OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Rekamí výloha (Havlíček 14.6.2017 10:07)
  Dobrý den,
  je to asi 14 dní co byla ve Štěpánská 2 přelepena celá výloha nebytového prostoru velkoplošnou reklamou. Jedná se prosím o provoz živnostenské provozovny či jen reklamní plochu umístěnou majitelem domu. Dle informací na dveřích to na provozovnu nevypadá. Nemovitost není v majetku MČP2.

  Děkuji za odpověď.
  Havlíček

   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.6.2017 10:19)
   Dobrý den, pane Havlíčku,

   v současné době se nejedná o provoz činnosti v provozovně, vzhledem k tomu, že se zřejmě jedná o reklamu na území Pražské památkové rezervace (PPR), byl podnět postoupen k projednání na Magistrát hl. m. Prahy (MHMP).

   S pozdravem

   Drahoslava Hánová, Mgr.
   vedoucí odboru živnostenského

 • Otázka: Přistávací plocha a pláž (Dan Richter 14.6.2017 19:07)
  V Zítkových sadech, ve kterých je přistávací plocha pro vrtulníky záchranné služby, má být prý dočasně zřízena písečná pláž. Myslím si, že to může ohrozit bezpečnost při přistávaní a vzletu. Kdo dal ke zřízení písečné pláže souhlas? Bezpečnější by bylo zřídit pláž na náplavce včetně možnosti koupání z pontonu. Doporučuji také vyhodnit bezpečnostní riziko, kdy na náplavku může bez problémů vjet auto, nebo nákladní vůz a srazit návštěvníky. Po dobu letních měsíců by bylo také vhodné zřídit na náplavce dočasnou služebnu městské policie pro zajištění bezpečnosti návštěvníků.V Zítkových sadech, ve kterých je přistávací plocha pro vrtulníky záchranné služby, má být prý dočasně zřízena písečná pláž. Myslím si, že to může ohrozit bezpečnost při přistávaní a vzletu. Kdo dal ke zřízení písečné pláže souhlas? Bezpečnější by bylo zřídit pláž na náplavce včetně možnosti koupání z pontonu. Doporučuji také vyhodnit bezpečnostní riziko, kdy na náplavku může bez problémů vjet auto, nebo nákladní vůz a srazit návštěvníky. Po dobu letních měsíců by bylo také vhodné zřídit na náplavce dočasnou služebnu městské policie pro zajištění bezpečnosti návštěvníků.
       
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.6.2017 8:29)

   Vážený pane Richter,

   děkujeme za Váš dotaz a starost o bezpečí široké veřejnosti. Zrovna ve chvíli, kdy vznikly Vaše fotografie jsem byla na místě v parku Zítkovy sady a řešila s pořadatelem akci, o které píšete. Jedná se o krátkodobou akci „COOL SUPER CUP – turnaj v beachvolejbale“, která se uskuteční v termínu od pátku 16. 6. 2017 do neděle 18. 6. 2017. Instalace akce začala od 14. 6. 2017 a předpokládané předání parku zpět městské části by se po závěrečném úklidu mělo uskutečnit v pondělí 19. 6. 2017, to již bude písek z volejbalového hřiště odvezen a park bude opět volný. O žádnou pláž se tedy nejedná. Velmi dobře víme, že park Zítkovy sady slouží jako heliport a bylo to první, co se před povolením akce Radou městské části Praha 2 řešilo. Bezpečnost je pro nás prioritou č. 1. O této akci je záchranná služba informována a místo pro přistávání vrtulníků zde zůstane ponecháno. Včera jsme vše konzultovali s pilotem a přistání na této ploše bude možné i v průběhu akce. Dále je vše nahlášeno na městkou policii a Policii ČR. Jelikož se vždy dopředu ví, v jakém časovém horizontu bude vrtulník v parku přistávat, většinou se jedná cca o 15 – 20 minut, bude pořadatel akce před přistáním vrtulníku informován policií a akce se uzpůsobí přistání. Pokud Vás akce zaujala, budeme rádi, když se přijdete o víkendu podívat, vstup na akci je zdarma.

   S pozdravem

   Ing. Klára Horáčková
   pověřená vedením odd. ochrany životního prostředí

 • Otázka: Dětské hřiště Na Rybníčku (Havlíček 14.6.2017 9:33)
  Dobrý den,

  rád bych se vrátil k dotazu a odpovědi ohledně uzavřeného dětského hřiště Na Rybníčku, které je od 1.6. uzavřeno.

  Bude za rok po realizaci stavby zařízení pro děti do 3 let nadále toto hřiště přístupné veřejnosti?

  Je-li investorem MČ Praha 2, kde najdu na webu podklady pro výběrové řízení a projekt rekonstrukce?

  V souvislosti s uzavřením poproste vašho správce webu o informaci o uzavření napříč portálem MČP2 např. zde:
  http://www.praha2.cz/Na-Rybnicku
  http://www.praha2.cz/Verejna-hriste-Prahy-2

  Děkuji Havlíček
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 14.6.2017 15:20)
   Dobrý den, pane Havlíčku,

   toto hřiště po realizaci stavby nebude přístupné veřejnosti. V úseku mezi zařízením pro děti do 3 let a kostelem sv. Štěpána ale vznikne hřiště nové, které veřejnosti přístupné bude. Správce webu upravil odkazy na hřiště pro veřejnost tak, aby byly informace aktuální.

