Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány NEBUDOU. Taktéž NEBUDOU zodpovězeny dotazy s uvedenou neplatnou e-mailovou adresou.

Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Vanocni osvetleni (Xenie 27.11.2020 20:20)
  Dobry den, chapu ze v dobe covidu byly po cele Praze zruseny vanocni trhy. Ale bude pridano aspon vanocni osvetleni ci vyzdoba pro nahozeni svatecni atmosfery? Nebo letos se na Praze 2 Vanoce nekonaji? Kazdy rok touto dobou uz se rozsvitilo na nam.Miru nebo Tylovem nam., letos nejak nevypada, ze by se neco chystalo... Predem dekuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 28.11.2020 10:28)
   Dobrý den,

   včera večer se rozsvítil vánoční strom na náměstí Míru - u něj je nový betlém. Další výzdoba se tozsvítí v pondělí. Bohužel ze známých důvodů nejsou trhy, ale v pondělí se spustí u stromu charitativní sbírka pro zvířecí útulky v rámci Giving Tuesday, a také tradičně děti z našich mateřských škol ozdobí malé vánoční stromky umístěné u záhonků na náměstí Míru.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: poškozená rozvodná skříň na Bělehradské (Petr Štádler 24.11.2020 22:16)
  Dobrý den,

  na naší platformě Nuselské přešlapy, věnované řešení problémů ve veřejném prostoru v naší čtvrti a jejím nejbližším okolí, byla již podruhé nahlášena povalená rozvodná skříň na chodníku v horní části Bělehradské ulice (viz foto). Mohu se dotázat, zda a příp. kdy je v této věci zamýšlena náprava? Předem díky za odpověď. S pozdravem

  Petr Štádler, Probuďme Nusle, z.s.

   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 25.11.2020 17:11)

   Vážený pane Štádlere,

   o poškozeném rozvaděči jsme informovali PRE, a. s. již 19. 11., dnes jsme informaci s fotodokumentací a žádostí o opravu zaslali spol. THMP.

   Věříme, že k nápravě dojde co nejdříve.

   Bc. Dana Havránková

   referentka

   ÚMČ Praha 2 – odbor životního prostředí,
 • Otázka: posprejovaná zeď hradeb na Ostrčilově náměstí (Petr Štádler 24.11.2020 22:19)
  Dobrý den,

  na naší platformě Nuselské přešlapy, věnované řešení problémů ve veřejném prostoru v naší čtvrti a jejím nejbližším okolí, byla opakovaně nahlášena posprejovaná zeď hradeb u Ostrčilova náměstí (viz foto). Mohu se dotázat, zda a příp. kdy je v této věci zamýšlena náprava? Předem díky za odpověď. S pozdravem

  Petr Štádler, Probuďme Nusle, z.s.

   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 25.11.2020 16:58)
   Dobrý den,

   hradby na Ostrčilově náměstí jsou v majetku Hl. m. Prahy, v případě zjištěných závad či graffiti se proto prosím obracejte na  jejich správce, společnost Urbia, s. r. o., Králodvorská 16, P.O. BOX 656, 111 21 Praha 1
   www.urbia.cz

   S pozdravem

   Ing. Simona Műllerová

   vedoucí odboru životního prostředí

 • Otázka: Regulace dopravy v Legerově ulici (MUDr. Gabriel 13.11.2020 13:52)
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, zda má Váš úřad nějaký vliv na regulaci dopravy v Legerově ulici.
  TSK zvolila na semaforech na křižovatce Legerova/Wenzigova tak omezující režim, že vozidla na magistrále stojí v koloně už od poloviny Nuselského mostu. Provoz na stupni 5 je trvale i v "našem" úseku Legerovy (1. blok), kvůli smogu nelze v bytech ani větrat. Vozidlům, jedoucím po magistrále, svítí na zmíněné křižovatce téměř stále signál Stůj, na zelenou projede sotva 12 vozidel. V další části Legerovy bývá přitom silnice zcela volná, na křižovatce s Rumunskou stojí obvykle jen pár vozidel. Myslím, že tak nevyvážená regulace dopravy je od TSK (či MHMP?) dosti nešťastný nápad, jak vůči motoristům, tak i obyvatelům.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 25.11.2020 12:20)
   Dobrý den,

   Váš dotaz jsme předali na oddělení silničního správního úřadu Magistrátu hl. m. Prahy. Jakmile dostaneme odpověď, budeme Vás informovat.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Ulice Oldrichova (Petr 24.11.2020 22:41)
  Dobrý den,

  nejprve bych chtel podekovat za realizaci prvni etapy rekonstrukce Oldrichovy ulice. Jedna se o výrazný kvalitativní posun.

