OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány NEBUDOU. Taktéž NEBUDOU zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: rezidenční povolení na r. 2021 (Iva Mudrová 22.1.2021 12:56)
  Dobrý den, mám trvalé bydliště na Praze 2, ale momentálně využívám půjčený vůz od jiné soukromé osoby. Je možné, abych si na tento automobil vyřídila možnost rezidenčního stání a co je pro to potřeba ? Děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 22.1.2021 13:20)

   Dobrý den,

   na vůz vlastněný jinou fyzickou osobou nelze žádat o parkovací oprávnění (s jednou výjimkou níže).

   Mohla byste žádat o parkovací oprávnění pakliže:

   1) Vůz by vlastnila právnická osoba (s. r. o./a. s./fyzická osoba podnikající - vůz je veden na IČO), která má oprávnění k půjčování vozidel. Pak byste si sepsali výpůjční/nájemní smlouvu na vůz a mohla byste si zažádat o rezidentské parkovací oprávnění.

   2) Vůz by byl na leasing/úvěr na fyzickou osobu (vlastníkem zůstává leasingová/úvěrová společnost) a leasingová/úvěrová společnost by vydala souhlas s užíváním vozidla třetí osobou.

   3) Vlastníkem vozu by byl Váš manžel.

   Pakliže se Vás týkají body 1-3, obraťte se na výdejnu parkovacích oprávnění, kde probereme podrobně, jaké doklady bude třeba předložit. Můžete se dostavit osobně, kontaktovat e-mailem zps@praha2.cz či tel. 236 044 266, 236 044 371.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: přeplněné kontejnery (Novotný 8.1.2021 17:09)
  Dobrý den,
  mohli byste zaurgovat firmu, která vyprazdňuje podzemní kontejnery na tříděný odpad, aby jezdila častěji? Kontejnery naproti domu Lublaňská 9 jsou neustále přeplněné, odpad se válí všude okolo - zejména plasty a papír. Je logické, že v době koronaviru je velké množství lidí doma a odpadu je více. Svozové firmě je to ale zřejmě jedno.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 11.1.2021 13:25)

   Vážený pane Novotný,

   na toto téma se snažíme vzdělávat občany, protože ve většině případů kontejnery nejsou přeplněné, ale špatně se do nich odpad vkládá (http://www.praha2.cz/Kam-s-nim-Ano-rec-je-o-odpadu-2.html). Doufáme, že občané budou velikost odpadu přizpůsobovat velikostem vhozových otvorů a odpad vkládat tak, aby zapadl do kontejneru. Svoz odpadu nelegálně umisťovaného okolo kontejnerů - černé skládky - odváží svozová společnost dvakrát denně. Stanoviště při běžných kontrolách monitorují pracovníci odboru životního prostředí.
   Tématu se budou věnovat i Noviny Prahy 2.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Zastavení na 3 min v modré zóně (Dana Denemarková 7.1.2021 14:47)
  Dobrý den,
  dnes jsem zastavila v souladu se zákonem č. 361/2000 Sb. o silničním provozu na modré zóně na dobu nepřekračující 3 minuty. Zrovna však projíždělo kolem auto s kamerami a nyní se bojím, že dostanu pokutu, přestože jsem zastavila jen na takto krátkou dobu. Jakým způsobem je ošetřeno, aby nebyli řidiči v takovém případě pokutováni, resp. jak budu moci případně prokázat, že jsem zde skutečně zastavila na 3 minuty a nezaparkovala zde auto na delší dobu? Děkuji za odpověď, Denemarková
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.1.2021 15:42)

   Dobrý den,

   skenovací vozidlo jede 2x stejnou trasu v rozestupu několika minut právě proto, aby se vyloučily případy zastavení za účelem vystoupení/nastoupení apod.

   Potřebujete-li více informací, obraťte se, prosím, přímo na Technickou správu komunikací, a. s., (správce zón placeného stání) https://www.parkujvklidu.cz/cs/kontakt/, či případně Eltodo, a. s., která zajišťuje provoz vozidel https://www.eltodo.cz/kontakty/.

