Pomozte hledat STŘECHU NAD HLAVOU pro Pražský dětský sbor

V letošním roce „dvaapadesátiletý“ Pražský dětský sbor působí již více jak 30 let na území Královských Vinohrad. Ačkoliv shromažďuje děti z celé Prahy, uměl mu náš obvod vždy poskytnout vhodné prostory pro nácviky. Nejprve to byla společenská střediska v Lužické a Šafaříkově ulici, v posledních deseti letech kulturní síň přímo v budově Obvodního úřadu. A toto prostředí v centru města, s výbornými dopravními možnostmi, estetickým prostorem pro nácviky a další místností pro příruční „notovnu“ a dětské hudební nástroje, sboru velice svědčilo: rozrostl se na 8 oddělení (pro děti od 5 let v přípravkách Pramínek, přes koncertní sbor a kolektiv mládeže Mikrochor až po sbor rodičů a přátel PDS). Uskutečnil mnoho koncertů, natočil 6 CD a množství snímků pro rozhlas, televizi a film. Přivezl 1. ceny ze soutěží v USA, Německu, Belgii, Jihoafrické republice, Libanonu aj. Jeho přínos pro kulturu a reprezentaci Prahy ocenil koncem roku 1999 primátor Jan Kasl stříbrnou medailí hlavního města Prahy.
Ale plánované organizační změny přinutí pravděpodobně Obvodní úřad Prahy 2 využívat od července letošního roku dosavadní zkušebnu PDS jiným způsobem. A tak stojí přede všemi, kteří Pražskému dětskému sboru drží palce, úkol najít pro něj nové působiště.
Sbor - jeho Sdružení rodičů a přátel PDS - je samostatným právním subjektem. Nacvičuje v pondělí a úterý od 15 do 21.30, ve čtvrtek a pátek od 15 do 19 hod. Nepočetnější oddělení má 70 členů, takže je zapotřebí prostor, kam se vejde 70 židlí a stolek pro přenosný klávesový nástroj, 3 skříně na noty a dětské hudební nástroje a kde je k dispozici WC.
Můžete-li poradit v řešení tohoto naléhavého problému, sdělte to naší redakci nebo přímo sbormistru Pražského dětského sboru Č. Staškovi, tel.: 69 21 175.

-red-

Zveřejněno: 13.03.2000 – support@publix.cz