Pobočka Úřadu práce v Praze 2

Od dubna letošního roku poskytuje Úřad práce hl. m. Prahy, pobočka v Praze 2 služby občanům a zaměstnavatelům Prahy 2 a Prahy 1 v nově upravené budově v Bělehradské 86. Základní činnost - evidenci a zprostředkování zaměstnání - zajišťuje oddělení poradenství a zprostředkování (i mimopražským uchazečům a všem zájemcům o zaměstnání). K dalším službám úřadu patří pracovně právní poradenství. Občané se zde mohou bezplatně informovat o svých právech a povinnostech vyplývajících z pracovně právního vztahu, problematiky Zákoníku práce, zákona o mzdě a zákona o zaměstnanosti. Oddělení trhu práce poskytuje informace a služby zaměstnavatelům, kteří potřebují získat zaměstnance, a vede rovněž agendu pracovních povolení pro cizince. Kontakty: odd. zprostředkování, tel.: 21 59 23 21 - 25, odd. trhu práce, tel.: 21 59 23 30, e-mail: praha2.ab@up.mpsv.cz.
Do prostor předchozího sídla úřadu práce pro Prahu 1 ve Štěpánské 57 byl přemístěn odbor poradenství a zprostředkování Úřadu práce hl. m. Prahy vč. Informačního a poradenského střediska pro volbu povolání pro občany celé Prahy. Poskytuje poradenské služby v oblasti volby povolání žákům základních i středních škol, informace o možnostech studia v celé České republice i v zahraničí, nabídku rekvalifikací a dalšího vzdělávání. Na individuální poradenství je vhodné se předem objednat na tel. čísle 24 22 84 80.
Podrobnější informace o činnostech všech úřadů práce v Praze lze získat na internetové adrese: ab.uradprace.cz

Mgr. Věra Fröhlichová, ředitelka pobočky pro Prahu

Zveřejněno: 19.08.2002 – support@publix.cz