    

   S pozdravem

    

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Privatizace 2020 (Viktorie K. 31.12.2020 8:44)
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to nyní s privatizací bytů, popř.: kam bych mohla zavolat či napsat, abych se dozvěděla více. Četla jsem něco o tom, že se bude rušit, ale nikde jsem neviděla žádné oficiální zprávy. Dále bych se chtěla zeptat, kde bych mohla najít aktuální podmínky pro privatizaci atd.
  Předem děkuji za odpověď.
  S pozdravem
  Viktorie K.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.1.2021 15:19)

   Dobrý den,

   privatizace byla ukončena během roku 2020, kdy dobíhal poslední prodej bytových jednotek ve vlastnictví hl. m. Prahy, svěřených městské části Praha 2. Jelikož městská část Praha 2 neplánuje další vlnu privatizace, byla veškerá pravidla a seznamy bytových domu určených k privatizaci stažená z webových stránek městské části Praha 2. Na našich stránkách lze najít pouze postupy k veřejné aukci volných bytových jednotek, jelikož městská část Praha 2 má v plánu ještě tuto aukci uskutečnit.

   Děkuji za pochopení.

   S pozdravem

   Ing. Petra Vágnerová
   odbor majetku a investic

 • Otázka: home office (František Moravec 6.1.2021 10:02)
  Dobrý den, kolik zaměstnanců Úřadu městské části (ve vztahu k celkovému počtu) v současné epidemické situaci PES 5 pracuje na home office?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 6.1.2021 11:37)

   Dobrý den,

   k dnešnímu dni máme uzavřenou dohodu o práci z domova se 7 zaměstnanci, tj. 3 % z celkového počtu zaměstnanců.

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Parkování na chodníku v Bělehradské (Ksenia 5.1.2021 21:37)
  Dobrý den,
  v poslední době (cca půlrok) na chodníku u Bělehradské 41a neustále parkuje několik vozidel, V denní době tuto plochu rozšířeného chodníku využívají rozvozové potravinové služby, což nevadí, jelikož ty parkují opravdu jenom krátce. Avšak parkují tam i další vozidla, jejichž majitele se tak zřejmě vyhýbají poplatkům za modrou zónu. Neparkují jenom u výjezdových vrat, ale i dále na chodníku, kde mají jakési "oblíbené" místo. Tak z chodníku se pomalu stává veřejné neplacené parkoviště, jehož využívá kdy kdo. Dnes večer mě a mého psa na vodítku dokonce málem zajel řidič, jenž tam zřejmě chtěl zaparkovat a chodci jsou mu překážkou. Dále každý den kolem 11:00 na chodník vjíždí vozidlo úklidové služby, jež vyváži odpadky z koše u schodů (naproti Bille v Bělehradské), pokud tato služba provádí i další práce parkuje též u schodu. Je to docela nepříjemné venčit psa, když za tebou jede větší auto, které na chodníku nečekáš a nemá tam co dělat (nejde o auto, jež čistí chodník). Chápu, že se městská část nezabývá špatným parkováním, ale se chci zeptat, zda by bylo možné nainstalovat nějaké sloupky, jež by bránily neukázněným řidičům k parkování, ale mohl by tam projet kočárek, invalidní vozík nebo čisticí vůz? Přikládám foto, jak to tam běžně vypadá (stává se, že aut je tam tolik, že maminka s kočárem tam ani neprojde a tak musí obcházet přes vozovku). Předem děkuji za vyjádření.

     
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 6.1.2021 9:28)
   Dobrý den,

   Váš podnět jsme předali městské policii a požádali jsme o zvýšenou kontrolu tohoto prostoru.

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: rezidenční karta na auto na rok 2021 (Marie Šímová 16.12.2020 10:35)
  Prosím o zprávu, kdy, nebo jakým způsobem mohu zaplatit rezidenční kartu na další rok. Chtěla jsem se objednat na určitou hodinu, což přes net nefunguje. Event. prosím uvedení aktuálních návštěvních hodin pro veřejnost. Děkuji, zdravím, Marie Šímová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 16.12.2020 12:00)

   Dobrý den,

   parkovací oprávnění lze zaplatit již tři měsíce před koncem platnosti.

   Máte možnost zažádat si online přes svůj účet, pakliže ho máte (přihlášení na https://osu.zpspraha.cz/login ). Nemáte-li, zavolejte si na linku 388 901 185 Po-Pá 9-15, a účet Vám zařídí. Viz http://praha2.cz/ZONY-PLACENEHO-STANI-MC-PRAHA-2.html kde, mimo jiné, je i aktuální otevírací doba  výdejny parkovacích oprávnění. V tu dobu můžete přijít osobně na Úřad bez objednání, tj. pondělí 8-12:45 a středa 8-17:15. Sledujte ale aktuality na webu www.praha2.cz, doba se může změnit v závislosti na vládních opatřeních.

   Případně je možnost objednat se na úterý či čtvrtek (je-li tam ještě místo) - https://v3.kadlecelektro.cz/obj/index.php?id=118

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Hluční popeláři před 6:00 ráno (Strahinja Mladenovic 10.12.2020 22:46)
  Dobrý den,

  bydlime v Jaromirove ulici, ktera je i tak velice hlucna ulice kvuli tramvajove doprave po 24h. Ale jeste nas trapi i Hluční popeláři o kterych se uz psalo i v mediich. Pry ze od MÚ P2 maji povoleno odvazet odpad i pred 06:00 ranni. Poradite nam prosim jak s tim bojovot, kdyz uz musime poslouchat tramvaje cely den a noc, tak aspon nemusi odvazet odpad v 05:30 a i kdyz musi, tak nemuseji hazet popelnicami. Pockam na vasi odpoved a pokud nebude nejak uspokojuci, tak se obavam ze budeme muset rano volat policii za ruseni nocniho klidu.

  Dekuji,
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.12.2020 7:50)

   Dobrý den, k Vaší otázce přikládáme vyjádření zástupce Komwagu:


   Na Jaromírce máme skutečně výjimku a možnost nejdřívějšího svozu popelářským vozem je kvůli blokování dopravy přes den posunuta na pátou hodinu ranní. Tuto výjimku nám pro pořádek neuděluje MÚ P2, ale MHMP.

   Pokud má bytový dům zanášku, naši pracovníci (stejně jako všech ostatních svozových společností) se v domech pohybují ještě dříve, aby nádoby ke svozu připravili. Vycházíme z měření hluku které prokazuje, že vynáška sama o sobě nadměrný hluk nezpůsobuje. Toto měření je obecné, je samozřejmě možné, že v jednotlivých případech se pracovníci z různých příčin chovají hlučněji – v tomto případě je asi možné situaci řešit přes policii – jaký by byl výsledek, nevím…

   Tomáš Kuklík

   vedoucí divize odpadu

 • Otázka: Parkování řemeslníků (Martina Miklovičová 7.12.2020 20:48)
  Dobrý den, plánujeme v bytě rekonstrukci, jak v tuto dobu mohou u domu parkovat řemeslníci, počítám po cca 10 dnů. Lze využít nějaké výhodné jednorázové parkovné
  Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 8.12.2020 10:57)

   Dobrý den,

   řemeslníci si mohou zažádat o parkovací oprávnění abonentské, musí mít vlastní IČO, ať už se jedná o s.r.o. nebo fyzickou osobu podnikající.

   Předkládají smlouvu o dílo nebo objednávku potvrzenou oběma stranami. Je nutné, aby bylo uvedeno, kde se bude pracovat (adresa na Praze 2) a kdy (od kdy do kdy).

