OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Park Grébovka (Filip Skřivánek 2.5.2018 8:44)
  Dobrý den, budeme pořádat dětskou oslavu v parku Grébovka. Je možné v parku umístit vlastní skákací hrad? Na koho se mám s touto otázkou obrátit, děkuji Skřivánek
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 23.5.2018 10:08)

   Dobrý den, pane Skřivánku

   v parku Havlíčkovy sady lze umístit skákací hrad. Za oddělení ochrany životního prostředí vyřizuje Ing. Olga Kupsová tel: 236044208, olga.kupsova@praha2.cz.

    

   Hezký den,

   Olga Kupsová

   OŽP

 • Otázka: Úklid hřiště U Vodárny (David Štrunc 10.5.2018 8:38)
  Dobrý den, už 14 dní, každé ráno, většinou již před 7 ranníběhá po hřišti U Vodárny člověk s fukarem a uklízí písek. Vzhledem k letošním jarníám teplotám a myslím že i následným letním, musím mít 24 hodit otevřené okna jinak mám v podkrovním bytě 60°C. Díky tomu mě už 14 dní budí fukar a 14 dní už sem opravdu nevyspalý. Když sem volal paní nadřízené, na kterou sem od pána dostal kontakt, nebyla zrovna dvakrát příjemná a bylo mi sděleno, že mají povolen fukar až od 7:30 a že mu zavolá, nic se však nezměnilo a pán vesele foukal celé ráno. nehledě na to, že se zdá že si spíš kraje, než že by pracoval. osobně mě napadají 2 řešení. 1. Ať klidně fouká fukarem, ale až od 8 nebo 8:30. 2. Dejte mu koště, nebude dělat žádný hluk, časově to bude mít zhruba za stejnou dobu a ještě si po ránu zacvičí. Pokud pro vás nění ani jedna z těchto variant schodná, prosím nabídněte nějakou svou, nicméně Já se potřebuju občas vyspat a sem ochotný kvůli tomu obejít všechny baráky v okolí a sesbírat podpisy a případně i zaplatit koště.
  Děkuji za váš čas.
  S pozdravem David Štrunc
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.5.2018 10:14)

   Vážený pane Štrunci, dovoluji si odpovědět na Váš dotaz ze dne 10. 5. 2018 ohledné úklidu dětského hřiště U Vodárny.

    

   Požádal jsem  společnost Komwag, a. s., aby hlučnější práce prováděli až po půl osmé ráno. Bohužel pozdější úklid nemůžeme zajistit z důvodu, že hřiště je hojně navštěvované již od ranních hodin a nelze úklid provádět mezi dětmi.

    

   Děkuji za pochopení.

    

   S pozdravem

    

   Bc. Pavel Flener


   referent odboru životního prostředí

 • Otázka: system vcasneho varovani (Lukas Klucka 8.5.2018 16:40)
  Dobry den, pri hlaseni k pozaru v hostivari byla informace z rozhlasu v okoli ulic oldrichova a jaromirova pod Nuselskym moisten velmi spatne srozumitelna. Prosim o overeni s HZS. Dekuji. LK
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 9.5.2018 9:42)

   Dobrý den, MČ Praha 2 eviduje více připomínek k hlášením ze sirén. Všechny problémy budeme řešit s MHMP a HZS Praha.

   Děkujeme Vám za Váš podnět.

    

   S pozdravem

   Veselák Ladislav

   Oddělení krizového řízení a bezpečnosti

 • Otázka: Grilovací místa (Alexey Bobrovnik 26.4.2018 14:06)
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli existuje seznam míst na Praze 2 kám se dá přinést vlastni gril a grilovat? Slyšel jsem, že park Havlíčkové sady by mohl mít takové místo. Budu rád když poskytnete podrobnější info. Děkují, Ing. Alexey Bobrovnik.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 2.5.2018 16:33)

   Vážený pane Bobrovníku,

   v parcích na území městské části Praha 2 není určeno žádné místo na grilování a není  povoleno grilovat. Jedná se převážně o  nemovité kulturní památky a historické parky. Grilovací místa jsou například  v parku Stromovka, v Ďáblickém háji  a na Vítkově.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí

 • Otázka: Doplňující informace k semestrální práci (Kateřina Vodvářková 26.4.2018 10:25)
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda při přijímání zaměstnanců dbáte na znalosti anglického nebo jiného cizího jazyka? Zda je tedy cizí jazyk doporučenou či povinnou zkušeností uchazeče o práci na Úřadu městské části Prahy 2. Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 26.4.2018 10:58)

   Dobrý den,
   znalost cizího jazyka není nezbytným požadavkem v rámci  výběrového řízení na obsazení volné pracovní pozice úředníka u MČ Praha 2. U některých pracovních pozic je doporučující a pak je jistě výhodou pro konkrétního kandidáta.

   Odbor kancelář tajemníka

 • Otázka: Oheň (Korousová 17.4.2018 22:11)
  Dobrý den,
  prosím o sdělení zda je povoleno rozdělávat oheň na území Prahy 2?
  V ulici Čiklova, č.p. 7 dělají táboráky na zahradě za domem a všude okolo jsou stromy. Momentálně je 22:08 a oheň dosti hoří (táboráky nejsou pravidelné, ale několikrát do roka jsou).
  Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.4.2018 10:30)
   Dobrý den,
   zakládání ohňů v Praze 2 není povoleno. Větší ohně - například na akce spojené s 30. dubnem, se musí předem nahlásit hasičům (Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy, tel.: 950 816 105). Vypalování trávy je zakázáno.

