Odložila jsem stud a natáhla tepláky...

Chtěla jsem cvičit, ale netroufla jsem si mezi štíhlé ženy a dívky s vypracovanými těly. Navíc mi díky spíš plné než štíhlé postavě moderní dresy zrovna moc nesluší, vytahané triko není „in“ a při anglickém názvosloví se moc nechytám. I na tyhle pocity přišla řeč, když jsme se po Vánocích sešli s přáteli v Poetické hospůdce v Balbínově ulici.
Při odchodu mě upoutal hned na vedlejším vchodě domu č. 6 nápis BugiFIT, nabízející radost z pohybu – vzala jsem odhodlaně za kliku. Prošla přes dvůr a sešla do suterénu s nádhernou klenbou. Ještě voněl po nedávné rekonstrukci.
Zatímco si tam v malém stanu hráli dva malí kluci s asi čtyřletou holčičkou, sympatická cvičitelka Jana tam trpělivě vysvětlovala u sklenice džusu dvěma ženám kolem padesátky, kterým cvikem nejvíce zaměstnají problematické partie – ochablé břišní svaly a pozadí poznamenané asi sedavou prací.
Když dozněla hudba a otevřely se dveře, nahlédla jsem do dřevem vonící tělocvičny, odhadem pro patnáct cvičenek, opatřené pódiem, zrcadly a klimatizací. Právě končila podvečerní hodina kalanetiky a ženy uklízely malé míčky – over bally, zatímco další cvičitelka, Blanka, připravovala hudbu na příští hodinu. Asi desítka žen si vybírala podložku a činky. Byla mezi nimi mladá a štíhlá děvčata, ale i ženy středního a důchodového věku. Shodovaly se, že si tady připadají jako doma – bez zábran a přitom jsou v péči kvalifikovaných cvičitelek.
Nechala jsem si vysvětlit, jaké cvičení se skrývá za označením aerobic mix, aerobic low, bodyform, p-class a upřesnila si pojmy kalanetika, fitness jóga a power jóga. Kromě energeticky náročného aerobiku jsem za měsíc vyzkoušela všechno a pravidelně teď čerpám sílu při fitness józe se Šárkou a protahuji se při kalanetice s Lenkou, trpělivými cvičitelkami, které každému, kdo přijde, poradí, vysvětlí a pokud je třeba, tak pohyby individuálně opravují.
Maminka malého Filípka, který si u stolu maloval, je náročná cvičenka, ale také se ve velkých fitcentrech necítí dobře. Tady jí vyhovuje nejen kvalitní cvičení, ale doslova rodinné prostředí a že může vodit Filípka sebou.
O tak trochu utajené tělocvičně nedaleko náměstí Míru je možné získat další informace na telefonu 224 255 010. Opsala jsem si i mobil – 777/231 093. Nahlédnout se dá i na webové stránky www.bugifit.cz, ale nejlepší je vzít si do tašky nějaké triko, kraťasy nebo tepláky a přesvědčit se na vlastní oči, respektive tělo, že člověk může mít radost z pohybu, i když už hodně dlouho necvičil.

Text: PhDr. Eva Fišerová, foto: Adam Fišer

Zveřejněno: 16.04.2004 – support@publix.cz