OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Parkování pro nájemníky (Martina Donátová 18.1.2017 11:45)
  Dobrý den,
  existuje nějaká varianta, jak nájemník bytu a majitel auta může na Praze 2 parkovat? V metodice nejsou nájemníci zmíněni, tzn. že se parkování pro ně v zásadě neřeší?
  Děkuji za odpověď.
  Pěkný den.
  Donátová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 18.1.2017 12:29)

   Dobrý den,
   rezidentní a abonentní parkovací oprávnění mohou získat pouze osoby vymezené v ustanovení zákona č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích. Mezi tyto osoby obyvatelé pouze s nájemní smlouvou (bez trvalého pobytu) nepatří. Má-li ovšem člověk, který bydlí v městské části se ZPS, platnou nájemní smlouvu, má v souladu se zákonem o evidenci obyvatel právo zřídit si v tomto místě trvalý pobyt.

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Dotaz na privatizaci bytového fondu (Eckert 11.1.2017 13:00)
  Dobrý den,
  měl bych dotaz,na kdy je plánována privatizace bytových jednotek v domě Lublaňská 801/67.
  Děkuji
  Eckert
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 16.1.2017 15:05)

   Vážený pane Eckerte,

   v prodeji bytového fondu bude možno pokračovat poté, co obdržíme příslušná vyjádření a posouzení k poskytovaným slevám z kupní ceny bytových jednotek. Co se týká časového harmonogramu, mělo by k dalšímu schvalování prodejů dojít ideálně v první polovině tohoto roku, a to s ohledem na termíny zasedání zastupitelstva.

   Termín u jednotlivých domů a harmonogram stanovuje administrátor prodeje, firma Murom. Proto se o konkrétní informace prosím informujte v jejich klientském centru Bytydomy2 v Římské ul. 24. Doporučuji obrátit se na ně nejdříve koncem ledna.

    

   Michaela Mazancová

   Zástupkyně starostky
   pro bytovou politiku a prodej majetku

 • Otázka: Nepovolený zábor chodníků Podskalská a Ladova (Občan 13.1.2017 8:35)
  Dobrý den,
  v ulici Podskalská a Ladova je od včerejšího dne zábor chodníků. Není uveden zde na stránkách a tak by se mělo jednat o nepovolený zábor. Jedná se o pytle asi s pískem a blokují chodníky v celé jejich šířce. Řeší to již úřad? Kdy bude možné opět chodit po těchto chodnících?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.1.2017 8:36)
   Dobrý den,
   zábor povolen je, a to od 12. ledna do 14. ledna včetně. Je řádně vyvěšen zde http://praha2.cz/Povolene-zabory-verejneho-prostranstvi. Jednou z podmínek povolení záboru je zachování průchodu pro pěší. Pokud tomu tak není, obraťte se, prosím na Odbor dopravy a územního rozvoje, oddělení dopravy.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: zápis do MŠ (Petříková 8.1.2017 20:19)
  Dobrý den,
  ráda bych znala termín zápisu do MŠ pro rok 2017/18. Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 9.1.2017 15:08)
   Vážená paní Petříková,

   přesné datum zápisu do MŠ zveřejníme ke konci ledna a zápis bude v květnu.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: privatizace Fričova 8/1350 (Rudolf Dočekal 8.1.2017 18:51)
  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat, jestli se uvažuje v nejbližší době o privatizaci tohoto domu? V domě žijí nájemníci téměř ty stejný, již více jak 20 let. Děkuji za odpověď.
 • Otázka: Dotaz (nájemníci domu 257/6 19.12.2016 19:44)
  Dobrý den máme dotaz jak dlouho budete řešit v Myslíkově ulici privatizaci domu 6/257 V roce 2012 jste chodili po bytech a slibovali za účelem zdraženého nájemného slušné bydlení a rekonstrukci bytů, potom jste uvedli, že rekonstrukce zaniká a byty budou do roku 2014 privatizovány a každý si bude muset byt v osobním vlastnictví na své náklady zrenovovat. Přichází rok 2017 privatizace v nedohlednu a druhým rokem řešíte dle vašeho harmonogramu vstup na dvorek kde se nachází popelnice. Budeme se těšit brzké odpovědi.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 20.12.2016 10:09)

   Dobrý den,
   odložení prodeje Vašeho domu nastalo z důvodu nutnosti stavebně-technicky řešit fakt, že vchod do Vašeho domu a také odvoz domovního odpadu je přes vchod vedlejšího domu soukormch vlastníků. V současné době se podařilo dořešit a dohodnout možnost průchodu do domu vedlejším objektem, v řešení, které není jednoduché, je ale otázka odvozu odpadu vedlejším domem, na kterém nedošlo k dohodě s vlastníky objektu a prozatím s  ním nesouhlasí. Tato problematika spadá do oblasti majetku, pro bližší informace o aktuálním stavu se prosím obraťte na Bc. Skalickou z Odboru majetku a investic. Záležitost není v mé kompetenci, nicméně jsem se snažila podat dostupné informace, které mám k dispozici.

   S pozdravem
   M. Mazancová

   Zástupkyně starostky pro oblast bytové politiky a prodeje majetku
 • Otázka: rezidentní parkovací karta pro ne vlastnika auta (Daria 8.12.2016 13:40)
  Dobry den,

  Mam trvaly pobyt na Praze 2 a z Ruska prijede mi auto, jehoz vlastnikem je moje matka (Ona tady nebydli a nebude). Chtela jsem se zeptat, jestli muzu mit narok na rezidentní parkovací kartu, pripadne po předložení plné moci? Co to musi byt za dokument, a pokud bude matkou podepsan v Rusku a ja ho tady u notare prelozim do cestiny, budu mit narok? Auto tady budu pouzivat pouze ja


  Dekuji predem
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.12.2016 11:23)

   Dobrý den,

   K získání nároku na parkovací kartu je nutno splnit tyto podmínky (v souladu s platnými právními předpisy):

   1) žadatel - fyzická osoba musí mít místo trvalého pobytu v Zóně placeného stání v dané oblasti (dále jen ZPS)

   2) žadatel musí mít právní vztah k vozidlu, pro které je karta vystavována, vyplývající z ustanovení § 23, písm. c) zákona č.13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů, to znamená:

     a) žadatel je vlastníkem vozidla ve smyslu zákona č.56/2001 Sb., o  podmínkách provozu na pozemních komunikacích ve znění pozdějších předpisů,

     b) žadatel užívá vozidlo na základě leasingové smlouvy,

     c) žadatel si pořídil vozidlo na úvěr, který splácí,

     d) žadatel má vozidlo dlouhodobě (nejméně na dobu platnosti vystavené parkovací karty) zapůjčeno z půjčovny automobilů,

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru
   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Opakovaná platba parkovného (Tomáš Moravec 11.12.2016 19:48)
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, zda-li existuje nějaká šance pro budoucnost, že by se parkovné platilo třeba přes on-line aplikaci nebo přes webový portál městské části?
  Trochu mně dělá problém uvěřit, že je dnes možné na tento úkon čekat až 1,5 hodiny a dojít k závěru, že na jednoho rezidenta je potřeba 15 minut času. Děkuji Moravec.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.12.2016 11:03)

   Dobrý den,

   je to způsobené tím, že se přešlo na jinou aplikaci, ale výdej parkovacích karet zůstává po staru a nepodařilo se úplně migrovat data do této nové aplikace. To, co popisujete, bude možné od 1. 10. 2017. Podrobněji na stránkách www.parkujvklidu.cz. Městská část Praha 2 není správcem a ani provozovatelem ZPS, tudíž ani správcem výše uvedené aplikace.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru
   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Vysadba stromu v Korunni ulici (Jiri Pocarovsky 5.12.2016 8:20)
  Dobry den,
  Velmi dekuji za obnovenou vysadbu stromu v Korunni ulici,ktera se prave provadi. Chtel bych pozadat take o obnoveni stromu na adrese Korunni 40, ktery byl vasimi pracovniky preskocenen a na tomto miste zustala jen prazdna plocha.
  Uvazujete o vysadbe take v dolni casti Korunni (u gymnazia).
  Dekuji, s pozdravem
  Jiri Pocarovsky
  • Odpověď: (Veronika Trčová (Admin_P2) 8.12.2016 10:45)

   Vážený pane Pocarovský,

    

   v Korunní ulici došlo minulý týden k dosadbě všech volných stromových rabátek, u kterých to bylo možné. Co se týče prázdného rabátka před domem čp. 40, tam se bohužel žádný nový strom vysazovat nebude, naopak dojde k jeho zaslepení. Hlavním důvodem je, že strom, který zde v minulosti rostl, byl v kolizi s vedením plynu a ještě se v  jeho těsné blízkosti nacházelo vstupní revizní plynařské zařízení. Není zde tedy možné ani nový strom vysadit, neboť by byl v ochranném pásu sítí. Dalším důvodem je, že i když tu v minulosti strom vysazený byl, došlo na místě v průběhu posledních pěti letech třikrát k jeho vyvrácení při dopravních nehodách. Z těchto výše uvedených důvodů se správce uličního stromořadí, kterým jsou Lesy hlavního města Prahy rozhodl, že bude rabátko zrušeno.

   V dolní části Korunní ulice u gymnázia je situace se sítěmi ještě horší. Tato část je velmi hustě zasíťovaná, že by bylo možné pouze za velmi vysoké finanční náklady  tuto část koncepčně přeřešit a sítě přeložit. V předešlém projektu navrhovaných výsadeb se zde počítalo s výsadbou tří nových stromů na rozšířených nárožích, ale tento projekt nebylo možné uskutečnit právě z důvodů sítí.

   Odbor životního prostředí

 • Otázka: zábor? (František Moravec 29.11.2016 11:06)
  Dobrý den, už několik dní se vyměňují okna v domě Bělehradská 26. Na webu městské části jsem nenašel povolený zábor před tímto domem, přestože tam je "zabráno". Je to přímo na zastávce Nuselské schody směr centrum.
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 29.11.2016 11:31)

   Dobrý den,

   děkujeme za upozornění bude provedeno místní šetření. Byl zde povolený zábor odborem dopravních agend MHMP, ale ten již skončil.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru
   dopravy a územního rozvoje 

Zveřejněno: 12.04.2010 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout