OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány NEBUDOU. Taktéž NEBUDOU zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Koloběžky a skútry (Emilie Gajdůšková 22.9.2020 19:59)
  Ještě by mě zajímalo, jak je posuzováno "odklizení" (ne poničení!)těchto prostředků z hlediska policie, pokud neúsporně a bezohledně parkují (jeden skútr dokáže zabrat dvě místa), ony totiž při jakékoliv manipulaci spustí hlasitý alarm.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 23.9.2020 8:05)

   Dobrý den,

   to je otázka pro Městskou policii (podléhá Magistrátu hl. m. Prahy) a Policii ČR. Městská část Praha 2 není zřizovatelem ani jedné z policií a tudíž ani jednu z policií neřídí.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: sdílené dopravní prostředky (Emilie Gajdůšková 22.9.2020 12:07)
  Na rohu Riegrových sadů, Vozová-Chopinova soustavně parkují sdílené koloběžky, a skútry, a to tak "šikovně", že i jeden skútr zabere dvě místa pro dospělá auta, měla jsem pocit, že s P2 nebyla uspěšná dohoda o možnosti parkovat, můžete s tím něco dělat? Zbytečně ubírají parkovací místa platícím (postačí ti, co neplatí a aparkují, těch je také dost a nikdo s tím nic nedělá!).
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 22.9.2020 12:49)

   Dobrý den,

   nemáme žádné kompetence k tomu, jak Vámi popisovanou situaci řešit. Máte pravdu, městská část Praha 2 byla dohodnutá s majiteli koloběžek, že v Praze 2 nebudou do doby, než splní námi požadované podmínky (které však nikdy nesplnili), a to i přesto, že hl. m. Praha s majiteli koloběžek podepsala memorandum o sdílených koloběžkách. Problém je v tom, že nesplňují technické požadavky na výbavu jízdních kol, potahových vozidel a ručních vozíků (dle ustanovení § 57 odst. 2 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích - zákon o silničním provozu -, ve znění pozdějších předpisů), jízdním kolem se z hlediska provozu na pozemních komunikacích rozumí i koloběžka. Takže jediný, kdo může zasáhnout jsou obě policie. Vzhledem k tomu, že odstavená koloběžka není v duchu zákona pevnou překážkou a dá se odstranit, museli by policisté chytit při jízdě provozovatele koloběžky. A ministerstvo dopravy neuvažuje o žádné legislativní úpravě provozu elektrických koloběžek, protože z jejich pohledu je dostatečně řešená.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Pítka pro zvířata Riegrovy sady a další parky (Renata Ládyová 2.9.2020 18:40)
  Vážený pane Štěpánku,
  prosím Vás o podrobné vysvětlení, proč nemůže MČ Praha 2 nainstalovat do parků pítka pro zvířata? O kazivosti vody: zvířata se velmi rychle naučí místo, kde mají vodu a také ji rychle vypijí, takže o kazivost se nemusíme bát. Vysvětlení o kalužích (či dírách v asfaltu) je hezká věc, ano někdy prší a zvířata vodu mají, ale velice často neprší a vodu nemají žádnou, především v parných létech je to problém. Předpokládám, že zastupitelé MČ pijí také vodu každý den, ne pouze při deštích. Chodím denně s 2l lahví vody do RS a dávám ji tam ptákům do misky, která je zavěšena. Pokud dám misku i na zem pro veverky, ježky apod., tak tu misku velmi rychle někdo zlikviduje (a zvířata to nejsou). Takže už ji tam nedávám. Ano, dělám to dobrovolně, ale bohužel jsem jen jeden člověk, někdy jsem pryč či nemocná a velmi mě mrzí myslet na zvířata, která tam tu vodu nemají. Nebylo by možné, aby zastupitelé MČ P2 ukázali, že lidé nemyslí jen sami na sebe, na vlastní konzum a blaho a udělají jednou něco pro zvířata? Pokud může MČ P3, tak to evidentně možné je.
  Děkuji.
  S pozdravem
  Renata Ládyová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 14.9.2020 17:25)

   Vážená paní Ládyová,

   velice si vážíme Vašeho zájmu o park Riegrovy sady a děkujeme Vám za dobrovolnou občanskou iniciativu. S potěšením Vám mohu oznámit, že v projektu na revitalizaci další etapy parku Riegrovy sady nad ulicí Vozová je zahrnuta obnova ptačího pítka pod Mlíkárnou a zprovoznění historické pumpy, které jistě ještě vylepší aktuální situaci.

   S pozdravem

   Ing. Michal Štěpánek

   vedoucí oddělení správy zeleně

 • Otázka: rozhraní Prahy 2a 10 (Michaela Koubová 9.9.2020 10:59)
  Dobrý den, bydlím v ulici Rybalkova, která je na rozhraní Prahy 2 a 10. Dosud jsem kupovala parkování pro Prahu 2, nyní jsem ale byla odkázána na Prahu 10. Bydlím však na místě, kde je pro mě vesměs vždy bližší parkovat na zóně Prahy 2. Budu na nich moci parkovat nadále, když jsem nucena koupit si parkovací kartu pro zónu Prahy 10? Moc děkuji, MK
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 9.9.2020 11:09)

   Dobrý den,

   v Praze 2 budete moci s parkovacím oprávněním parkovat pouze v zónách označených dopravní značkou P2-10 v tzv. průnikových zónách.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Parkování Ročně (Marianna 1.9.2020 13:25)
  Dobry den , chci se zeptat, kolik stojí ročně parkování na Praha 2, a co je potřeba k tomu mít ? Dekuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 1.9.2020 13:42)
   Dobrý den,

   ceny jsou různé, proto Vám dávám odkaz na ceník - neuvádíte žádné bližší údaje, takže nemohu odpovědět jednoznačně. Vše, co potřebujete, je popsáno podrobně zde.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: oprava balkonu v 5. patře (Olga Švédová 27.8.2020 9:25)
  Dobrý den, dnes tj. 27. 8. započala oprava balkonu v bytě v 5.patře, Bělehradská 96. Technik SN sdělil,že půjde pouze o úpravu povrchu.Balkon je ve špatném stavu celý, odpadává zdivo ze spodní části, je vidět kovová konstrukce.Na tento stav upozorňuji správcovské firmy dlouhodbě. Nikdo se nepřišel podívat, jak balkon vypadá zespodu. Proč se provádí pouze "kosmetická" úprava a balkon se neopraví pořádně? S pozdravem Olga Švédová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.8.2020 10:09)

   Dobrý den,

   momentálně probíhá oprava k zajištění havarijního stavu - nahlášeno opadávání zdiva. Kompletní oprava proběhne až po výběru dodavatele v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek. Pro více informací kontaktujte SNP2 technika domu. S pozdravem

   Bc. Dagmar Skalická

   ved. odd. správy a ekonomiky majetku

 • Otázka: kontejner na kovové odpady (Martina Paukertová 17.8.2020 10:49)
  Dobré dopoledne,

  chtěla bych se zeptat, jestli by bylo možné umístit kontejner na kovový odpad na roh Londýnské a Jana Masaryka.

  Děkuji a zdravím

  Martina Paukertová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.8.2020 10:20)

   Vážená paní  Paukertová,

   požádáme Magistrát hl. m. Prahy o umístění nádoby na kovy na stanoviště tříděného odpadu v ul. Jana Masaryka 7. Pokud naší žádosti bude vyhověno, mohla by být realizace od 1. 10. 2020.

   S pozdravem

   Dana Hrachová

   pověřená vedením odd. ochrany ŽP

 • Otázka: Uvedení jména do nájemní smlouvy (Marie 14.8.2020 2:07)
  Dobrý den, již více jak 15 let žiju s partnerem a později přibyly postupně naše nezletilé děti, v městském bytě na Praze 2. Nájemní smlouva je napsána ale pouze na jméno mého životního partnera a já a děti jsme pouze vedeni v evidenčním listě, který je nedílnou součástí nájemní smlouvy, samozřejmě v daném bytě máme i trvalé bydlení. Byt užíváme společně od samého počátku a také společně se podílíme na veškerých nákladech. Vzhledem k situaci,kdy již máme tři nezletilé děti, bych chtěla být v nájemní smlouvě uvedena i já, jako plnohodnotný nájemník. Prosím o sdělení, co je třeba k mé žádosti doložit, aby ji bylo vyhověno. Popřípadě je možné nájemní smlouvu přepsat pouze na mé jméno? Samozřejmě vše, ať první nebo druhá varianta řešení, by byla se souhlasem mého přítele. Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 14.8.2020 12:49)

   Dobrý den paní Marie,

   k Vašemu dotazu sdělujeme, že společným nájemcem bytu se můžete stát pouze v případě, že spolu s partnerem uzavřete manželství. V takovém případě vznikne společný nájem bytu manžely přímo ze zákona.
   K uzavření nájemní smlouvy pouze s Vaší osobou by bylo zapotřebí souhlasu orgánů MČ Praha 2, avšak takové souhlasy se neudělují. V případě dalších dotazů kontaktujte přímo bytové oddělení odboru majetku a investic.(http://urad.praha2.cz/Odbor-majetku)

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: parkování služebního hybridního vozidla (Klára Wawreynová 29.7.2020 11:33)
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, zda je stále možnost získat roční parkování služebního hybridního automobilu Toyota Auris - sídlo organizace je v Českých Budějovicích za 100 Kč. Již jsme tuto možnost využili a to v době mezi 31.10.2018 - 31.10.2019. Jedná se nám o parkování v městské části Praha 2. Pokud tato možnost stále je, co je potřeba pro další získání udělat? Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 3.8.2020 13:23)
   Dobrý den, paní Wawrenyová,

   kontaktujte prosím přímo výdejnu telefonicky 236 044 266 nebo 236 044 371 (nebo prostřednictvím e-mailu zps@praha2.cz), k odpovědi potřebují pracovníci více informací.

   Hezký den,
   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Restaurační předzahrádky (Josef Mička 29.7.2020 0:16)
  Dobrý den, chci se informovat jak je možné, že u velkých restauračních provozú -Sokolovna ve Slezské nebo Vinohradský parlament v Korunní ulici je tolerováno denodenní porušování zavírací doby ve 22:00 na předzahrádkách na chodníku.Obsluha poskytuje lidem po této hodině regulérně servis, či je nechává venku popíjet a hlučet kolikrát přes půlnoc. K lidem kteří musí v této lokalitě žít je to značně nefér, natož k ostatním podnikúm které zahrádky v deset příkladně zavírají. Nechci každý den volat MP která má jistě důležitější úkoly ale toto je tak notoricky známý fakt, že to musí odpovědní lidé na radnici o těchto dvou podnicích vědět. Udělejte s tim prosím něco...Děkuji


   

  Zveřejněno: 12.04.2010 – webadmin@praha2.cz
  Vytisknout