Osobnost Prahy 2 : Olympijské setkání

Již za pár dní neodtrhneme příznivce sportu od televizních obrazovek. Začíná svátek všech sportovců, zimní olympijské hry v americkém Salt Lake City. Navštívila jsem při této příležitosti generálního sekretáře českého olympijského výboru pana Karola Špačka, dlouholetého obyvatele naší městské části.
Rozhovor se točil nejprve kolem jeho vztahu k místu, kde strávil většinu života. Pan Špaček s úsměvem říká, že se k nám šťastně přiženil. Po pracovním pobytu v Tunisu, kde působil jako trenér reprezentačního družstva gymnastů, a po krátkém intermezzu na Proseku se do okolí náměstí Míru rád vrátil. Podle jeho slov Praha 2 roste do krásy, i když radost z nových tváří domů kazí „umělecké výtvory“ sprejerů. Vinohradské ulice zase hyzdí výsledky sobeckosti některých majitelů čtyřnohých přátel člověka, kteří uklízejí jen ve svých domácnostech. Chválu naopak sklízí dostupnost kultury v naší městské části a její široká nabídka.
Moje další otázka se týká posledních rušných týdnů před olympijskými hrami. Pan Špaček působí klidným a vyrovnaným dojmem a stejně tak mi odpovídá. Je to tak, blíží se finále a odpovědnost leží na olympijském výboru. Výprava musí být pro špičkové výkony perfektně zajištěna. Na předsedovi olympijského výboru a jeho generálním sekretáři bude nejen společenská reprezentace České republiky, ale také účast při předávání medailí našim sportovcům. Pochopitelně se od nich očekává, že budou vždy ve správné době na správném místě.
Až budou naši čtenáři číst tyto řádky, bude pan Špaček odlétat do Salt Lake City v Utahu. Čekají ho rušné, a doufejme i úspěšné dny. Popřála jsem za všechny naše čtenáře hodně úspěchů celé výpravě, jak po stránce sportovní, tak společenské.

Helena Dostálová

Zveřejněno: 27.02.2002 – support@publix.cz