna kniha o tomto výjimečném objektu, kterou vydalo nakladatelství Milpo ve spolupráci s Městskou částí Praha 2 za přispění bezmála třiceti sponzorů z řad firem působících právě ve druhém pražském obvodu. Zahájena byla též výstava o Vinohradech, která potrvá celou sezónu
3. května se konalo ve velkém sále Novoměstské radnice diskusní setkání představitelů veřejné správy Prahy 2 a zpracovatele Strategického plánu Prahy 2 – společnosti DHV CR, s r.o. se zástupci hl. m. Prahy, neziskové a ziskové sféry se sídlem v Praze 2, s vlastníky nemovitostí, s odbornou veřejností. Dobré a špatné zkušenosti ze současnosti na jedné straně a přání, představy a záměry týkající se budoucího rozvoje v oblastech dopravy, bydlení, vzdělávání a podnikání na straně druhé byly diskutovány s cílem zahájit proces konzultací a jednání o přípravě partnerských programů a projektů M. č. Praha 2.
Pozvání starosty Prahy 2 Mgr. Basche přijali například senátor Zeman, poslanec Parlamentu ČR Payne, náměstek primátora hl. m. Prahy Hejl, člen městské rady Kovařík, ředitel DP hl. m. Prahy Houfek a dalších asi 35 představitelů veřejné a komerční sféry.
Po zpracování prvních návrhů bude materiál průběžně zveřejňován k připomínkám, kromě tradičních způsobů také na internetových stránkách.
Veřejnost může sdělovat své názory a náměty na řešení problémů M. č. Praha 2 zpracovateli Strategického plánu na tel. 6709 2357 nebo 6709 2360 (fax).
4. května byla zahájena výstava současného norského umění Kjetila Ingvara Bergeho s názvem „Trop Petit – Mon Ami“ a Gorana Ohldiecka „Vzpomínka na Dogu Bankova (1884 – 1970)“. Potrvá do 28. května. V polovině června na tuto výstavu naváže expozice současného dánského výtvarného umění.

Eva Bělíková

Zveřejněno: 29.05.2000 – support@publix.cz