   Odbor životního prostředí
 • Otázka: posprejované domy -jaromírova ul. (Becková Terezie 6.4.2018 9:27)
  Byla již vybrána firma, která se bude zabývat protisprejerským programem?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 9.4.2018 10:29)
   Dobrý den,

   ve výběrovém řízení k veřejné zakázce s názvem „Ochrana majetku na území městské části Praha 2 proti poškození sprejovými nástřiky – graffity“  byla vybrána jako nejvhodnější nabídka společnosti Komwag, podnik čistoty a údržby města, a. s., s touto společností bude tento týden uzavřena rámcová smlouva.


   Odbor majetku a investic
 • Otázka: Přípustnost stavebních úprav (Petr Osička 3.4.2018 11:25)
  Dobré dopoledne, rád bych se zeptal, jaká je přípustnost úprav parteru domů v KÚ Nusle Praha 2. Na ulici Oldřichova 23 došlo k zazdění části dveří a k výměně otvorových prvků za plast. Je to přípustné? Odpovídá toto řešení požadavkům památkové péče? Prosím o předání příslušnému úřadu. Děkuji.
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 4.4.2018 14:05)

   Dobrý den,

   dle § 103 stavebního zákona odst.1 písm. c) zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu, ve znění pozdějších předpisů, nevyžadují stavební povolení ani ohlášení udržovací práce, pokud se jimi nezasahuje do nosných konstrukcí stavby, nemění se vzhled stavby ani způsob užívání stavby, nevyžadují posouzení vlivů na životní prostředí a jejich provedení nemůže negativně ovlivnit zdraví osob, požární bezpečnost, stabilitu, vzhled stavby, životní prostředí nebo bezpečnost při užívání a nejde o udržovací práce na stavbě, která je kulturní památkou.

   O změnu vzhledu z hlediska stavebního zákona se jedná pouze v případě, že by provedenými úpravami byly změněny rozměry otvorů nikoliv pouhým použitím plastových rámů výplní.

   Stavebník je však povinen v souladu se zákonem č. 20/1987 Sb., o státní památkové péči, v platném znění, si před prováděním výše uvedených udržovacích prací v památkově chráněném území vyžádat závazné stanovisko Odboru památkové péče Magistrátu hl. m. Prahy.

    

   S pozdravem 

   Irena Vychopeňová,

   OV ÚMČ Praha 2

 • Otázka: Vandalství v Oldřichově ulici (Petr Osička 6.2.2018 15:28)
  Dobrý den,

  v posledních týdnech již poněkolikáté řádili v Oldřichově ulici sprejeři. Např. jen čarou je poškozena celá řada domů a výloh.

  Neplánuje P2 ve spolupráci s MP HMP zvýšený dohled nebo instalaci bezpečnostních kamer? Evidentně se jedná o nový fenomén, protože za poslední rok k tak intenzivnímu vandalismu nedocházelo.

  Majitelé nemovitostí jsou zcela bezbranní.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 8.2.2018 7:55)

   Dobrý den, pane Osičko,

   MČ Praha 2 si uvědomuje problém se sprejerstvím. Je nám známo, že je to převážně problém mládeže a proto se snažíme podporovat různé projekty, který tento fenomén dnešní doby řeší. Bohužel neznámý pachatel  kromě Vámi popsaných domů v ul. Oldřichova postříkal sprejem i naši informační kancelář městské části Praha 2 v ul. Jaromírova 23. Původně jsme mysleli, že se jedná o útok pouze na náš dům, než jste nám napsal.

   Za MČ Praha 2 jsme podali trestní oznámení na neznámého pachatele pro poškozování cizí věci na MO Nové Město. Bohužel zde jsme se dozvěděli, že nikdo z ul. Oldřichova tento problém s místním oddělením Policie ČR neřešil. I v tomto případě platí – kde není žalobce, tak není soudce. Policie ČR se o uvedeném problému tedy dozvěděla až od nás. Díky Vašemu upozornění z ul. Oldřichova, se podařilo zajistit záznamy ze zde umístěného městského kamerového systému. Z kamerového záznamu je patrno jednání pachatelů.

   Požádali jsme zároveň Městskou policii Praha 2 a Policii ČR, aby v uvedené oblasti zvýšili kontrolní činnost. Každopádně Vám moc děkujeme za upozornění, které snad povede k dopadení pachatelů a k jejich potrestání.

   S pozdravem příjemného dne

   Bc. ladislav Veselák
   vedoucí Oddělení krizového řízení a bezpečnosti

 • Otázka: Reklamní poutač v Zítkových sadech (Dan Richter 17.1.2018 0:28)
  Zajímalo by mě, kdo povolil umístit reklamní poutač v Zítkových sadech v Pražské památkové rezervaci?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 1.2.2018 15:23)

   Vážený pane Richtře,

   umístění reklamního poutače v Pražské památkové rezervaci, v Zítkových sadech, povolil v rámci závazného stanoviska Odbor památkové péče Magistrátu hl.  m. Prahy a Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy v rámci svého vyjádření.

   S pozdravem

   Petr Grametbauer

   vedoucí Odboru majetku a investic