Praha 2 odmítá experimenty náměstka Dolínka s magistrálou

Radní městské části Praha 2 se dnes ohradili proti plánům na zahloubení magistrály v Praze 4, které prezentoval náměstek primátorky Petr Dolínek.

„Zaprvé nám vadí, že se o plánu dozvídáme až z novin, přestože naší městskou částí magistrála také prochází, značně ji zatěžuje a po jejím zklidnění voláme roky. Zahloubení magistrály jde proti plánům renomovaného architekta Jana Gehla, je to zcela nesystémový návrh, který upravuje jen část trasy, a to ještě velmi diskutabilním způsobem,“ uvedli dnes radní Prahy 2 v čele se starostkou Janou Černochovou.

Doplnili ale také, že tak významný počin, který je vedením hlavního města odkládán dlouhé roky, by neměl magistrátní náměstek Petr Dolínek řešit tzv. na vlastní pěst pár měsíců před komunálními volbami. Je třeba, aby pražský magistrát neprodleně zahájil práce na zklidnění magistrály a řešil ji koncepčně jako celek.

Zveřejněno: 18.12.2017 – webadmin@praha2.cz