   S pozdravem 

   JUDr. Andrea Horáková
   vedoucí odboru Kancelář tajemníka
 • Otázka: nedovolený zábor (František Moravec 12.6.2017 22:19)
  Ve Fričově ulici před vchodem Fričova 3 nebo 5 je na vozovce kontejner a zabrané místo. Nemůžeme zde parkovat. Je to před křižovatkou s Rejskovou ulicí.
  Moravec
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.6.2017 13:43)

   Dobrý den,

   bylo provedeno místní šetření a uložena výzva k odstranění nepovoleného záboru.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: dodržování nedělního klidu (Kukovičová 28.5.2017 11:22)
  Dobrý den, existuje na území Prahy 2 něco jako vyhláška o dodržování nedělního klidu? Bydlím v Londýnské ulici a přímo naproti probíhá rozsáhlá rekonstrukce činžovního domu každý den od 7-18h kromě neděle. Dnes jsem byla překvapena, že práce s těžkou stavební technikou probíhají i v neděli. Je to v souladu se zákonem? Mohu se nějak bránit? Hluk a prach je opravdu nadměrný.
  Děkuji za opdpověď
  Kukovičová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 30.5.2017 11:20)

   Dobrý den, paní Kukovičová,

   v současné době žádné právní normy nenařizují, kdy může probíhat stavba, tzn. že stavební činnost může probíhat v průběhu celého týdne, včetně státních svátků. Pokud je o hluk ze stavby, můžete se obrátit na Hygienickou stanici hl. m. Prahy. Jedná se o jediný správní orgán, který dohlíží na dodržování hlukových limitů.


   Hezký den,

   Vlastimil Kolář
   vedoucí oddělení stížností
 • Otázka: přemístění lodi Cargo (Jana Biskupová 21.5.2017 10:35)
  Po tel.rozhovoru s p.Nejedlým mně bylo sděleno,že o umístění lodi Cargo bylo rozhodnuto(ale kým neodpověděl a na dotaz proč není možné loď umístit do míst,kde je náplavka širší,stále odpovídá,že bylo rozhodnuto)Nechceme mít náplavku plnou nočních opilců,včetně tisíce střepů z rozbitých sklenic,nemluvě o hudebních produkcích přesahující 65-80decibelů.My kteří máme okna pouze na Vltavu,odmítáme být v létě v uzavřených bytech,kde se kvůli hluku nedá větrat.Máme se obrátit na Magistrát hl.města a nebo pozvat do bytu některou z televisí,které by se určitě rády ujaly reportáže o znepříjemňování bydlení lidem,kteří nemají možnost někam odjet.Nevadí nám,občasné hudební produkce,ale Cargo má program hlasité "hudby"každý den i v noci uvnitř.Když zavoláme policii v noci,ta zasáhne,ale jak odjede,hudba je ještě hlasitější.Pro seniory to působí na psychiku stejně,jako to používali němci ve vězení.Žádáme jasnou odpověď,kdo o tom rozhodl,že loď musí stát právě tady a proč není možné ji přemístit dále k Palackému mostu,když tam místo před lodí bratří Formanů je,kde je náplavka jednou tak široká jako tady,čili dál od domů,(nebo jinam).Děkujeme Biskupová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 22.5.2017 8:39)

   Vážená paní Biskupová,

   děkuji Vám za informaci týkající se dění na náplavce. Dění na náplavce je plně v režii Magistrátu hl. města Prahy, resp. provozovatele a správce pražských náplavek  TRADE CENTRE PRAHA, a. s. To znamená, že všechny podněty, stížnosti týkající se dění na náplavkách, je nutné směřovat na koordinátora správy náplavek pana Nejedlého tel. 222013251, mobil 724505660. V případě, že po opakovaném upozornění nedochází k nápravě ze strany správce, doporučuji se poté obrátit na Magistrát hl. m. Prahy, Odbor kontrolních činností.

   S pozdravem

   Vlastimil Kolář
   vedoucí oddělení stížností
   odbor Kancelář tajemníka

 • Otázka: rušení klidného bydlení (Biskupová Jana 26.4.2017 11:11)
  Dobrý den,žádáme přemístění loďi CARGO na jiné místo.V místě,kde nyní kotví je náplavka nejužší a tím i nejblíže k obytným domům.Hlasitá techno hudba,která se bude zvyšovat s přibývajícím pěkným počasím,kdy budou hrát venku na palubě,obtěžuje a nelíbí se všem obyvatelům bez rozdílu věku(dělala jsem si průzkum).Někteří obyvatelé malých bytů mají okna pouze na Vltavu a při otevřených oknech neslyší ani vlastní televisi,natož,že by mohli spát.První den se na lodi hrálo až do 3.30hod.ráno,kdy někdo z obyvatel musel zavolat policii.Loď by bylo určitě možné umístit dál k Palackému mostu,kde je náplavka daleko širší a dál od domů,ve kterých jsou stejně jen kanceláře a tak by hudba v noci nikoho nerušila.Paní starostka v novinách P2 tvrdí,že by se náplavka měla stát odpočinkovou zonou,čemuž tato situace nenasvědčuje.Věříme,že řešení se najde a bude co nejdříve sjednána náprava.Za obyvatele ulice Na Libušince.B
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.4.2017 12:46)

