OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Taktéž nebudou zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: rozbité svítidlo VO (Karel Zeman 9.7.2019 2:42)
  Dobrý den,přímo u prodejny Billa, Bělehradská 350/50, 120 00 Praha Vinohrady, se nachází stožár č.590295, který slouží k osvětlení přechodu pro chodce. Svítidlo je však již delší dobu rozbité. Bylo zřejmě uraženo
  nějakým vyšším vozidlem. Stožár je nepoškozen, ze svítidla však zbylo
  jen torzo s visícími vodiči.
  Thmp Praha,která v současnosti
  obhospodařuje veř. osvětlení
  mi odepsala, že tento stožár nemá ve své evidenci a odkázala mě na městskou část Praha 2. Bylo by potřeba svítidlo opravit hlavně proto,
  že slouží k osvětlení přechodu
  pro chodce.
  Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 16.7.2019 15:37)

   Dobrý den,pane Zemane,

   přisvětlení přechodu bylo vybudováno v rámci rekonstrukce Bělehradské, bohužel se nepromítlo do evidencí majetku. Situace se řeší a předpokládáme, že v nejbližších dnech bude svítidlo opraveno.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: výkopové práce ve Slezské a Budečské (Soňa Randáková 12.7.2019 10:49)
  Dobrý den, zajímá mne čeho se týkají výkopové práce ve výše zmíněných ulicích a hlavně, proč se k nim přistoupilo až po nedávném vydláždění. Trochu to připomíná socialismus. Díky za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.7.2019 10:58)

   Dobrý den.

   práce se týkají obnovy zastaralých inženýrských sítí které jsou již v havarijním stavu. Opětovné předláždění probíhá na náklady společnosti provádějící výkopové práce odbornou firmou k tomu určenou správcem dané komunikace. Časový harmonogram vychází z koordinací participujících správců dotčených inženýrských sítí.

    

   S pozdravem

   Marek Šebestík

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: osvětlení ulice (Lucie Tomášová 1.7.2019 2:36)
  Dobrý den, již několik dní nesvítí pouliční světla dole v Korunní ulici, která částěčně rozkopaná a jsou zde i různé zábrany, takže lidé chodí raději prostředkem po kolejích ve strachu, aby někam nezapadli. Jak dlouho to ještě bude trvat? Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 1.7.2019 13:55)

   Dobrý den,

   v ulici Korunní a několika dalších okolních ulicích probíhají obnovy inženýrských sítí.

   To nicméně nutně neznamená, že by nemělo fungovat veřejné osvětlení. Obrátili jsme se na Technologii hlavního města Prahy, a. s., která má veřejné osvětlení na starosti, s dotazem. Závadu hlášenou nemají, požádali nás o specifikaci části ulice, ve které osvětlení nesvítí. Dodejte, prosím, např. číslo domu nebo identifikační číslo lampy. Případně můžete kontaktovat i přímo dispečink THMP na bezplatné lince 800 404 060.

   S pozdravem

    Mgr. Josef Tesař

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: uklid travnatych ploch v ulicich (Jana Biskupova 27.6.2019 11:01)
  Dobry den,chci se zeptat,proc se nikdo nestara o parcik v ulici Na Libusince proti domu c.1 a o parcik v ulici Libusina naproti domu c.5.Pani ktera se o oba parciky starala a P2 ji za to platila se odstehovala a tim se z obou mist staly skladky odpadu.Jelikoz bydlim v dome Na Libusince 1,odklizela jsem odpad zanechanym tam od lidi,kteri si tam chodi posedet po sobe nikdo nic neuklidi,snazim se obcas udrzet bez plevele i kvetiny,ktere tam ta pani zasazela,ale travu nikdo neseka.Odpadu je ted vzhledem k vedrum stale vice a mne je 72let a uz to nezvladam.A tak se oba tyto drive pekne parciky staly nejen skladkami,ale i toaletami pro pany a deti.Dekuji za odpoved Biskupova
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.6.2019 14:03)
   Dobrý den, paní Biskupová,

   děkujeme za podnět, který odbor životního prostředí předal správci pozemků se žádostí o úklid.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek,
   webadmin
 • Otázka: Nebezpečný kanál v Lipové ulici (Jan Plechatý 21.6.2019 9:59)
  Upozorňuji - ač nejsem občanem Prahy 2 - na nezabezpečený kanál v Lipové ulici č. 22 (poblíž křižovatky s Ječnou ulicí) na chodníku. Kovová deska je pootevřená do šachty, takže např. dětem nebo nevidomým hrozí "prošlápnutí" a vážné ohrožení. Děkuji za případné vyřešení této věci.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.6.2019 10:12)
   Dobrý den,

   děkujeme za podnět, předali jsme ho TSK, a. s., která pozemní komunikace spravuje.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Vstup do metra Karlovo náměstí (Dominika 20.6.2019 14:29)
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda by bylo možné zajistit větší čistotu a bezpečnost v částečně uzavřeném vchodu do metra na Karlově náměstí, který v současné chvíli slouží hlavně jako podchod pod křižovatkou Resslova, Ječná a Karlovo náměstí. Každý den tudy chodím do práce a po vstupu potkávám narkomany, kteří si připravují nebo přímo aplikují dávku či pozůstatky jejich pobytu: jehly, alobal a další odpadky. Také se nezdráhají vykonávat potřebu v prostorách průchodu. Pokud by se situací šlo něco udělat, byla bych Vám velice vděčna nejen já, ale i všichni, kteří tudy každý den prochází a podobné situace vidí.
  Děkuji moc.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.6.2019 10:01)
   Dobrý den, paní Dušková,

   děkujeme za podnět, který jsme předali a. s. Dopravní podnik hl. m. Prahy, jež má tyto prostory v péči, a Městské policii v Korunní ulici, která by měla v této lokalitě zvýšit četnost kontrol.

   Hezký den,

   Odbor životního prostředí
 • Otázka: Basketbalové hřiště Folimanka (Jaroslav Kratochvíla 9.6.2019 23:54)
  Dobrý den, poslední dobou využíváme častěji hřiště na basketbal v parku Folimanka. Stromy v jeho okolí resp. větve však zasahují do prostředí koše a potřebovaly by zkrátit. Je možné se s tímto na někoho obrátit. Diky
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 10.6.2019 13:10)

   Vážený pane Kratochvíle,

   jsme velice potěšeni, že využíváte multifunkční hřiště v parku Folimanka a tímto Vám děkujeme za podnět. Záležitost jsme předali správci parku, společnosti Komwag, podnik čistoty a údržby města, a. s., k ošetření vzrostlých stromů tak, aby nepřekážely při hře nad basketbalovým košem.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí, oddělení správy zeleně

 • Otázka: Kašna park Folimanka (Sandra 5.6.2019 16:18)
  Dobrý den,
  ráda bych věděla, kdy bude opravená kaskádovitá fontána v parku Folimanka, a zda bude po letech nefunkčnisti obnoven její provoz.
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 6.6.2019 11:42)

   Dobrý den,

   rekonstrukce malé kaskády v parku Folimanka započala v polovině května 2019 a dokončena by měla být cca v polovině srpna 2019. Po rekonstrukci bude kaskáda plně funkční včetně zpětně nainstalovaných bronzového sousoší. Realizaci stavby provádí společnost AG real, s. r. o., autorem projektové dokumentace je společnost D plus, a. s., ing. Libor Stamenovsky.

   Odbor majetku a investic

 • Otázka: Oprava kolotoce na Vytonskem hristi (Martin Suska 19.5.2019 22:26)
  Dobry den,

  rad bych se zeptal, na koho se obratit kvuli oprave hriste na Vytoni, resp. na opravu kolotoce.

  Jde o slapaci kolotoc, ktery je z meho pohledu velice edukativni, jelikoz deti motivuje ke spolupraci...

  Aktualne je ale rozbity = slapat se da jenom na jedny pedaly, coz je obtizne a kolotoc tak ztraci svoje caro.

  Dekuju!

  S pozdravem,
  Martin Suska
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 20.5.2019 10:29)

   Vážený pane Susko,

   děkujeme Vám za Váš dotaz ohledně šlapacího kolotoče na dětském hřišti na Výtoni. Tento herní prvek je dětmi velice oblíbený a hojně využívaný, z čehož bohužel plyne i ta skutečnost, že jeho komponenty (šlapky) jsou velice často rozbité. V měsíci dubnu byly všechny čtyři šlapky strhnuté v otáčecím mechanismu, tj. protáčely se, poté byly nahrazeny a v současné době , jak píšete, opět fungují pouze jedny ze čtyř. Odbor životního prostředí ihned zadal opravu. V neposlední řadě prověřujeme i nové možnosti, aby ke strhávání mechanismu šlapek nedocházelo tak často. V případě dalšího dotazu nás neváhejte kontaktovat.

    

   S pozdravem

   Ing. Lucie Machová

   Referent odboru životního prostředí

   Správa dětských hřišť

 • Otázka: Restaurace v Riegrových sadech (Jan Hájek 9.5.2019 15:46)
  Dobrý den, máte přehled o tom, jestli a kdy se otevře pivní zahrádka v Riegrových sadech? Co znamená informace, že město jedná s vlastníkem pozemku o vlastnických právech a jejich zcelování? Znamená to, že městská část má zájem o odkup pozemku? Předem děkuji za Váš čas.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 10.5.2019 9:11)

   Dobrý den, pane Hájku,

   bývalý provozovatel/nájemce pivní zahrady odstranil na pozemku dočasné stavby určené k provozu pivní zahrady.

   Vlastník pozemků přislíbil, že městské části předloží návrh nového řešení, to zatím neučinil. Městská část Praha 2 navrhla vlastníkovi odkoupení pozemků, na kterých byla pivní zahrada umístěna. Vlastník zatím neodpověděl.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin