Pečovatelkou roku 2017 za oblast pobytových sociálních služeb je Jana Vlčková (vloženo video)

Dne 7. 11. 2017 převzala v prostorách Novoměstské radnice z rukou paní Hany Maciuchové Národní cenu sociálních služeb Jana Vlčková, pracovnice Centra sociálních služeb Praha 2. Převzala titul Pečovatelka roku 2017 za oblast pobytových sociálních služeb. Domov seniorů v Máchově ulici je součástí Centra sociálních služeb Praha 2 a je jedním z pěti nejlepších v zemi.

K ocenění Janě Vlčkové za městskou část dnes pogratulovala místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija, která má v gesci sociální oblast. „Mám velkou radost z toho, že je to již třetí titul Pečovatelka roku pro naše Centrum v posledních letech. To svědčí o tom, že v našem dvojkovém centru pracují šikovní a obětaví lidé, kteří mají chuť pomáhat ostatním, a městská část se jim k tomu snaží vytvářet ty nejlepší podmínky,“ zdůraznila místostarostka Alexandra Udženija.

Titul Pečovatelka roku nemíří do Prahy 2 poprvé. Michaela Pachmanová z denního stacionáře získala v roce 2015 titul Pečovatelka roku v kategorii ambulantní sociální služby. V témže roce byla mezi oceněnými i Zdeňka Rakovská v oblasti pobytových sociálních služeb. Letos na podzim Domov seniorů Máchova obhájil ocenění Značka kvality.

Sociální zařízení druhé městské části tak znovu potvrdila svoji špičkovou úroveň, kde se klientům dostává kvalitních odborných služeb i individuálního přístupu ze strany ošetřovatelek. Zřizovatelem je městská část Praha 2, která významnou měrou dotuje jejich provoz.

red

Jana Vlčková s místostarostkou Prahy 2 Alexandrou Udženija a ředitelkou CSS Praha 2 Martinou Polanskou

Zveřejněno: 09.11.2017 – webadmin@praha2.cz