   Dále předloží technický průkaz od vozu, že jsou vlastníci daného vozu. Měli by předložit velký technický průkaz, ze kterého bude zřejmé, že je vozidlo psáno na dané IČO.

   Kratší parkovací oprávnění se dá zařídit na týden za 250 Kč (možno vzít víc týdnů za sebou), či na 1 měsíc za 900 Kč.

   Podrobnosti přímo Vašeho případu s námi můžete prodiskutovat na zps@praha2.cz nebo na tel. číslech výdejny parkovacích oprávnění 236 044 266, 236 044 371.

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Noční klid a víkendové práce Václavská ukice (Kateřina 2.12.2020 21:37)
  Dobrý den,

  obracím se na Vás s prosbou ohledně dodržování nočního klidu a víkendových prací ve Václavské ulici. Jak jistě víte, probíhá tu výstavba bezbariéroveho přístupu do metra. Bohužel několikrát do týdne zde velmi hlučné práce probíhají po 22h a častokrát se hluk z flexi aj. ozývají např. kolem 1,2,3h ráno. Firma dostala na dodržování nočního klidu, víkendové práce v souvislosti se stavbou v této lokalitě nějakou výjimku?

  Dale si myslím, že například práce typu rozbijeni zbijeckou kamení v kontejneru, by se mohlo klidně provádět mimo takhle obydlenou oblast.

  Máme doma kojence, muž stává na směny.. V tomto období žít zde není vůbec příjemné.

  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 4.12.2020 12:49)

   Vážená paní,

   na základě Vašeho podnětu týkajícího se prací na bezbariérovém přístupu do metra jsme požádali o vyjádření generálního dodavatele stavby společnosti „HOCHTIEF- ENERGIE – „výtah KN“ s žádostí o dodržování nočního klidu.

   Stavební práce ve Václavské ulici spojené se stavbou „Bezbariérové zpřístupnění stanice metra Karlovo náměstí“ se dle informace poskytnuté stavebníkem aktuálně provádí v nepřetržitém provozu nejen v úrovni staničních tunelů stanice metra Karlovo náměstí, ale i v podzemí  na úrovni přestupní chodby v  souladu s platným stavebním povolením a s co největším důrazem na eliminaci ovlivnění okolního obyvatelstva hlukem ze stavební činností. Hlavní stavební práce jsou prováděny pouze v době od 7°° do 21°°hodin. Mezi  21. a 7. hodinou  jsou prováděny pouze pomocné a montážní  činnosti, které hlukově neovlivňují uliční úroveň Václavské ulice a přilehlé okolí a  jsou v souladu s podmínkou č.8 příslušného stavebního povolení a vyjádřením hygienické stanice hl. m. Prahy ze dne 27. 7. 2016. Zároveň s tím stavba informuje, že stavební činnosti na vybudování hlavní nosné konstrukce přestupní chodby realizované v nepřetržitém provozu budou dokončeny dle aktuálního harmonogramu nejpozději do 31. 12. 2020. Na přelomu roku bude uzavřena těžní šachta umístěná v záboru stavby v ulici Václavská, a tím nebude docházet k žádnému ovlivnění Václavské ulice stavebními pracemi v podzemí. Dovoluji si Vám poskytnout kontakt na pana Kozubíka (mobil 602 513 703), hlavního stavbyvedoucího, a dále na pana Matějku (mobil 602 586 456), vedoucího projektu, kteří Vám mohou případně sdělit kvalifikované informace ohledně postupu prací na stavbě. Další kontakty jsou uvedeny na informační ceduli stavby ve Václavské pasáži.

   Vážená paní, předpokládám, že na základě projednání Vašeho podnětu se situace v nočních hodinách uklidní. V případě, že by opětovně docházelo k rušení nočního klidu, volejte l. 156 městskou policii.

   S pozdravem

   Vlastimil Kolář

   vedoucí oddělení stížností

   odbor Kancelář tajemníka 

Zveřejněno: 12.04.2010 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout