Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Pravidla privatizace - předkupní právo (Petrik 15.3.2017 14:45)
  Dobrý den,

  Prosím o vyjasnění podmínek úhrady kupní ceny v případě prodeje bytu dle nových pravidel privatizace (článek 2, odst e) Pravidel). Otázka: je možné podmínky vysvětlit tak, že je možné zaplatit celou kupní cenu do 60 dní od podpisu kupní smlouvy a dále neuplatnit 13%ní slevu s tím, že v tomto případě tedy MČ Praha 2 neuplatní předkupní právo? Nebo platí automaticky 13%ní sleva a tedy omezení předkupního práva i při rychlé úhradě kupní ceny?
  Děkuji za odpověď
  Petrik
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.3.2017 15:23)

   Dobrý den, při akceptaci nabídky koupě bytové jednotky máte dle pravidel možnost uplatnit,  či naopak neuplatnit slevy z kupní ceny. Pokud žádnou ze slev nevyužijete a do 60 dní ode dne následujícího po podpisu kupní smlouvy uhradíte jednorázově celou částku, rovnající se ceně znaleckého posudku, nevzniká MČ předkupní právo a s bytem lze po jeho nabytí disponovat.

   Hezký den,

   Michaela Mazancová, 
   zástupkyně starostky pro oblast bytové politiky a prodeje majetku

 • Otázka: podnájem bytu - opakovaný dotaz (Váchová 7.2.2017 18:08)
  Dobrý den, děkuji za odpověď ,ale odpovídáte na něco jiného než se ptám : jde o podnájem části bytu/1 nevyužitý pokoj/,např ve 3 pokojovém obecním bytě, ve kterém nájemník nadále sám bydlí. Nikoli podnájem celého bytu.Dle NOZ :
  NOZ nově u podnájmu bytu odlišuje:
  a) zda nájemce v bytě sám trvale bydlí.
  Jak už bylo uvedeno výše, pokud nájemce bude v bytě sám trvale bydlet, není třeba pro podnájem souhlas pronajímatele (§ 2274 NOZ).
  b/-nebydlí- to není tento případ.
  Žádám o fundovanou odpověď ,právně podloženou.
  Nejlépe vedoucí bytového oddělení.
  A zajímá mně jak možnost podnajmout část bytu studentovi na semestr tj dlouhodobě , tak i jak je to v případě krátkodobých pronájmů.
  Děkuji za odpověď, stejný dotaz položím i na Magistrát hlmp, neboť byty jsou v domech ve správě MČP2 avšak vlastníkem je dle Katastru stále Magistrát.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.3.2017 8:57)

   Bytový fond městské části Praha 2 není určen k tomu, aby jej nájemci využívali za účelem podnikání spočívajícím v poskytování ubytovacích služeb. Dlouhodobý podnájem části bytu (např. studentovi na semestr) je samozřejmě při dodržení příslušných ustanovení NOZ možný.

   Hezký den,
   Petr Tomíšek,
   webadmin
 • Otázka: doprava (dagmar vrbová 8.3.2017 13:32)
  Dobrý den, každodenně jsem svědkem toho, že na zastávce Albertov ve směru do Nuslí řidiči aut nezastaví v zastávce a najíždějí do vystupujících z tramvaje. Je otázkou času, kdy se zde stane nějaké neštěstí. Nemohlo by se zde přijmout nějaké opatření? ( výrazné dopravní značení, v ideálním případě semafor?) Děkuji za odpověď. D. Vrbová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 8.3.2017 13:58)

   Dobrý den,

   předávám na odbor dopravních agend MHMP k přímému vyřízení, který je v této věci příslušným silničním úřadem.

   S pozdravem

   Josef Gál,
   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: výsledky - pronájem bytů (Eva Walachová 7.3.2017 11:59)
  Dobrý den,
  kdy budou zveřejněny výsledky aukce bytů za smluvní nájemné? Akce probíhala 14.2.2017. Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.3.2017 14:49)
   Vážená paní Walachová,
   soutěž probíhala ve středu 15. února. Výsledky byly zveřjněny dnes.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek,
   webadmin
 • Otázka: Zábor veřejného prostoru (Michaela 6.3.2017 23:16)
  Dobrý den,
  v květnu budu pořádat veřejnou kulturní akci, která bude začínat a končit na Náměstí Míru. Na stránkách Prahy 2 jsem našla pouze dokument pro zábor komunikace, já bych ale potřebovala dokument pro zábor části chodníku(pár m2 u kostela sv. Ludmily)
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.3.2017 7:44)

   Dobrý den,
   chodník je součástí pozemní komunikace.

   S pozdravem

   Josef Gál,
   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Spadove oblasti MŠ (Olga Merkunová 4.3.2017 22:02)
  Dobry den, na tomto webu se nekolikrat objevila odpoved, ze spadovou oblasti pro MŠ je cela Praha 2. Neni to, prosim, zastaralá informace? Změnila se legislativa a v roce 2017 by uz i MŠ mely mit do spadove oblasti.Dekuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 6.3.2017 8:22)

   Dobré ráno,

   zastaralá informace to není, naopak mateřské školy do tohoto roku žádné spádové oblasti neměly. Stejně jako ostatní městské části hlavního města Prahy, si i městská část Praha 2 zvolila jako spádovou oblast pro mateřské školy celou městskou část. Obecně závaznou vyhlášku v tomto smyslu schvaluje MHMP a nyní je v legislativním procesu. Na formě se ovšem již nic nezmění.

   Hezký den,

   Petra Hainzová,
   vedoucí odboru školství

 • Otázka: zábor (František Moravec 1.3.2017 8:50)
  Dobrý den, od minulého týdne se pracuje v Salmovské ulici. Nelze tam parkovat. Na webu MČ Praha 2 jsem nenašel povolený zábor ani žádné informace k této pracovní činnosti. Je to práce na černo?
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 1.3.2017 10:05)

   Dobrý den,

   jedná se o pravidelnou údržbu a opravu chodníků. Povolení bylo vydáno na všeobecné dopravně inženýrské rozhodnutí vlastníkovi pozemních komunikací hl. m. Praze, resp. Technické správě komunikací hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Tříděný odpad Slezská 50 (Pavel Dort 23.2.2017 10:14)
  Zdravím,

  je mi jasné, že kolem nádob na tříděný odpad ve Slezské 50 byl vždy nepořádek - dílem to bylo přeplňováním kontejnerů blízkým obchodem, dílem neustálým prohrabováním igelitkáři. Ale zrušení tohoto místa, pro které je navíc upravený chodník, je to nejhorší možné řešení. Bylo by, prosím, možné toto místo obnovit? Pořád lepší nepořádek než nemít kam vyhodit plasty... Možná si toho teď lidi budou i víc vážit...

  Díky,
  pd
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.2.2017 17:10)

   Vážený pane Dorte,

   stanoviště na tříděný odpad u vchodu do parku sady Sv. Čecha se ukázalo jako nevhodné. Nejenže byly kontejnery zneužívány místními podnikateli, často zde zastavovala i auta, ze kterých byl odpad vyhazován. Množství odpadu vyhovovalo osobám, které se v odpadu přehrabovaly a následně ho využívaly k budování míst pro přespávání v parku. Na poletující odpadky po parku, který je nemovitou kulturní památkou, si stěžovali zahradníci i návštěvníci parku.

   V nejbližší době bude odstraněn i kontejner na elektroodpad.

   Občanům letos nově nabízí  hl. m. Praha možnost umístění nádob na tříděný odpad do domovního vybavení. Pokud je možnost nádoby umístit v domě či na dvoře, může si tuto službu domluvit majitel domu na naší Infolince Ulice s pí Hrachovou, nejlépe mailem: dana.hrachova@praha2.cz

   S pozdravem

   Bc. Dana Havránková

   referentka, odbor životního prostředí

 • Otázka: Parkovani od 1.10.2017 (Veronika Novotna 18.2.2017 19:39)
  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jakým způsobem bude od 1.10.2017 probíhat kontrola vozidel, která nemají oprávnění parkovat na místech pro rezidenty, když již nebudou parkovací "karty" vylepšené za předním sklem? Jak budou moci rezidenti poznat, která auta blokují místa pro rezidenty? Je jasne, že toho většina návštěvníků bude zneužívat a místo placení krátkodobého parkování budou blokovat místa rezidentům. Budou alespoň zpřísněny pokuty pro ty kdo toto porušují? Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.2.2017 11:09)

   Dobrý den,

   od 1. 10. 2017 bude kontrola oprávněnosti parkování probíhat elektronicky formou skenování registračních značek zaparkovaných vozidel. Toto skenování provádí denně vozidla dodavatele, spol. ELTODO, a. s. V případě, že parkující vozidlo nemá zaplacené parkovací oprávnění, systém tuto informaci automaticky předává městské policii jako podezření na přestupek. Výše pokuty je stanovena příslušným sazebníkem.

   Po zkušenostech z městských částí, kde již tento systém kontroly od loňska funguje, je denně zkontrolováno mnohonásobně více vozidel, než kolik bylo v možnostech strážníků městské policie. Ti jsou naopak efektivnější při výkonu dalších činností v terénu.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: zápis do školky (Kratochvílová 21.2.2017 17:02)
  Dobrý den ,podle spádových ulic patříme do Londýnské /bydlíme v Jugoslávské/.Starší z dětí chodí do MŠ Sázavská ,mladší půjde k zápisu.Bude se přihlížet k této skutečnosti ?Není možné , aby každé dítě chodilo do jiné MŠ.Určitě nejsme sami v takovéto situaci.Děkuji. Kratochvílová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.2.2017 10:36)

   Dobrý den,

   pro mateřské školy je spádová oblast celá městská část, nikoliv jednotlivé ulice jako v případě základních škol. To znamená, že můžete přihlásit dítě do jakékoliv mateřské školy zřizované městskou částí Praha 2 a platí pro Vás stejná pravidla.

   Hezký den,

   Petra Hainzová,
   vedoucí odboru školství


 

Vytisknout