O škole s rozšířeným vyučováním tělesné výchovy

Od září 1999 byla základní škola v Sázavské 5, Praha 2 zařazena do projektu škol s rozšířenou výukou sportu, v tomto případě plavání.
Celkem 102 žáků od 5. do 9. tř. je už zapojeno do plavecké přípravy, dalších 20 žáků se věnuje košíkové nebo sportovní gymnastice. Ti pak mají plavání jako doplňkový sport.
Letošní šk. rok jsme zahájili jako vždy v srpnu plaveckým soustředěním. V říjnu jsme zorganizovali pro sportovní třídy v Jánských Lázních na Duncanu školu v přírodě s kondiční plaveckou přípravu. Děti, trenéři i učitelé byli s celým průběhem akce velmi spokojeni. Výsledky se dostavily hned po návratu v podobě tří vybraných pohárů v plaveckých přeborech. Zimní soustředění v Krkonoších prověří kondici žáků na běžkách i sjezdovkách. A pak už nás čeká jarní příprava, která směřuje k vrcholným letním soutěžím – Oblastním přeborům žactva. A ty nejlepší čeká pak v červnu Mistrovství ČR.
Před účastí v těchto soutěžích budeme přijímat do 5. a 6. ročníků další nové zájemce o plavání, se kterými se sejdeme 11. dubna 2000 v 7.45 h před naší ZŠ v Sázavské 5. Odtud společně půjdeme k bazénu do Riegrových sadů. Po ukončení plavecké části se vrátíme do tělocvičny, kde bude asi v 10.30 h přijímací řízení ukončeno.
Těšíme se nejen na budoucí nadějné plavce, ale i na ty, kteří nejzdravějším sportem – plaváním chtějí upevnit své zdraví.

Mgr. Eva Routová, zástupce ředitele

Zveřejněno: 04.05.2000 – support@publix.cz
Vytisknout