OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Taktéž nebudou zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: pokuta (Petr Jungbauer 17.6.2019 20:52)
  Dobrý den, dnes (17.6.2019) přišla mojí matce pokuta za parkování na modré čáře ze dne 19.2.2019 ... můžete mi vysvětlit, proč trvá 4 měsíce!?! než se výmn podaří poslat dopis s žádostí o zaplacení pokuty? Myslel jsem si, že jsme ve 21. století...
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 18.6.2019 10:50)

   Dobrý den,

   samotná oznámení přestupků se dostávají na odbor správních agend s několikaměsíčním zpožděním, které Úřad městské části Praha 2 nemůže nijak ovlivnit - procesně začíná tato cesta mimo náš úřad. Pro Vaši informaci - např. v oznámeních, která jsme obdrželi v květnu tohoto roku, bylo nejvíce oznámení přestupků právě za únor. V souhrnu jde o tisíce položek. Další čas si žádá jejich zpracování, které žádný software negeneruje.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Parkování, Karlovo náměstí (Jan Novák 14.6.2019 16:14)
  Dobrý den,

  chtěl jsem se zeptat, jakým způsobem je definováno “vozidlo svatby”? A na základě jakého rozhodnutí byla značka povolující stání “vozidel svatby” umístěna na Karlově náměstí za Městským soudem?

  Děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 17.6.2019 13:42)

   Dobrý den, pane Nováku,

   ke stanovení místní úpravy provozu před Novoměstskou radnicí došlo již v roce 2009. Povolení je pro vozidla svatby, a to pouze ve vymezené dny a v čase na parkovací oprávnění, které je k vyřízení na Odboru matrik ÚMČ Praha 2.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Sady svatopluka čecha ( Nevyspalý 15.6.2019 18:18)
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat zdali bude nějak MČ Praha 2 řešit neutěšený stav v Sadech svatopluka čecha. Prostranství kolem fontány se v poslední době stalo party zónou, schází se tam mladí lidé a cizinci kteří jsou ubytovaní v okolních airbnb. Bohužel se neděje, že by se tito lidé po 22. hodině chovali tišeji. Naopak se jejich hlasitost v průběhu večera zvyšuje a tak jsme často probuzeni v noci opileckým křikem. Také často dochází k hudební produkci z přenosných hudebních zařízení. Myslím že je řada těchto lidí posilněna psychotropníma látkama, jak si jinak vysvětlit jejich výdrž, kdy např dnes vydrželi pařit pod našimi okny do desíti dopoledne do rána. Při příjezdu hlídky policie dojde k jejich utišení ale za chvíli se zase nedá spát. Park pak vypadá tak jak vypadá. Rozbité sklo, zvratky, exkrementy. Prosím o okamžité řešení tohoto problému. V posledních letech nám neustále rostou nájmy, silně se zvýšila dopravní zátěž a hluk z toho vyplývající a nyní se tady nedá už ani vyspat. Prosím řešte naše problémy, brzo již to tady nevydržíme a také se odstěhujeme a uvolníme místo dalšímu AirBnb.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 17.6.2019 9:11)

   Dobrý den,

   děkujeme Vám za podnět týkající se rušení nočního klidu v prostoru sady Svatopluka Čech. Váš podnět bude projednán na pravidelném setkání s ředitelem městské policie a ředitelem Policie ČR. Městskou policii požádáme, aby v rámci pochůzkové činnosti zde v této oblasti zvýšili v rámci personálních možností svou hlídkovou činnost a operativně zakročili v případě nahlášení rušení nočního klidu nebo veřejného pořádku. Vzhledem k tomu, že dohled nad rušením nočního klidu má v kompetenci výše zmíněná městská policie a policie ČR, bude-li v budoucnu opětovně docházet k rušení nočního klidu, volejte, byť i opakovaně, l. 156 nebo 158. V případě jakékoliv nejasnosti nebo dotazu se můžete na mne kdykoliv obrátit, a to jak telefonicky nebo osobně po předchozí telefonické domluvě.

   S pozdravem

   Vlastimil Kolář

   vedoucí oddělení stížností

   odbor Kancelář tajemníka

 • Otázka: zaplatit parkovani na dalsi mesice jako rezident (Zavodska 13.6.2019 20:10)
  Dobry den, mam zaplacene parkovani jako rezident do kvetna,a jelikoz jsem byla mimo Prahu tak jsem si nestihla zaplatit za dalsi mesice.Da se parkovani taky zaplatit online? Kdyz prijedu v nedeli a teprve v pondeli si muzu zaplatit na dalsi mesice , musim se obavat , ze mi auto odtahnou ? Dekuji za odpoved
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 17.6.2019 7:56)

   Dobrý den, paní Zavodská,

   nejjednodušší bude, když po příjezdu v neděli zaparkujete ve fialové zóně, kde je většinou přes víkend až do pondělního rána 8:00 hodin parkování zdarma - zkontrolujte si na dodatkové tabulce značky, že tomu tak je i v úseku, kde zaparkujete. Naše výdejna parkovacích oprávnění je otevřena v pondělí od 8:00 hodin. Přineste si občanský průkaz a technický průkaz k vozidlu.

   Online jde rezidentské parkovací oprávnění prodloužit přes osobní stránky uživatele, ale to pouze včas před vypršením platnosti parkovacího oprávnění.

   S pozdravem

   Josef Tesař

 • Otázka: dotaz na zaměstnání (Iva Rainerová 13.6.2019 8:30)
  Dobrý den, jsem OZP a mám zájem učit na některé ZŠ, nejlépe na 1.stupni, na Praze 2. Jsem absolventka FF UK, obor andragogika, ale většinu profesního života jsem pracovala v psychoterapii.
  profil.doc  
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.6.2019 8:43)

   Vážená paní Rainerová,

   prosím kontaktujte mě na petra.hainzova@praha2.cz a zašlete mi své CV. Rozešlu Váš životopis na námi zřizované základní školy.