   Vážená paní Biskupová,

   na základě Vašeho podnětu bude prostřednictvím pracovníků odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů Úřadu městské části Praha 2 kontaktován koordinátor správy náplavky pan Jan Nejedlý, pracovník společnosti Trade Center Praha, a. s., který bude seznámen s obsahem Vašeho podnětu. Pro vysvětlení uvádím, že společnost Trade Center Praha, a. s., je správcem všech náplavek v Praze a zastupuje vlastníka, v tomto případě Hlavní město Praha. Při jednání požádáme pana Nejedlého, zdali by bylo z technického hlediska možné, aby plovoucí zařízení CARGO bylo přesunuto dál k Palackému mostu, jak sama uvádíte ve svém podání.
   Vážená paní Biskupová, v případě, že by se ještě  vyskytly problémy týkající se kulturních akcí pořádaných na náplavce, ať už z hlediska hluku, nepořádku apod., můžete se obrátit přímo na pana Nejedlého, koordinátora správy náplavky, a to jak písemně (e-mailem) nebo telefonicky. Kontakty a akce, které se pořádají na náplavce, najdete na webových stránkách www.prazskenaplavky.cz , případně volejte, byť opakovaně, městskou policii, aby sjednala veřejný pořádek.

   S pozdravem

   Vlastimil Kolář,
   vedoucí oddělení stížností
 • Otázka: Restaurace na Rašínově nábř. 58 (Dan Richter 25.4.2017 17:13)
  Všiml jsem, že na Rašínově nábřeží č. 58 byla otevřena nová restaurace, která není řádně označena.
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 26.4.2017 9:11)

   Vážený pane Richtře,
   děkujeme za Váš podnět, který živnostenský odbor prioritně prověří v rámci plánu kontrol v nejbližším možném termínu.

   Hezký den,

   Drahoslava Hánová, Mgr.
   vedoucí odboru živnostenského
   Úřad městské části Praha 2

 • Otázka: Oprava Nuselskeho mostu - hluk a spina (Tereza Supova 19.4.2017 17:11)
  Dobry den, rada bych se zeptala, jak dlouho bude trvat současná oprava Nuselskeho mostu na rohu Sekaninovy a Svatoplukovy. Mame malé dite a prace jsou dost hlučné a navic mame od nich totalne znečištěna okna, nemluvě o tom, ze je raději ani neotviram. Dost nam to znepříjemňují zivot. Dekuji za odpoved. Supova
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.4.2017 17:24)

   Vážená paní Supová,

   oprava Nuselského mostu je akcí hlavního města Prahy, poslední nám známý termín dokončení prací je 30. 10. 2017. Všechny obdržené stížnosti postupujeme Magistrátu hl. m. Prahy, trvale požadujeme dodržování hygienických limitů, eliminaci hluku a prašnosti, a samozřejmě usilujeme o co nejrychlejší provedení prací. Je evidentní, že tato rozsáhlá akce je velkou a dlouhodobou zátěží pro místní obyvatele. O situaci jsme informovali i náměstka primátorky pro oblast dopravy Petra Dolínka, více bohužel městská část Praha 2 v dané věci udělat nemůže. Poskytujeme maximální součinnost, aby práce na tak celoměstsky důležitém dopravním propojení proběhly co možná nejrychleji.  

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Volně pobíhající psi (Marková 29.3.2017 13:22)
  Jsem také pravidelnou návštěvnicí parku na Vyšehradě – cca 5 týdně nejčastěji kolem 18:00 hod. A musím také konstatovat, že při každé vycházce na Vyšehradě lze napočítat zhruba 5 až 10 volně pobíhajících psů. Také jsem nikdy nezahlédla nějaké policisty, kteří by pokutovali pejskaře za porušování vyhlášky. A s touto zkušeností neznám ani nikoho z mého okolí. Poměr psů vůči lidem v Praze dosahuje skoro 1/10, tedy skoro 10%, tak by se možná postup Městské policie měl přehodnotit a kontroly pejskařů navýšit. Pokuty by mohly navýšit rozpočet města a vydělané peníze opět investovat do zajištění bezpečnosti obyvatel. Děkuji za odpověď. Marková
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 30.3.2017 10:06)

   Dobrý den, paní Marková,

   Váš podnět jsme již postoupili řediteli městské policie Praha 2 Bc. Václavu Vozdeckému, který nám přislíbil zlepšení situace v dané lokalitě.

   S pozdravem

   Bc. Ladislav Veselák,

   Oddělení krizového řízení a bezpečnosti