  V této souvislosti je jen skoda ze jeden ze sloupu veřejného osvětlení je ještě v průběhu rekonstrukce poškozen a promacknut. Prosim o zohlednění při převzetí dila.

  Na závěr prosim o informaci, zdali v příštím roce budou práce navazovat další etapou.

  Predem děkuji!

  4D4E69DE-25BC-4AF3-8455-A512E7D76510.jpeg  
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 25.11.2020 12:11)
   Dobrý den,

   děkujeme za milá slova. Poškozený sloup můžeme nahlásit na společnost Technologie hlavního města Prahy, a. s., ale potřebovali bychom číslo toho sloupu (můžete to samozřejmě udělat i Vy, má to stejnou váhu - veřejné osvětlení má v gesci právě tato akciová společnost Magistrátu hl. m. Prahy - https://www.thmp.cz/jak-si-zaridit/hlaseni-poruch). Sloup není předmětem opravy chodníku, takže při přejímce zhotoveného díla to nemůžeme zohlednit. Příští rok budou práce v Oldřichově ulici pokračovat další etapou.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Manželka (Ondřej 13.11.2020 10:54)
  Dobrý den, manželka má trvalý pobyt na Praze 2 a využívá k dopravě auto napsané na mě. Já na teto adrese z pracovních důvodu nemám. Je možné pro ni vyřídit parkovací kartu bez toho aby jsme museli vozidlo složitě přepisovat na její osobu? Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 16.11.2020 14:56)

   Dobrý den,

   ano, je to možné na základě společného jmění manželů, pakliže byl vůz pořízen v době trvání manželství. Je potřeba předložit:

   1) Čestné prohlášení manželů o společném jmění, ve kterém bude uvedeno, že předmětné vozidlo bylo pořízeno v době trvání manželství a nebylo ze SJM vyňato. Toto prohlášení bude podepsáno oběma manželi a podpisy budou ověřeny. Případně se můžete oba dostavit na výdejnu a prohlášení podepsat přímo na výdejně parkovacích oprávnění před úředníkem.

   2) Originál velkého technického průkazu vozidla.

   3) Doklady totožnosti obou manželů.

   4) Oddací list

   Na daný vůz by nemělo být zřízeno jiné rezidentské parkovací oprávnění.

   S pozdravem

   Josef Tesař

   oddělení dopravy

 • Otázka: ochrana stromů (Zuzana Kricnerová 3.11.2020 16:24)
  Dobrý den, neuvažuje se na dvojce opatřit krytem kořeny všech stromů tak, jako u nových chodníků v Chodské v úseku mezi Moravskou a Korunní. I parkování by bylo příjemné a nerozjezdila by se se zem v okolí stromů.
  Děkuji za odpověď
  Zuzana Kricnerová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 4.11.2020 8:22)

   Vážená paní Kricnerová,

   odbor životního prostředí  má  velký zájem o instalaci ochran stávajících dřevin v uličních stromořadích, kde dochází v rámci parkování k poškozování  stromů a utužování povrchu rabátek.  Proto v rámci plánovaných rekonstrukcí chodníků požaduje instalaci ochrany dřevin. Vámi zmiňovanou ochranu stromů však lze provést u mladších výsadeb, u starších výsadeb je problém s kořenovým systémem.  V září 2020 proběhlo jednání se správcem  uličních stromořadí, kterým je TSK hl. m. Prahy, a. s., kde  byla odsouhlasena  uvedená ochrana dřevin  a bylo dohodnuto, že  bude styl postupně sjednocován dle  přidělených finančních prostředků.

   Dana Hrachová

   pověřená vedením odd. ochrany ŽP

 • Otázka: Parkování firemním autem (Lucie Vaculíková 3.11.2020 9:05)
  Dobrý den, kolega má k užívání naše firemní auto a aby mohl parkovat před barákem na modrých zónách, potřebuje prý nějaké potvrzení pro městský úřad.
  Prosím o radu, jaké, jak má vypadat to potvrzení, co mu vytvoříme a jak to nazvat.
  PS: auto máme na leasing. Je nutné tedy i jejich podpis?
  Předem děkuji za RE:
  Vaculíková
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 3.11.2020 10:56)

   Dobrý den,

   Váš kolega – žadatel o parkování – doloží firmou vyplněný (včetně informací o leasingové smlouvě) formulář Potvrzení o příjmu ze závislé činnosti, který je ke stažení na našich webových stránkách nebo https://www.parkujvklidu.cz/wp-content/uploads/2016/05/Potvrzeni_o_prijmu_ze_zavisle_cinnosti.pdf Formulář předejte i účetní, Vašemu kolegovi se bude navyšovat daňový základ.

   Při žádosti na výdejně v době otevíracích hodin předloží Váš kolega výše zmíněný formulář, občanský průkaz a originál osvědčení o registraci vozidla („malý technický průkaz“). Případně si může zavolat na linku 388 901 185 (Po-Pá 9-15), nechat se zavést do systému parkovacích oprávnění a zřídit si účet pro online podání žádosti. Při podání žádosti online pak přiložit Potvrzení o příjmu a foto/sken originálu malého TP.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Zmena bydliska (Boris Moravský 2.11.2020 12:25)
  Dobrý deň, presťahoval som sa z Prahy 3 na Prahu 2. Je možné prehlásiť zónu aj v prípade, že zatiaľ nemám zmenené prechodné bydlisko, ale nájomnú zmluvu mám a už som aj presťahovaný na Prahe 2. Prechodné bydlisko sa mi nepodarilo zmeniť, kvoli núdzovému stavu a bolo mi povedané, že to bude možné zmeniť až po skončení núdzového stavu. Ďakujem pekne za odpoveď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 2.11.2020 15:05)

   Dobrý den,

   vyřízení změny přechodného pobytu cizince nějaký čas zabere, ale pro potřeby parkovacího oprávnění stačí doložit dokument, že jste si o změnu bydliště zažádal na cizinecké policii. Takové potvrzení od cizinecké policie bude obsahovat Vaši novou adresu na Praze 2. Předložení nájemní smlouvy je nedostačující.

   Dále upozorňuji, že bude třeba zrušit parkovací oprávnění na Praze 3, teprve následně může platit oprávnění pro Prahu 2.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: HLUK (Loosová Petra 25.9.2020 9:12)
  Dobrý den, v komplexu domů v Jugoslávské ulici č.2578/19 (Česká spořitelna) probíhají v celém komplexu stavební úpravy - bourací práce atd. Jelikož tyto práce probíhají každodenně více, jak dva měsíce situace se stává neúnosnou zejména díky hluku a prachu. Jelikož bydlíme přímo naproti stavbě jsme denně probouzení okolo 5 hodiny ranní hlukem ( zavážení kontejnerů, stavebního materiálu ) . Mám desetiletého syna, který je školou povinný a ani o víkendech nemá možnost se vyspat. Na stavbě není uveden stavební dozor – kontakt a ani nevím jak dlouho tyto práce budou trvat, natož jak dlouho bude trvat zábor parkovacích míst v zóně placeného stání . Předem děkuji za informaci a zajištění oznámení o době trvání prací, případný kontakt na správce stavby. Loosová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 2.11.2020 9:15)
   Dobrý den, paní Loosová,

   stavební práce jsou povoleny od 15. 7. 2020 do 26. 4. 2021. Žadatelem záboru je firma Konstruktis, a. s., Kolbenova 616/34, Praha 9.
   Stavební úřad nám sdělil následující:

   „Stavební úřad v rámci své kontrolní činnosti prověřoval stavební úpravy prováděné na uvedené adrese a zjistil, že zde probíhají stavební úpravy a udržovací práce, které nepodléhají stavebnímu povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu.

   Hluk ze stavby je v kompetenci především Hygienické stanice hl. m. Prahy, při rušení nočního klidu doporučujeme obrátit se na Policii České republiky.“

   Doporučuji Vám tedy kontaktovat Hygienickou stanici hl. m. Prahy, pobočku CENTRUM (http://www.hygpraha.cz/obsah/Centrum_57_1.html) a konzultovat s nimi případná opatření.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin 

Vytisknout