   Hezký den,

   Petra Hainzová

 • Otázka: Basketbalové hřiště Folimanka (Jaroslav Kratochvíla 9.6.2019 23:54)
  Dobrý den, poslední dobou využíváme častěji hřiště na basketbal v parku Folimanka. Stromy v jeho okolí resp. větve však zasahují do prostředí koše a potřebovaly by zkrátit. Je možné se s tímto na někoho obrátit. Diky
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 10.6.2019 13:10)

   Vážený pane Kratochvíle,

   jsme velice potěšeni, že využíváte multifunkční hřiště v parku Folimanka a tímto Vám děkujeme za podnět. Záležitost jsme předali správci parku, společnosti Komwag, podnik čistoty a údržby města, a. s., k ošetření vzrostlých stromů tak, aby nepřekážely při hře nad basketbalovým košem.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí, oddělení správy zeleně

 • Otázka: předávání čipů od zadního traktu domu Ječná 29 (Anett 5.6.2019 19:48)

  dnes byl manžel vyzvednout čipy od domu Ječná 29,v počtu tří kusů , bylo rezolutně sděleno nemáte nárok, je zde hlášený syn ,za účelem návštěvy rodičů a
  vyzvednutí pošty,/adresu má Ječná 29) výměnou pracovnice, okamžitě nastala změna a nedůvodná. Samozřejmě její informace k čipu byli a jsou zavádějící, čip je pouze dle zaměstnankyně pro vstup jen do dvora za účelem vynesení smetí jinak přísný zákaz do a z branky ven to je nařízení a já se táži, kde jste vzali tak fundovanou pracovnici, neznalou věcí a šíření poplašných zpráv občanům domů. Nebyli jsme sami, poté večer zavolala 17.49 s tím, že omlouvá, sice nestačila říci proč, na můj dotaz, že si přijdu pro čip pro syna, rezolutně odmítla se slovy ne," nemám nárok!,opět se táži,kdo a proč tuto pro mne nepochopitelnou záležitost zakázal ,jaký je důvod a kým bylo toto nařízení schváleno s pozdravem Anett Lukášková
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 6.6.2019 15:01)

   Vážená paní Lukášková,

   žádné takové nařízení vydáno nebylo, ani MČ P2 ani SNP2, jak jsem Vás již informovala telefonicky, patrně se jednalo o nedorozumění s techničkou, což nás upřímně mrzí. Všichni nájemci obdrží takový počet čipů, jaký je počet osob vedený na služby, standardně se tak postupuje při všech výměnách čipů, nebo pořízení nových čipů. Tyto čipy jsou zdarma. Váš syn není v bytě evidován pro počet osob vedený na služby, proto se s čipem pro něj nepočítalo. Čip správní firma objedná a můžete si jej u ní zakoupit.

   S pozdravem

   Dagmar Skalická, odbor majetku a investic

 • Otázka: Kašna park Folimanka (Sandra 5.6.2019 16:18)
  Dobrý den,
  ráda bych věděla, kdy bude opravená kaskádovitá fontána v parku Folimanka, a zda bude po letech nefunkčnisti obnoven její provoz.
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 6.6.2019 11:42)

   Dobrý den,

   rekonstrukce malé kaskády v parku Folimanka započala v polovině května 2019 a dokončena by měla být cca v polovině srpna 2019. Po rekonstrukci bude kaskáda plně funkční včetně zpětně nainstalovaných bronzového sousoší. Realizaci stavby provádí společnost AG real, s. r. o., autorem projektové dokumentace je společnost D plus, a. s., ing. Libor Stamenovsky.

   Odbor majetku a investic

 • Otázka: Zákaz zastavení v Manesově ulici (Tomáš Jakl 31.5.2019 1:53)
  Dobrý den,
  chci se zeptat: kdy a kde byly v dubnu 2019 v Mánesově ulici rozmístěny značky B28 Zákaz zastavení? Děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 31.5.2019 8:14)

   Dobrý den,

   svůj dotaz prosím směřujte na Odbor pozemních komunikací a drah MHMP, který vydával na toto dopravní značení stanovení přechodné úpravy na pozemních komunikací (http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/odbory/index.html?divisionId=718).

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Parkování víkend nebo všední den 24 hod (Karin Braham 28.5.2019 16:32)
  Dobrý den, mám dotaz ohledně parkování ve Václavské ulici či okolní ulice. Dá se zde ve všední den za poplatek z automatu parkovat 24 hod? Dále vím, že automat na parkování má provozní dobu od po do pá O8- 20 hod, mám z toho rozumět tomu, že od těchto hodin od pátku od 20 hod do pondělí ráno do 08 hod je parkování zdarma i pro nerezidenty? Tudíž zde může parkovat zdarma kdokoliv a v jak označené zoně? Zkrátka bych ráda věděla možnost parkování např pro mou návštěvu, která se u mě zdrží třeba tři dny ve všední den? A i prosím napište, jak to je tedy s parkováním o víkendu zdarma či ne? Předem děkuji. S pozdravem. Karin B
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 29.5.2019 11:32)

   Dobrý den,

   Václavská plus okolí tzv. fialové zóny za poplatek Po–Pá 8:00–20:00 hod. od 20:00 hod do 8:00 hod je každý všední den zdarma a pátek od 20:00 do pondělí 08:00 hod. zdarma.

   Parkování pro návštěvníky ve všední den se dá max. 24 h, a to jen po platbě v parkovacím automatu nebo prostřednictvím webové aplikace Virtuální hodiny (mpla.cz/praha)

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje 

Zveřejněno: 12.04.2010 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout