Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Taktéž nebudou zodpovězeny dotazy s uvedenou neplatnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Vánoční trhy - polystyrenové kelímky a jiné (Marie Langerová 12.12.2018 14:27)
  Dobrý den, na Vánočních trzích na náměstí Míru a Tylově náměstí jsou používány polystyrenové kelímky a plastové talířky a příbory. Připadá mi to nejen nehezké, ale hlavně nešetrné k životními prostředí. Zvláště se mi nelíbila sobotní ranní procházka po Tylově náměstí, která připomínala pochod postapokalyptickou pustinou. Pod čí správu spadají tyto trhy? Jak je zajištěn úklid/recyklace použitých nádob? Myslím, že by to šlo dělat i lépe - viz Vídeň, Norimberk, Brno...zálohované hrníčky atd.
  děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.12.2018 15:08)

   Dobrý den, paní Langerová,

   děkujeme za zaslání připomínek k organizaci vánočních trhů. Provozovatel Vánočních trhů  byl  požádán o zvážení možnosti využití vratných kelímků/hrnků poskytovaných po zaplacení zálohy a zajištění řádného úklidu.

   Odbor životního prostředí
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 14.12.2018 7:53)
   Doplnění k dotazu - vyjádření provozovatele trhů:

   O to, abychom mohli na trhu zavést nápoje v keramických hrncích, se snažíme řadu let. Bohužel narážíme na  hygienické normy, které nám to neumožňují. Praha bohužel není Vídeň a hygienické normy u nás jsou v tomto ohledu značně rigidní.

   Hrnky na náměstí Míru samozřejmě na nápoje máme. Zákazník si ho ale musí  koupit a po použití odnést domů. Výklad hygienických stanic se liší i kraj od kraje. Co je mnohdy možné v Brně nebo Ostravě, neprojde v Praze. Prodejci musí mít každý hrnek zvlášť hygienicky zabalený, a tak ho zákazníkovi podat. Před ním vybalit a přelít do něho nápoj. Poté si ho zákazník odnáší. Je jasné, že v tom případě dá většina zákazníků přednost jednorázovému obalu.
   Toto platí bohužel i pro Tylovo náměstí.

   Martin Valovič

 • Otázka: osvětlení v ulicích (M. Timingeriu 8.12.2018 19:37)
  Dobrý den,
  nešla by lépe osvětlit ulice Lublaňská a případně i k ní přilehlé? Není tam skoro vidět na krok. Dále odstranit nebo zvětšit nebo častěji vynášet odpadkový koš na rohu LubLaňské a Tyršovy. Je věčně přeplněný a odpadky se váli všude okolo. A dále chybí přechod pro chodce na křižovatce Lublaňská a Koubkova. S pozdravem a poděkováním M.Timingeriu
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.12.2018 14:50)
   Dobrý den,

   co se týká odpadkového koše v Lublaňské ulici (roh Tyršova) – prověříme četnost vývozu a dodržování harmonogramu vývozu u spol. Komwag, a. s. Většinu košů na území Prahy 2 tato společnost obsluhuje pro TSK hl. m. Prahy, a. s. Koše se převážně vyvážejí každý den včetně sobot a nedělí. Komwag bude požádán o zajištění dodržování stanovených vývozů.
   Osvětlení ulic má na starosti společnost Technologie hlavního města Prahy, a. s., která je dceřinou společností Magistrátu hl. m. Prahy. Svůj požadavek/stížnost na nedostatečné osvětlení směrujte proto na tuto společnost. Doporučuji použít e-mailovou adresu info@thmp.cz, případně telefonní linky 277 004 055 nebo 778 889 801.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: parkovací karta (Petr Beran 11.12.2018 11:17)
  Je možné zaplatit parkování elektronicky, aniž bych musel na úřad? Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 11.12.2018 13:24)
   Dobrý den,

   zaplatit on-line lze tehdy, máte-li zřízený portálový účet. Musel byste si pamatovat heslo pro vstup na osobní stránky uživatele – pokud ne, nemá smysl se o platbu pokoušet. Lepší je rovnou zajít s doklady na výdejnu na náměstí Míru 600/20.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Kontejnery na textil (Roman Jelínek 28.11.2018 16:49)
  Dobrý den, rád bych se zeptal kde jsou v Praze 2 umístěny kontejnery na textil, sběrné nebo pro charitativní potřebu. Nikde se mi nepodařilo jejich umístění vypátrat !
  Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 28.11.2018 16:53)
   Dobrý den, pane Jelínku,

   stálý kontejner na textil je pod Nuselským mostem v Sekaninově ulici a v Perucké ulici v areálu Komwagu ve sběrném dvoře. Jiné kontejnery na textil pravděpodobně do konce roku umístěny nebudou.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: tříděný odpad (Brodská 8.11.2018 11:47)
  V domě Polská 34 jsou minimálně měsíc popelnice na plast a papír. Měla jsem z nich velkou radost, ale zatím nebyly ani jednou vysypány. Zatím je po částech vynáším já, ale tak to doufám nebylo myšleno.???
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 26.11.2018 8:38)

   Vážená paní Brodská,

   technik správní firmy prověřil u Komwagu svoz v domě Polská 34. Jedná se o nádoby na tříděný odpad, které si objednal nájemce nebytových prostor. Vzhledem k tomu, že ještě nedodal klíče k objektu v souvislosti s novou smlouvou, nemohl Komwag zahájit obsluhu. Jakmile klíče předá, bude zahájen svoz.

   Nádoby tedy nejsou určeny pro obyvatele domu.

   S pozdravem

   Dana Hrachová, OŽP

 • Otázka: rekonstrukce nájemního bytu (Samuel 13.11.2018 18:28)
  Dobrý den, budu mít trvalý pobyt na P2 2 roky a rád bych využil možnost soutěžit o nájemní byt. Kdybych vyhrál, je možné byt zrekonstruovat na vlastné náklady a pak následně se domluvit s P2 na kompenzaci ? Myslím tím případnou slevu na nájemném. Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 23.11.2018 12:34)

   Dobrý den,

   byty, které nabízíme v soutěži, jsou opravené, způsobilé užívání. Případné drobné úpravy jsou možné jen na vlastní náklad nájemce, bez jakékoliv další kompenzace.

   Petr Tomíšek,
   webadmin

 • Otázka: Belehradska-Pod Karlovem (Vaclav Klimt 16.11.2018 18:54)
  Dobry vecer, zajimalo by me, zda pri rekonstrukci pesi spojky mezi ulicemi Belehradska a Pod Karlovem je v planu prekonat co se doby realizace tyce stavbu tuneloveho komplexu Blanka. V podstate trivialni predlazdeni zde probiha jiz nekolik mesicu. Chodim tudy jednou tydne a vsechny zmeny za tyden jsou v podstate neznatelne.
  Dekuji za odpoved
  Vaclav Klimt
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 20.11.2018 9:46)
   Dobrý den, pane Klimte,

   rekonstrukce propojovací cesty Pod Karlovem je v současné době z jedné třetiny plochy zadlážděna, je nainstalováno nové kovové zábradlí, osazeny obrubníky . Práce probíhají dle schváleného HMG a předpokládaný termín ukončení prací je 30. 11. 2018. 

   Petr Tomíšek,
   webadmin
 • Otázka: Parkovací karta (Michaela 13.11.2018 19:12)
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat ohledně parkovací karty na Praze 2. Platnost mojí karty je až do května 2019, ale bohužel je na autě, které už není pojízdné a mě by tedy zajímalo jestli lze nějak přehodit tuto kartu z nepojízdného auta na nové auto jejíž majitelem jsem Já nebo vrátit část peněz, když tu kartu již na tomto voze nevyužiji.
  Děkuji za odpověď s pozdravem Michaela Novotná
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 14.11.2018 8:39)
   Dobrý den,

   parkovací oprávnění lze převést na nové auto s tím, že se s velkým technickým průkazem (případně s leasingovou smlouvou a malým TP) dostavíte na Úřad MČ Praha 2, hala v přízemí pár kroků od vchodu z náměstí Míru, kde Vám SPZ nového auta přepíší v registru místo SPZ původního vozidla. Zaplacenou dobu parkování si tedy „doparkujete“ již s novým vozem. Platí se manipulační poplatek 100 Kč.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Oldřichova ulice (Jakub Slanina 9.11.2018 14:59)
  Dobrý den,

  rád bych Vás požádal o řešení situace na nároží ulic Oldřichova a Svatoplukova, kde se schází alkoholici, pijí na veřejnosti alkohol, močí zde za bílého dne na domy a obecně prostor znečišťují a to v blízkosti ordinace. Nepište prosím, že máme pokaždé volat MP, není možné reagovat na dlouhodobý problém a porušování vyhlášek tím, že občané budou každý den hlásit opakovanou situaci na linku tísňového volání. Kdyby hlídka MP, která tudy pravidelně prochází tuto situaci neignorovala, tak je problém dávno vyřešen. I my jsme Praha 2! Děkuji za řešení.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.11.2018 12:47)
   Dobrý den,

   požádali jsem jak MP Praha, tak Policii ČR o součinnost.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: rekonstrukce Ostrčilova náměstí a Jaromírovy ulice a Křesomyslova. (Daniel Bašus 9.11.2018 14:34)
  Dobrý den, prosím, můžete zvěřejnit plán rekonstrukce Ostrčilova náměstí a Jaromírovy ulice? Myslím, jak bude ulice nově vypadat, stromy, parková úprava Ostčilova náměstí, přechody u zastávky Svatoplukova, tram zastávka Svatoplukova, šírě silnice, cyklostezky,atd...? Můžete mě odkázat na nějaký hotový plán rekonstrukce?
  Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.11.2018 11:33)

   Dobrý den,

   takový plán, který bychom mohli zveřejnit, nemáme, v tomto případě doporučuji obrátit se na IPR hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje 

Vytisknout